Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Black Devil Corsa A 3.0 N/A 343 KM 343 NM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
specu
MODEL:

Modyfikacje: Klatka bezpieczeństwa (przemo-car.pl) , przód z laminatu , fotel mirco.XL, odchudzona karoserja.

Silnik: Opel 3.0 V6

Modyfikacje głowic: Splanowane do końca , Powiększone kanały ssące i wydechowe , wałki Świątek 294*/12mm ,sprężynki zaworowe Supertech


Modyfikacje bloku: Podcięcia pod zawory na tłokach


Układ dolotowy: kolektory ssące Świątek 6 trąbek w 2 puszkach, 2 x rura dolotowa , 2 stożki


Układ wydechowy: dj janek Kolektory Wydechowe rurowe 48mm , , zejście z 2x3 w 2x1 w 1 , wydech 3" , tłumik końcowy 2.5"


Układ wtryskowy: Wtryskiwacze Audi RS4 2.7 BiT , ciśnienie paliwa 5.5 bara (E85)

Elektronika: komputer EMU , Procedura startu , Odcięcie zapłonu 8500 obr/min.

Układ chłodzenia: Chłodnica Astra F 1.7 TD

Układ napędowy: Skrzynia Calibra Turbo F28 , wzmocnione półosie , Przeguby Astra GSI

Zawieszenie: Przód Amortyzatory Corsa GSI , Sprężyny robione, Tył belka custom dj janek

BODY KIT: Przód monolit z tworzywa

PODZIĘKOWANIA: , re5pect.pl , penrite.pl , dj janek

Moc i moment po modyfikacjach 343km , 343 nm

Kenet
Gratulacje, jest dobry pocisk. Jestem ciekaw jaka moc na tym setupie będzie, mam podobny w planach. Pozdr
Qulek
Super... może jakieś fotki ??
klima
jestem ciekaw ile mozna zyskac szpera.... ja nie sprawdze bo mnie niestac dry.gif

jak przesunąłeś odcinke?? tylko chip?
kremat0r
CYTAT
jestem ciekaw ile mozna zyskac szpera.... ja nie sprawdze bo mnie niestac dry.gif


Pozostaje spaw, jeżeli auto tylko na 1/4
specu
CYTAT(klima @ Tue, 20 Oct 2009 - 17:51) *
jestem ciekaw ile mozna zyskac szpera.... ja nie sprawdze bo mnie niestac dry.gif

jak przesunąłeś odcinke?? tylko chip?


Co do szpery będzie po prostu zaspawany mechanizm . Może jakoś da sie powoli skręcić ? Na szpere mnie nie stać ,a bez, trakcji brak biggrin.gif
Chip to klon czegoś firmowego z alledrogo. pl z przed 2 lat smile.gif
Myślę że szpera da sporo przy totalnym braku trakcji na 1 wink.gif (pali prawego laka) cool.gif a na ruszanie z 2 szkoda mi sprzęgła.
Co do fotek będą niebawem ja się pogoda poprawi. wykres po 1 wink.gif
LCQ
jakieś fotki?
Kamilbike
Czytam czytam i co widzimy ??

"Co do fotek będa jak się pogoda poprawi." Czyli to oznacza ze wlasciciel tematu jak i samochodu zrobi fotki wtedy jak pogoda sie poprawi. Dziekuje za uwage
specu
Tak fotki będa jak pogoda się poprawi i jak znajde coś na dysku . Miałem wiele przygód z gruchotem i długo to trwało ,więc fotki w pewnym momencie zeszły na dalszy plan....
ps. Nie ma wyglądać ma zapierdalać wink.gif
Śpiący
Jest nieźle, teraz jeszcze czekamy na wykres na nowym wydechu i "podstrojeniu"; szkoda że w tym roku już nie zmierzysz auta na fotokomórkach.

PS. I jak wydech?
specu
CYTAT(Śpiący @ Tue, 20 Oct 2009 - 23:22) *
Jest nieźle, teraz jeszcze czekamy na wykres na nowym wydechu i "podstrojeniu"; szkoda że w tym roku już nie zmierzysz auta na fotokomórkach.

PS. I jak wydech?

no bardzo szkoda angry.gif
Wydech ryczy ohmy.gif i Corsa z nim "jakoś" się odpycha wink.gif
Hubanek
Michal,

Ciesze sie ze juz jest wszystko ok , Twoja upartosc moze byc przykladem dla wielu userow wink.gif

Po dosc dlugim okresie zmagan smialo mozna pogratulowac calkiem szybkiej osy.

