Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [e30] Hamulce działające na zimno
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
tomciu
Witam,

Tym razem pytanie dotyczy hamulcy do e30 m42. Samochód ma służyć do kjsów, superoesów i tym podobnych imprez, co oznacza że: 1. Hamulce muszą hamować na zimnym od razu bo nie ma ich gdzie rozgrzać, 2. V-max na takich próbach ok 140km/h, 3. Długość odcnika to ok 4-5km. 4. Dość często zdarza się że jest trochę brudu na drodze który może się dostawać między tarcze a klocki.

Interesują mnie tylko rozwiązania które pasują pod oryginalną piastę tj. 4x100. Pytanie brzmi: jakie tarcze (która firma, model, nawiercane czy nie?) i jakie klocki do tego dobrać? Jaki płyn hamulcowy? Jakie przewody (czy w ogóle jest sens kupować inne niż orygiały)?

Przeglądałem forum i czytałem poprzednie posty. Niemniej jednak jeśli ktoś używał innych niż oryginalne hamulców w takim lub podobnym aucie prosiłby o radę.

Pozdrawiam
Jarek S4
Ja używam połączenia tarcza ATE powerdisc + klocki ferrodo ds3000 i jestem zadowolony.
Auto używam na różnych próbach na Miedzianej Górze, Wyrazowie, Berg Trophy itp.
Nie miałem problemów z brakiem hamowania.
Prędkości około 120-130 i czasem shamowanie do nawrotu do 40 nigdy nie skutkowało zagotowaniem hamulca.
Więc ja polecam takie zestawienie.
tomciu
A jeździł ktoś kiedy na tarczach Mikoda? Chodzi o te nawiercane.
kiepuczi
Jeśli chodzi o klocki to mogę polecić Hawk HP+ to co mamy w ofercie.
Jeśli Hawk HP+ by był za mało to jest jeszcze 5 innych mieszanek w ofercie tego producenta.
--orzech--
Nie wiem dlaczego mój post zniknął ale napiszę jeszcze raz.

Jeżeli masz standardowe servo i pompe z isa to powinien Ci starczyć następujący zestaw:
>Tarcze brembo - maxy nie występują do e30 a kolejne nacinane z oferty brembo są mega drogie...
>klocki ferodo premiery - są tanie, miękkie i nie trzeba ich rozgrzewać... mocno pylą ale fajnie hamują w połączeniu z nacinaną lub nawiercaną tarczą,
>przewody w osplocie goodridgea
>płyn motula 660

To powinno Ci dać zadawalające efekty....
klocki będą mega szybko schodzily ale nie zajadą ci tarczy i nie zawiodą jak będą zimne
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.