Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błąd silnika po SWAP
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
szsemla
Witam. Koledzy po zrobieniu swapa z 1.8 na 2.8 podłączeniu wszystkich (chyba) przewodów pojawia mi się jeden błąd w silniku jak skanuję Carsoftem:
11 Tank pressure sensoor (EVAP system).
Błędu tego nie można wykasować (a więc jest tak jakby coś było odpięte). Gdzie w silniku M52B28TU znajduje się ten czujnik ciśnienia paliwa? Wogóle gdzieś występuje? Albo jaka inna może być przyczyna tego błędu?
Rogalotti
CYTAT(szsemla @ Sun, 03 Jan 2010 - 21:18) *
Witam. Koledzy po zrobieniu swapa z 1.8 na 2.8 podłączeniu wszystkich (chyba) przewodów pojawia mi się jeden błąd w silniku jak skanuję Carsoftem:
11 Tank pressure sensoor (EVAP system).
Błędu tego nie można wykasować (a więc jest tak jakby coś było odpięte). Gdzie w silniku M52B28TU znajduje się ten czujnik ciśnienia paliwa? Wogóle gdzieś występuje? Albo jaka inna może być przyczyna tego błędu?


Witaj

To nie jest czujnik ciśnienia paliwa tylko zawór odpowiadający za funkcjonowanie układu odpowietrzenia par paliwa. To takie urzadzenie które odprowadza z ukł. paliwowego pary paliwa do układu ssacego.

Można to wyłaczyc w sterowniku silnika, możesz w miejsce czujnika wpiac rezystor. Możesz to zostawic w spokojnu jeżeli nie zapala lampki na desce a widnieje tylko w błędach ECU - ten błąd "nie bedzie redukował mocy silnika".

Pozdrawiam.

szsemla
A gdzie jest ten czujnik bo własnie nie mam pojęcia:/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.