Samochod napewno nabral wigoru po wykonaniu wydechu z dedykowanym kolektorem.

Dzialaj , dzialaj nad przeniesieniem fun'u na kola

Pzdr
Kamilbike
Takie ptanko czy fura bedzie tylko na 400m? Do wypadow na miasto juz nie bedzie? Pytam bo pisales ze chcesz zaspawac mechanizm a z tym ciezkobedzie skrecac jadac wiecej niz 40-50kmh wink.gif
grifter
Bedzie ciezko, ale da sie jechac po miescie bez wspomagania wink.gif
specu
Po mieście nie mam zamiaru jeździć szybciej niż 50. Chyba że na miejscówce wink.gif po za tym kręcenie kierownicą nie jest dla mnie zbyt kłopotliwe smile.gif
KamilC20XE
Uznanie za wytrwałość , nie poddajesz się jak inni . Jeszcze powalczyć z wagą i trakcją a czasy będą zacne . Hondy bójcie się biggrin.gif
Kamilbike
Fiaty tez sie boja tongue.gif Krecenie kierownica to pikus, najwyzej troche dobije rece i bedzie sila na krecenie:)
specu
Siła jest cool.gif tylko masa kierownika za duża rolleyes.gif
ozex
Gratki gruby smile.gif , auto naprawde szybkie, w szoku jestem jaka zmiana na + po założeniu lexa wydech. Padł blady strach na HONDY wink.gif
BurnOuT
Z zaspawanym dyfrem to będzie ciężko - znajomek tak zrobił to nie mógł wjechać na posesję biggrin.gif
Aha i poprawy w czasach też nie odnotował - przy dużo większej mocy na drag slikach

Auto w klasie drag? To do Hond jeszcze daleka droga wink.gif
specu
Auto jest streetowe wink.gif
U mnie elektroszpera da napewno sporo bo na 1 jest jak na maśłe smile.gif
Spawos
Bardzo fajny projekcik, tylko filtr jakos bym odizolowal troche od komory silnika, felgi stalowki i na miasto ;]

no i czekamy na moc 2xx
ade
a ja czekam na wykres... :]

no i wydaje mi sie, ze leprzy czas auto by zrobilo na skrzynii cr 3,55...

ta z lanosa ma baardzo krotka jedynke i 2jke...
Chester
Ja bym tam wrzucił najkrótszą skrzynke z Daewoo 3.94.
Podjedz na rolki z ciekawośći, wydaje mi się że może nie być łatwo ze 180 KM smile.gif.

Powodzenia
specu
To 4.176 nie jest najkrótsza ohmy.gif
Na rolki niebawem wink.gif
Chester
zależy który bieg, ale nie jest wink.gif
specu
Odwiedziłem hamownię i wyszedł taki wynik tongue.gif
Moment seria katalogowa , moc przyjemna wink.gif
Chester
Jeśli wrzuciłeś wykres to nie działa. Popraw link smile.gif
specu
Jest skan biggrin.gif
Chester
Jak na taki wykres myślę, ze ta corsa powinna jeździć jeszcze lepiej niż wskazywałby na to czasy z zawodów.
Max moc przy 7600 smile.gif. Ładnie, widać że wałki sprawdzają się smile.gif
specu
Nie wiadomo ile będzie na zawodach sie okaze na wiosne wink.gif
Jak znajde trakcje laugh.gif
ade
no to uzbieralo sie troche mocy:]

zastanawiaja mnie tylko 2 sprawy, troche wysoko krecisz jak na serie motor:]

i druga, ze wg mnie powinno byc jednak troche mocniejsze auto na tych walkach przy okolo 4000 obrotow...

teraz tylko czekac na dobre czasy:D
ryczuś
czemu tak mało Nm?
specu
CYTAT(ryczuś @ Wed, 04 Nov 2009 - 11:24) *
czemu tak mało Nm?

Pojęcia nie mam rolleyes.gif
ile byś chciał nm z wolnossącego 2.0? wink.gif
ade
CYTAT(specu @ Wed, 04 Nov 2009 - 12:42) *
Pojęcia nie mam rolleyes.gif
ile byś chciał nm z wolnossącego 2.0? wink.gif



przy twoim setupie ponad 210nm

wg mnie obroty na wykresie nie odpowiadaja stanowi faktycznemu... przypuszczalnie byly brane obroty z obrotmierza, ktory dosc sporo przeklamuje
Śpiący
cholera coś mi sie nie wyświetla ten wykres, a też bym chętnie zobaczył
S.A
CYTAT(KamilC20XE @ Wed, 04 Nov 2009 - 21:21) *
Moc tam gdzie trzeba i nie zgodze się z przedmówcami że mało NM. W porobionym n/a zawsze jest mniej wiecej tyle samo NM co KM .

