Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Podnoszenie mocy w e39 528i m52b28
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
rossi20
Witam serdecznie. Mam pytanie , posiadam bmw e39 528i. Chcialbym troszke zwiekszyc moc i moje pytanie na co ten silnik najlpeiej reaguje i jakie zmiany wato wprowadzic. Przede wszystkim chce zajac sie wydechem. Mam zamiar wsadzic kolektory z kwasowki TaTechnix ( wiem ze nie najlepsza firma ale z kwasowki i o lepszym ulozeniu tylko nie pamietam czy jest to 6-3-1 czy 6-2-1 no ale napewno lespzy od seryjnego, owinac tasma termoizolacyjna , i potem cały kompletny układ wydechowy z kwaswoki by EL-Tec myslalem o srednicy 2.5 cala, chyba ze macie inne sugestie. Warto dolot poprawiac ? Co mozna jeszcze zrobic nie ingerujac w srodek silnika? Dzieki za odp
waw
Przede wszystkim kolektor ssący od m50, odpowiednio przerobiony, u mnie wraz z dolotem dał +15 KM +2 Nm. Poprawe odczujesz głównie w górnym zakresie obrotów, gdzieś od 5000 rpm, gdzie seryjne m52b28 juz słabnie. Kasy worka to nie kosztuje więc warto.Zresztą mnóstwo jest na forum tematów o tym. Wydechy w m52 to delikatny temat i nieraz efekt moze byc odwrotny od oczekiwanego.
slawo
CYTAT(rossi20 @ Wed, 02 Dec 2009 - 21:27) *
Mam zamiar wsadzic kolektory z kwasowki TaTechnix ( wiem ze nie najlepsza firma ale z kwasowki i o lepszym ulozeniu tylko nie pamietam czy jest to 6-3-1 czy 6-2-1 no ale napewno lespzy od seryjnego,


w ktorym miejscu jest lepszy od seryjnego?
w tym w ktorym nie pasuje chyba wink.gif ale trafiaja sie takie podobno, ktore pasuja na sruby wink.gif
to ladnie wyglada przez kilka tygodni (bo pozniej to juz nie) to chyba jego jedyna zaleta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.