Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K24A8 - lekkie szarpanie (+ przegląd info)
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Japanese Performance
JackillerTDCI
Witam
Temat mało streetracingowy ale wiedza o japach tu przeogromna więc może coś się dowiem
Pacjent to Accord K24A8 (2.4 automat) 2006 rok.
Ma objawy lekkiej drgawki... trudno mi to opisać, ale czy zimny czy ciepły to na postoju (bez względu na wrzucony bieg czy luz) czuję, że lekko autem (silnikiem) podszarpuje. Czuję to jak trzymam kierę. Nie jest to regularne, czasem 5razy w w sekundę czasem 1 raz... z przypadku. Nie jest to wyczuwalne dla innych. Ja, jako że nim jeżdżę, zacząłem na to zwracać uwagę i to wyczuwam. Nie wiem czy tak było od początku. Nauczyłem się auta i od pół roku to wyczuwam (ale też od pół roku się to nie zmienia na gorsze... poziom jest stały)

Auto ma obecnie 80.000km. Nie mam jego historii z US (ja je mam od roku i zrobiłem nim 20.000).
Nie znam dokładnie VTECów bo dizlami śmigałem, ale czy może to mieć związek z regulacją zaworów ?? Uczulono mnie że powinienem już się nad tym zastanowić przy tym przebiegu (podobno co 20000km a co 15000 jak się ma LPG - ja mam huh.gif )
Może to od aftomata się przenosi ??
Coś podpowiecie koledzy ??

p.s.
Nie ma znaczenia jakie akurat paliwo jest spalane.

Pozdrawiam
Gr00bY
Brzmi jak wypadający zapłon co by miało sens przy zwiększonych wymaganiach względem układu zapłonowego przy zasilaniu LPG.
JackillerTDCI
Dzięki
...Jeszcze odnośnie, choć nie chcę za bardzo zbaczać z tematu
Szacuję, że połknie mi 1 litr oleju od wymiany do wymiany (na 15000km). Kolo powiedział mi że one tak lubią... jak się do tego odnieść ??
Aha... oczywiście świece są tez takie jak przyjechały w aucie... co w kontakcie z LPG może różnie wyglądać.

Dobra koledzy, nie zawracajmy sobie głowy póki co.
Zrobię regulację, wymienię świece i zobacze jaki skutek.
Najwyżej odgrzeję własnego kotleta po zabiegu.

Poradźcie tylko czy na ta regulacje to mus jechać do ASO (robię poważniejsze rzeczy na Ordona w Warszawie) czy polecicie jakiś dobry
1 - jakościowo
2 - (...)
n - (a później dopiero cenowo)
inny zakład który zrobi regulację ?
Kras
Obejrzyj i wymien swiece. Takim spalaniem oleju (litr na 15kkm) sie w ogole nie przejmuj, to norma.
JackillerTDCI
Dzięki
Potwierdzono to na forum accorda w US. Mój kumpel w NewJersey tez taką śmiga (ma tylko więcej nalatane) i też mu litra wciąga od wymiany do wymiany. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
JackillerTDCI
@Kras
Wtedy (post z 2009 roku) nie posłuchałem, po prostu miałem wtedy NOWE świece.
Jeździłem na Autolite Platinium kilka lat z tym problemem. Niedawno wymieniłem po raz kolejny na takie same i problem nadal występował. Wywalało błędy na OBD Bluetooth z wypadającymi zapłonami co jakiś czas.
Teraz po "przypadkowej" wymianie na irydowe Made By Honda, problem zniknął (dlatego specjalnie odszukałem ten post)
Kras
smile.gif no wlasnie k-serie nie lubia "dziwnych" swiec. Seria irydowe NGK i jest najlepiej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.