Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E30 S50B32 jak zabezpieczyc miske olejowa
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
maq2
Jako ze jezdze E30 z S50B32 a miska olejowa w tym samochodzie jest nizuutko chciałem jakos zabezpieczyc ja przed ewentualnym kontaktem z elementami krajobrazu.
W związku z tym pytanie - co i u kogo montowac zeby zabezpieczyc miske ??

Najpierw myslalem nad aluminiowa płyta - ale przy tak ciezkim silniku znacznie pogorszy ona rozkład masy.
Teraz zastanawiam sie nad kevlarem, ale nie potrafię znalezc firmy na południu polski ktora by sie czyms taki zajmowala.
Jako ze na forum jest troche bemeek po SWAPach wiec prosze o poradę
Czy zdecydowac sie na kevlar , aluminium czy jeszcze cos innego ? i do kogo sie z tym udac ?
choody
z kevlarem to będzie ciężko u nas - ponieważ żeby kevlar miał swoją wytrzymałość musi być spajany pod podciśnieniem, a u nas nikt tego chyba nie robi ...... przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś robił ......

Aluminium jedynym ratunkiem będzie ..... najwyżej masę nadrobisz maską i błotnikami z laminatu ...... cenowo wyjdzie raczej podobnie ......
Grzesi(E30)k
Może nie będzie to jakaś super rada ale ja u siebie w M50 czaję się na całkowitą przebudowę miski.

Wyciągnięcie jej w stronę kolektorów wydechowych, skrócenie smoka i zabawa z jej wnętrzem (osłonki i komory przelewowe jak w stricte sportowych rozwiązaniach)

Prosta matematyka ,a można zachować/zwiększyć pojemność miski, usprawnić jej konstrukcję ,a przy okazji podnieść do góry o pare cm.
maq2
CYTAT(choody @ Wed, 28 Oct 2009 - 16:55) *
z kevlarem to będzie ciężko u nas - ponieważ żeby kevlar miał swoją wytrzymałość musi być spajany pod podciśnieniem, a u nas nikt tego chyba nie robi ...... przynajmniej nie słyszałem żeby ktoś robił ......

Aluminium jedynym ratunkiem będzie ..... najwyżej masę nadrobisz maską i błotnikami z laminatu ...... cenowo wyjdzie raczej podobnie ......

Maska juz jest laminat, błotniki tez beda, a mimo to z przodu jest za duzo kg ;/
k11
No to pozostaje Ci sucha micha i zbiornik oliwy do bagażnika. Ale będzie co najmniej drogo.

r.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.