Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Brembo 4tloczki do E36 - wrazenia ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
piotres
Witajcie

Czy ktos oprocz daniela325 z tego forum montowal z przodu zaciski brembo 4 tloczki do e36/e46 (np. od E38, fiata coupe, alfy 166, lancera evo itd) ?

Jakie ogolne wrazenia ? Hamowanie z predkosci 150+ jest stabilne ?

pozdrawiam
dzieki z gory
Piotrek
pitbull2000
To jest Plug&Play?
waw
Na pewno musi byc dorobiony adapter do założenia zacisku oraz tarcza 28mm grubosci zamiast seryjnego 22mm. Tyle wiem.
tdserek
zaciski z m5 e34 pasuja na strzala niestety jest je trudno znalesc.... natomiast z zaciskami z e38 jest duzo zabawy
hz10
jeżeli zakładacie większe hamulce z przodu to nie wolno zapomnieć o tyle bo inaczej zakłucicie balans sił hamowania czego efektem mogą być gorsze hamulce smile.gif
piotres
Witajcie

mam :
zaciski przod brembo 4 tloki z e38 z klockami (klockow ponad50%)
tarcze z m3 e46 325/28mm 2szt.
tarcze z m3 e36 315/28mm 2 szt.
zwrotnice z e36 nonM wyjete na stol do pasowania smile.gif

Tak to wyglada :























Nie wyglada to za ciekawie jak widzicie ...na foto pasowanie z tarcza z m3 e46 , z ta z e36 jeszcze gorzej sie to "uklada" bo zacisk musi byc wsuniety jeszcze "glebiej" w dol w strone piasty .

przesuniecie tak by zacisk "okraczal" ramiona wychodzace ze zwrotnicy rowniez nic nie daje, wtedy zacisk koliduje z jednym z ramion srodkowa tarcza.

Co zrobic ? Frezowac to z grubosci ?? troche strach chyba, prawda?

Przy okazji czas obalic mit ze tarcze z m3 e36 maja inne odsadzenie jak te z e36 nonM - sa takie same poza wieksza srednica . Podobne tarcze m3 e46 vs m3 e36- roznia sie tylko srednica...

Tarcza z e38 315mm rowniez sie na nada bo ma grubosc calkowita 77mm, czyli odsadzenie jest wieksze o ok. 25mm wglab , a to "od cholery", na tyle ze tarcza zalozona na zwrotnice z e36 by kolidowala nie tylko z blacha oslonowa ale nawet z oczkiem do przymocowania drazka kier. do zwrotnicy. z tego co wiem tarcze z e38 o srednicy 324/30mm maja takie samo odsadzenie .

Czy zwrotnice z m3 e36 roznia sie czym od tych z e36 nonM pod wzgledem tych ramion mocujacych zacisk hamulcowy ?? Zeby wszystko pasowalo te ramiona musza byc tak jakby 5mm schowane bardziej "wglab" samochodu .

Jedyna osoba ktora przymocowala zacisk brembo 4tloki do zwrotek z e36 nonM jest Daniel z FWM ale on mial tarcze z maserati ktore mialy napewno mniejsze odsadzenie no i zacisk mial wg jego slow rozstaw srub ok 150mm a nie 115mm jak ten z e38 . Nawet adapera nie musial stopniowac na grubosci :shock: - powyzej foto .

Kolesie z 300mm.de jakos to zalozyli tj dorobili adapter do takiego kompletu ale oni mieli chyba zwrotnice z e30 a nie z e36 ...tutaj opis :


http://www.300mm.de/325mm/325mm.htm

Jakies pomysly jak to spasowac ? zwrotnice z m3 e36 w czyms pomoga?

dziekuje
pozdrawiam
Piotrek
buni
mozesz dac dysans pod tarcze. 5-10mm i po problemie.

jezdzilem takim E36 z 4 tloczkowymi zaciskami od 750iL i tarczami z E46 M3. hamowalo to bardzo miło i pewnie ...
natomiast nie mialem mozliwosci sprawdzenia w extremalnych warunkach jak np: w Poznaniu
piotres
CYTAT(buni @ Sun, 28 Feb 2010 - 21:51) *
mozesz dac dysans pod tarcze. 5-10mm i po problemie.

jezdzilem takim E36 z 4 tloczkowymi zaciskami od 750iL i tarczami z E46 M3. hamowalo to bardzo miło i pewnie ...
natomiast nie mialem mozliwosci sprawdzenia w extremalnych warunkach jak np: w Poznaniu



Rozwazalem opcje dystansu pod tarcze ale boje sie ze kolo bedzie pastewnie wygladac wysadzone z 7mm do boku (mam 8x17 et35 i sa juz rowno z maska teraz praktycznie w z3) ...sprawdze to w tygodniu jak to bedzie wygladac.

Ta e36 co nia jezdziles to byla pewnie m3, a zaciski miala ATE z e32 tak ?
buni
tak, emka z zaciskami 4 tloczkowymi ATE
Aguirre
Panowie od czego w takim razie pasują zaciski na strzała?Bez dorabiania adapterów itd.
Od E34 M5?Słyszałem,że jeszcze podchodzą od E31 840.Czy prawda?
piotres
CYTAT(Aguirre @ Thu, 04 Mar 2010 - 20:29) *
Panowie od czego w takim razie pasują zaciski na strzała?Bez dorabiania adapterów itd.
Od E34 M5?Słyszałem,że jeszcze podchodzą od E31 840.Czy prawda?


Plug&play:

Do M3 E36 :
E32 750i z tarczami 325mm z m3 e46
E31 840&850 po 94r. z tarczami 325mm z m3 e46
chyba M5 E34

Do zwyklej E36:
tylko od 330i/d E46 z tarczami 325mm z 330i/d E46
tdserek
tzn co jak mam komplet hebli od m3 e46 czyli tarcze zaciski jarzma przod to przod nie wchodzi na strzala? tyl to wiem ze problem z recznym jest
piotres
CYTAT(tdserek @ Thu, 04 Mar 2010 - 21:20) *
tzn co jak mam komplet hebli od m3 e46 czyli tarcze zaciski jarzma przod to przod nie wchodzi na strzala? tyl to wiem ze problem z recznym jest


Nie wchodzi przod. tzn wejdzie ale czytalem na mforum ze trzeba jarzmo frezowac.
artix
dlaczego tarcze e36 z rysunku maja 4 otwory ?
tdserek
musze to sprawdzic...a odnosnie tylu m3 e46 te tuleje pod reczny wykonane sa z aluminium czy z czego? wazna w sumie sprawa bo na dniach chcialem to zalozyc.
piotres
CYTAT(artix @ Sat, 06 Mar 2010 - 11:34) *
dlaczego tarcze e36 z rysunku maja 4 otwory ?


Heh ale jaja nie zauwazylem tego. to rysunek z kat. firmy Mikoda ...widac takie robia do E36 tongue.gif . tak czy siak wymiary chyba zgadzaja sie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.