Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: stroker kit
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
MACIEK026
Mam w planach zrobić coś takiego , więc narazie badam temat, czy ktos może przerabiał silnik v8 w ten sposób???. Chodzi mi o namiar na konkretne firmy i jak dobrać gażnik. chevy small block I gen.
Jedenasty
Ja mam 2 strokery z 350 (5,7L) na 383 (6,3L) SBC gen I, powiedz z jakiej pojemności chcesz to robić i z którego bloku to będzie łatwiej coś powiedzieć.

co do gaźnika to dobierasz na podstawie głowic, wałka i efektów jakie chcesz uzyskać ale w tych aż tak sie nie wyznaję bo wolę układy wtrysku paliwa niż gaźniki

pzdr
MACIEK026
Silnik to 5.7 L-48 czyli raczej typowy oznaczenie zak. Ciekawy jestem, czy moze sa jakies zestawy z wałkiem i gaznikiem do tego auta.
Jedenasty
strokerów z wałkiem i gaźnikiem nie widziałem, natomiast zestawy wałek, kolektor gaźnik jak najbardziej, co do warsztatu to to w PL a tym bardziej warszawa widzę dwie opcje dr. Vette (tam robiłem swoje) i HPG (Grzenio). Pod strokera trzeba podcinać blok w paru miejscach tak by korby nie waliły w nic, typowe obróbki typu honowanie, wyważanie to i tak i tak Krasobrodzka

pzdr
MACIEK026
Z tego zdaje sobie sprawe, ale sie zastanawiam czy jest sens w ten spoób szukać wiecej hp, czy nie lepiej ściągnąć coś z us badz szukać w pl całego np ls1 do przekładki. Z tego powodu zgłębiam temat.dzieki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.