Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rotacje osprzętowe M50/M52B25
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
wzkurczak
witam

Mam dwa silniki jeden to m50b25(192KM) a drugi to m52b25(170KM)

Teras pytanie co do m52 załozyc od m50, wiem ze koletor wydechowy, wałek bo jest ostrzejszy ale wiadomo kosztem vanosa.
czy składac go na wiasce i sterowniku m50, jak i tak w planach jest ecumater?

moze ktos cos podpowie? jakich wyników mozna sie spodziewac?
Wojtek
zaloz odrazu cale kompletne m50 najwzyej z wydechowym kolektorem od m52 co i tak pewnie za wiele nie da ... elektronike zostaw od m50 na pewno bedzie latwiejsza do ogarniecia bo pewnie komp bosch a m52 to juz pewnie siemens...
ja bym ci proponowal m50 i stroker na 2.8 i jakis juz tam efekt bedzie
wzkurczak
nie mam zamiaru rozbierac słupka, bo m52 jest praktycznie kompletne.
Wojtek
to ssacy proponuje tez od m50
Sputnik
Będziesz to upychał do e30?

To ja może podpytam czy smok z S50 podejdzie pod miche od e34 która jest konieczna przy swapie?
wzkurczak
zmiana kolektora jest oczywista, pytanie tylko jak bedzie simens współpracował z ecumasterem, bo bosch juz wiem ze działa dobrze, dlatego pytam, moze kto juz robił cos takiego.
yeti24
Czy zakładając wałek ssący z m50 do m52 musimy rezygnować z vanosa?-czy źle zrozumiałem?
wzkurczak
tak, chyba zeby dorwac wałek od m50 z wanosem albo moze od m52b28 ale czekam az sie ktos wypowie
rennen
Wałki od M50 z vanosem też mają "emerycki" spec więc szkoda tej rzeźby. Jedyny z tych silników co ma w miarę sensowne wałki to m50 bez vanosa. Dlatego są szybsze od m50 z vanosem i od m52 170 KM.

A tak w ogóle to błąd ortograficzny w tytule trochę wali po oczach wink.gif
wzkurczak
dobra czy ecumaster poradzi sobie z vanosem?
korona
CYTAT(Sputnik @ Sun, 06 Dec 2009 - 02:49) *
Będziesz to upychał do e30?

To ja może podpytam czy smok z S50 podejdzie pod miche od e34 która jest konieczna przy swapie?


Smok nie będzie pasował, potrzebny jest smok z E34


CYTAT(yeti24 @ Mon, 07 Dec 2009 - 11:27) *
Czy zakładając wałek ssący z m50 do m52 musimy rezygnować z vanosa?-czy źle zrozumiałem?



CYTAT(rennen @ Tue, 08 Dec 2009 - 12:12) *
Wałki od M50 z vanosem też mają "emerycki" spec więc szkoda tej rzeźby. Jedyny z tych silników co ma w miarę sensowne wałki to m50 bez vanosa. Dlatego są szybsze od m50 z vanosem i od m52 170 KM.


Wałka bez vanosa nie da się włożyć do M52 czy M50vanos bez przeróbek
- inny jest impulsator na wałku (ta blaszka) i nie pasuje zamiennie, trzeba ostro porzeźbić żeby to dopasować
- do wywalenia Vanos wraz z pokrywą silnika, można też usunąć sam nastawnik z obudowy vanosa (przedniego dekla) i zaślepić otwór zasilający w olej - wtedy pokrywa rozrządu zostaje z silnika z vanosem
- do kompletu z wałkiem potrzebna jest zębatka i śruby mocujące

PS cała przeróbka nie warta zachodu, przerabiałem


CYTAT(wzkurczak @ Wed, 09 Dec 2009 - 00:25) *
dobra czy ecumaster poradzi sobie z vanosem?


Tak, można sterować vanosem w M50/M52
wzkurczak
CYTAT(korona @ Wed, 09 Dec 2009 - 05:18) *
Smok nie będzie pasował, potrzebny jest smok z E34







Wałka bez vanosa nie da się włożyć do M52 czy M50vanos bez przeróbek
- inny jest impulsator na wałku (ta blaszka) i nie pasuje zamiennie, trzeba ostro porzeźbić żeby to dopasować
- do wywalenia Vanos wraz z pokrywą silnika, można też usunąć sam nastawnik z obudowy vanosa (przedniego dekla) i zaślepić otwór zasilający w olej - wtedy pokrywa rozrządu zostaje z silnika z vanosem
- do kompletu z wałkiem potrzebna jest zębatka i śruby mocujące

PS cała przeróbka nie warta zachodu, przerabiałem




Tak, można sterować vanosem w M50/M52


takiej informacji oczekiwałem, dzieki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.