Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rozmiar opon e36 328
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Damien 328
Witam

Będe zmieniał opony w 328 i mam takie pytanie. Do tej pory jeździłem na 225/50 r16, taki miałem razem z autem i jak rozumię jest to oryginalny rozmiar do 328. Jednak mam wrażenie że są trochę za szerokie to tych felg,czy ktoś z was próbował innych rozmiarów,czy lepiej pozostać przy oryginale?
slawo
najlepoiej sie jezdzi na 225/50/16, rozne juz probowalem i ten rozmiar jest akurat, nie za wysoka,nie za niska i szerokosc idealna do tego silnika
filemon
a w oryginale było 205/60 R15
slawo
CYTAT(filemon @ Thu, 10 Dec 2009 - 23:55) *
a w oryginale było 205/60 R15


chyba zimowki wink.gif
mam 328i na ori kolach i jest 225/50/16 na zapasie tez
waw
Seryjnie na pewno we wszystkich e36, poza m3 oczywiście, były 15". Wiem, że na pewno dla 323i oraz 328i seryjne ogumienie to było 205/60/15, nie wiem jak z 320i. Słabsze wersje miały 185/cośtam/15 seryjne. 16" to mogły być conajwyżej w opcji.
jagus
chyba minimum 195 szerokosci.
swoja droga ja mam 328 e46 i sie zastanawiam czy daloby rade zalozyc 15'' bo teraz mam 16'' i wydaje mi sie ze nawet na tyl nie podejdzie nic mniejszego. ktos sie orientuje?
waw
Nie da rady, na przód na pewno. Założyłem do swojego e36 heble takie jak m.in. w Twoim aucie. Tarcza ma 300mm, minimum to 16".
Damien 328
Aluminiowe felgi które mam są oryginalne,16-tki od nowości. Czyli przez "seryjne" rozumieć mam że takie felgi jak moje to była opcja w salonie? Ja cały czas mam wrażenie że na tej feldze opona 225 jest trochę za szeroka tzn. tak jakby wychodziła za dużo za płaszczyznę zewnętrzną felgi. A czy np. gdybym zmienił profil na niższy i pozostał przy tej szerokości to nie będzie żadnych problemów min. ze wskazaniami licznika?
jagus
ogolnie chodzi mi o tyl aby miec w zapasie na jakis zlocik czy cos. wiadomo ze latwiej o opony 15 niz 16.
ww#296
225 r16 było w e36 opcją - seria to 205/60/15 nie wiem dlaczego zamiennikiem nie było 205/55/16 jalk w e46. Ja akurat na takich jeżdzę i uważam że to optimum. na krętym, dobrej jakości torze napewno bedą lepszym wyborem 225 ponieważ zyskamy szybkości na zakrętach kosztem prostej. Jeżdze na 205/55/16 również dlatego że to w tej chwili najbardziej popularna opona np w kompaktach i dlatego tania wiec sie opłaca (można w dobrych pieniądzach kupić gumę z górnej półki - polecam Goodyera F1 chociaż aby pokazać swoje możliwości potrzebują aby je rozgrzac) szczególnie w BM-w używanym na torze gdzie opony zuzywaja sie szybko.
Damien 328
A czy te 205 masz na oryginalnych felgach? Nie s~ą za bardzo rozciągnięte?
k11
Mam 205/55R16 na oryginalnej feldze i moim zdaniem jest ok.



r
waw
Tez mam 205/55/16 na oryginalnej feldze bmw 7". Nie mogę na ten setup złego słowa powiedziec. Auto ma te 185 KM, i jak dla mnie przy tej mocy jest to odpowiedni rozmiar. Nie jest za szeroko, wiec opory toczenia nie są jakies ogromne. Na gumie Eagle F1 jest optymalnie jak dla mnie.
Damien 328
A jakie opony moglibyście polecić? Tak żeby i na suchym i mokrym było ok,liczą się dla mnie tylko właściwości jezdne opony.
ww#296
205 jest idealną szerokością na seryjne 7 - calowe felgi.
Damien - najlepsze opony to nowe opony - później dopiero marka i model.
Damien 328
W grę wchodzą tylko nowe, auto "robię pod siebie" więc na takich rzeczach nie oszczędzam,bo to bez sensu. Możesz może polecić jakąś dobrą oponę? Jaki profil do tych 205-tek?
ww#296
w 16 - 55 bardzo polecam Googyeara F1 - jak troche sie rozgrzeją - jest bardzo wyrażna różnica w stosunku do innych marek - to takie troche pół slick - i droga hamowania i zakrety - schodza szybko (w moim przypadku półtora sezonu z jednym wyjazdem na tor - bez poślizgów = Radom gdzie w połowie dnia zaczeło padac) - coś za cos.
tylko na tor zastanowałm bym sie nad 225/50/16 lub 17 cali 225 - myśle ze przyczepnoścna zkretach i małe znoszenie boczne wynagrodziłoby troszkę gorsze osiągi na prostej.

Ps. Porównuję z wysokimi modelami innych producentów z tym że inni producenci to używki nie starsze niz 2006 ale jednak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.