Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: czujnik/kostka poziomu zuzycia klockow
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Maciekkk
Witam,

Tydzien temu kiedy wjechalem w gleboki snieg, zaswiecila mi sie kontrolka zuzycia klockow, klocki sa w bardzo dobrym stanie.
Wczoraj ujrzalem wiszacy kabel przy prawym tylnim kole, buma poszla na podnosnik, co sie okazalo, wyrwalem kostke,
Czy moglby ktos dac mi # czesci lub powiedziec jak to sie fachowo nazywa ?



Dzieki z gory za pomoc,
Pozdrawiam
artix
kostka od strony auta czy od strony czujnika ?
Maciekkk
Kostki sa dwie w progu,
Przypuszczam, ze sa takie same czyli wyglada jak ta na zdjeciu ( niebieska )
artix
Oczywisce ze sa dwie bo je trzeba jakos polaczyc ! Ale nie sa takie same bo jedna wchodzi w druga .

Twoja wyglada na czesc od strony instalacji auta.

A jak sie nazywa to wytlumaczysz w ten sam sposob co nam gosciowi od ktorego bedziesz kupowal czesci .
hz10
nie prościej wpiąć ją na swoje miejsce blink.gif
Bombel
Kostki w progu są dwie, bo jedna jest od czujnika zużycia klocków, a druga od czujnika ABS wink.gif
MrUw@
ta na zdjęciu jest TO POPRSOTU WYPIĘTA KLOCKA OD CZUJNIKA ZUŻYCIA KLOCKÓW... od ABSu jest inna wink.gif
po co nowa jak ta wygląda na tylko wypiętą ??
Maciekkk
CYTAT(hz10 @ Sat, 23 Jan 2010 - 12:44) *
nie prościej wpiąć ją na swoje miejsce blink.gif


Nie moge wpiac na swoje miejsce poniewaz jej tam fizycznie nie ma bo ja wyrwalem jak wjechalem w snieg przez co pali mi sie kontrolka zuzycia klockow.
Niebieska ze zdjecia ( ABS ) jest juz na swoim miejscu,
Druga od zuzycia klockow bedzie zamontowana lada dzien,

Dzieki za pomoc panowie,

Pozdro
hwojtek
Jak ją wepniesz, to ZTCP i tak będzie się świecić kontrolka hamulców. Kasuje się ją (znów ZTCP) przekręcając kluczyk do pozycji 2 (nie włączać silnika, tylko kontrolki się palą) i zostawiając w tej pozycji przez minutę. Przy następnym starcie powinna zniknąć.
artix
Jestes pewien ze niezgasnie poproztu po ponownym wlaczeniu stacyjki ?
Oczywiscie podlaczanie na wylaczonej .
hwojtek
Właśnie dlatego ZTCP, w Mini jest identyczny układ, żywcem przeniesiony z E46 i kontrolkę hampli po wymianie czujnika można skasować właśnie zostawiając na minutę włączony kluczyk, potem kontrolka znika. Jak będę zmieniać klocki w E46 to sprawdzę, na razie nie mam tej potrzeby wink.gif
Maciekkk
hwojtek z tego co czytalem na bmwsport kontrolka sie swieci jezeli sie wymienia klocki ( razem z czujnikiem ) wtedy trzeba robic patent o ktorym piszesz lub zdjemowac klemy.
ja nie ruszalem klockow to po wpieciu kabla ktory teraz wisi luzem wyrwany, powinna zniknac, jezeli tak nie bedzie to bede zmuszony robic patent o ktorym piszesz wyzej,

jak uporam sie z problemem to dam znac,
jeszcze raz dzieki za pomoc.
artix
Czujnik wpina sie osobno do klocka , wiec czy wymieniasz klocki czy masz metal to the metal niema nic w spolnego i indykowaniem na displeju .
Rownie dobrze mozesz zpiac kabel do czujnika i kontrolka zgasnie .

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=34&fg=05
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.