Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wymiana oleju w dsg
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
boardpass
Witam. Szykuje sie do wymiany oleju w skrzyni dsg. W tej skrzyni bede pierwszy raz wymienial, wiec prosze o rady a najlepiej o cala procedure. Z tego co zdazylem sie dowiedziec wyglada to m/w tak:
1. Rozgrzac auto i olej w skrzynie do temp. 35-45 (sprawdzic na vag-u).
2. Wyjac filtr powietrza i pod nim znajduje sie filtr oleju skrzyni a nastepnie go wymienic.
3. Odkrecic spust i powinno wyleciec troche oleju.
4. W srodku powinna byc miarka, nalezy ja odkrecic i powinno wyleciec ok 5l oleju.
5. Wkrecic miarke (3Nm).
6. Wtloczyc strzykawa 5,5l oleju.
7. Nastepnie uruchamiamy silnik w wlaczamy kazde przelozenie na ok 3 sek.
8. Temp. oleju w skrzyni powinna wynoscic 35-45 stopni, nadmiar oleju powinien wyleciec przez miarke, poczym powinnismy wylaczyc silnik.
9. Skrecamy spust (45Nm)
Udalo mi sie dowiedziec m/w tyle, jezeli cos jest zle to prosze mnie poprawic. Czy to prawda ze przy wymianie moga wystapic jakies komplikacje?
GMS.
wszystko dobrze tylko do wlania oleju jest potrzebny specjalny przyrząd bo olej wlewasz korkiem spustowym i bez tego ciężko, można było by i strzykwą ale trzeba by dotoczyć taki króciec co go dało by się wkręcić zamiast korka spustowego i połączyć to wszystko szczelnie a jeszcze jedna sprawa korek to raczej na pracującym silniku należny wkręcić bo po zgaszeniu zacznie wylatywać olej...
boardpass
Ok, dzieki. A po wymianie trzeba cos ustawiac lub zmienic na vag-u?
GMS.
nic z vag-a odczytujesz tylko temperaturę oleju tam będziesz miał odczyt temperatury ze sprzęgła i samej skrzyni ja brałem pod uwagę tą ze skrzyni no i raczej po zalaniu oleju to trzeba czekać aż ostygnie skrzynia bo temperatura jest za wysoka i jeszcze jedna uwaga jak już zalejesz olej odpalisz i nadmiar wycieknie to zostanie takie "wychlapywanie " co jakiś czas w instrukcji jest napisane żeby nie przejmować się tym to normalne i nie brać tego pod uwagę przy wypuszczaniu nadmiaru
boardpass
Dobra dzieki wielkie. pozdro biggrin.gif
dave old school
moze ten link cos rowniez pomoze

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=169356
MisioLBN
Do kogo w Mazowieckim, Lubelskim na wymianę oleju w DSG ?
hexx #2
a z jakiego miasta byś jechał ?
MisioLBN
Warszawa/Lublin. Jak Lublin to wolał bym żeby warsztat mógł to zrobić w sobotę
hexx #2
to KIA Automarketing na Warszawskiej
mają ludzi z ASO VW i serwisują VAGi... zrobią bez problemu w sensownych pieniądzach
dzwoń do Rafała z serwisu
MisioLBN
Jesteś pewny ? ASO to ja omijam szerokim łukiem chyba że po części.
hexx #2
tak, jestem pewny
sam zawsze też omijałem ASO.. ale skoro robią to dobrze i za sensowne pieniądze
to dlaczego nie ?

procedura serwisowa w Sorento/SantaFe nie przewiduje wymiany oleju w automacie
a mi i tak wymieniają smile.gif
badboy2673
Witam. Po wymianie oleju nalezy przeprowadzic adaptacje skrzyni. Znacznie poprawia dzialanie skrzyni
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.