Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bmw e30 s50b32(m3) czy s62b50(m5) swap
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
VR6-MKII


Witam wszystkich!
Bmw e30 coupe - swap na s50b32 (teoretycznie ok 300ps m3 e36) lub s62b50 okolo 400ps .. m5 e39??
Prosilbym o ''duchowe wsparcie'' w podjeciu decyzji w ktora jednostke napedowa z dwoch wyzej wymienionych lepiej zasilic e30.?
Zeby miec auto szybkie do przodu czyli glownie lokalne lub oficjalne zawody na 1/4 mili, czesciowo drift no i oczywiscie weekendowy fun z jazdy.
Wiem jakie czasy na 400m uzyskuje e30 z silnikiem z m3 e36 czyli wspomniany wyzej s50b32, sa to srednie 12 (et)
Nie znalazlem nigdzie info jaki czas na 400m bedzie miala e30 z silnikiem v8 m5 czyli s62b50 zna ktos czasy na cwiartke E30 z tym silnikiem?
V8 z m5 do driftu jest idealna ale czy tak samo nada sie do 1/4 mili? Czy bedzie szybsze od e30 z silnikiem s50b32?
Moim skromnym zdaniem przy dobrym opanowaniu samochodu na dobrych slickach moglbym stwierdzic ze takie e30 z v8 m5 powinno wysoka 11 zrobic na 400m... ale moze tylko mi sie wydaje tak..

Jak uwazacie?, i ktory z tych 2 silnikow wybrac?

pozdrawiam


Wojtek
Jesli chodzi ci o silnik z m3 e36 to B32 ma 321 ps jesli trzyma moc itd a ponoc sa z tym problemy... swap bedzie latwiejszy i tanszy
A co do silnika z m5 to wydaje mi sie ze to juz troszke wiecej przerobek sam silnik w sobie tez wiecej kosztuje...
A co bedzie lepsze to tez ci nie odpowiem ja bym wkladal v8
VR6-MKII
Jezeli chodzi o stopien trudnosci swapu i koszty zwiazane z kazdym silnikiem indywidualnie to juz jest opanowane smile.gif Nawet prawie juz wiem kto by taki swap wykonal i za jaka sume pln musze miec itd.

Ale wlasnie zanim na taki swap sie zdecyduje chcialbym poznac opinie i doswiadczenia ludzi ktorzy znaja sie i sa bardziej w temacie niz ja.
Poprostu do konca nie wiem ktory silnik z tych wyzej wymienionych wybrac?
Ktory bedzie lepiej nadawal sie glownie do 1/4 mili,
Wiem ze np s50b32 czesto nie trzyma seryjnej mocy a jak jest np. z s62b50 z m5 e39?? Czy wlozenie takiego silnika s62b50 z m5 e39 do e30 nie bedzie przerostu formy nad trescia? Moze wlasnie z taka moca i nm trakcja bedzie dopiero na mecie?? A moze wlasnie bedzie idealny do e30 i do tego czego oczekuje? Wiadomo mozna napisac zrob to sie przekonasz, ale poki co wolalbym troche teori i przemyslen..
zet340i
Na 1/4 Z M5-jak masz kogoś z pojęciem to ogarnie to w pełni... Silnik jak najbardziej w budę laminat maska , błotniki najlepiej też i już masz 14kg mniej z przodu-jeszcze kilka rzeczy i nawet da rade tym skręcać- jak dla mnie tylko v8
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.