Ex Waszki wink.gif

Simona

174,5km i 222 nm po korekcji
ph34r.gif
Kenet
Sorry za małe OT na początku


To mój, po samym wydechu.

Coś mało niuta faktycznie wyszło jak na ten setup. Może wydech za luźny? Wpadaj na dynoday w sobote wink.gif
Chester
CYTAT(KamilC20XE @ Wed, 04 Nov 2009 - 21:21) *
Gratulacje . Moc tam gdzie trzeba i nie zgodze się z przedmówcami że mało NM. W porobionym n/a zawsze jest mniej wiecej tyle samo NM co KM . Jest tyle ile być powinno.
Mam nadzieje, że sam nie do końca wierzysz w to co napisałeś huh.gif
Śpiący
No dobra widziałem już wykres, może nie ma szału z momentem; ale aż takiej tragedii nie ma. Wydech ma restryktor na końcu, więc powinien być ok. Sam przebieg bardzo przyjemny, silnik aż chce sie wyżej kręcić; trzeba mu pomóc wink.gif
ade
ja po zrobieniu wydechu 63,5mm na jednym tlumiku mam 210nm... na 50mm mialem cos okolo 190nm wiec raczej wydech 60mm nie jest za luzny
ade
CYTAT(KamilC20XE @ Thu, 05 Nov 2009 - 00:16) *
A to auto to już wogole musialo miec zajechany silnik co kolego Chester ?




a co to ma wspolnego z c20xe??

c20xe na takim setupie jak ma specu powinien miec conajmniej 210nm i moc napewno nie tak wysoko jak ma teraz (o ile ten wykres pokazuje prawade)
Śpiący
- łagodząc dyskusję wrócił bym do tematu; pytanie do Speca - czy na pewno dokręcili auto do odcinki? bo może faktycznie obroty na wykresie są troche z dupy jak ktoś wcześniej wspomniał
- ewentualnie corsa moze domagać się strojenia; na starym wydechu był środek przelany a góra ubogo, skorygowałem to, ale teraz mogło się dużo pozmieniać i efekt jak widać; chyba że było już podstrojone

Generalnie znając właściciela, jest pewne że dalej coś będzie modzone i prędzej czy później znajdą się brakujące Nm i KM smile.gif Pozostaje życzyć sukcesu!
specu
Tak auto jechało do odcinki 243 km/h wink.gif
Sprawdzałeś podczas strojenia tyle wyszło na Ekumasterze , że auto ma odcięcie 7662. Tyle pokazują obrotomierze i tyle wyszło na hamowni.
Corsa jest na 2 przelotach i nie zapominajcie że pojemność układu wydechowego jest mniejsza (nie tylko średnica ale i długość) niż w astrze bo auto sporo krótsze wink.gif
Auto nie było strojone po wydechu smile.gif
Edit: rolleyes.gif Dumałem nad tym wykresem i tak sobie myślę: Czy aby moment nie jest niższy niż się niektórym wydaje przez prawie 2x lżejsze koło zamachowe?
ade
CYTAT(specu @ Thu, 05 Nov 2009 - 07:47) *
Tak auto jechało do odcinki 243 km/h wink.gif
Sprawdzałeś podczas strojenia , że auto ma odcięcie 7650. Tyle pokazują obrotomierze i tyle wyszło na hamowni.
Corsa jest na 2 przelotach i nie zapominajcie że pojemność układu wydechowego jest mniejsza (nie tylko średnica ale i długość) niż w astrze bo auto sporo krótsze wink.gif
Auto nie było strojone po wydechu smile.gif
Edit: rolleyes.gif Dumałem nad tym wykresem i tak sobie myślę: Czy aby moment nie jest niższy niż się niektórym wydaje przez prawie 2x lżejsze koło zamachowe?



na jakich kolach hamowales auto??
specu
Borbet Typ C 7J15 , 7.5kg sama felga opony 195/5015 Toyo R888 1 bar ciśnienie wink.gif
Jadzwin
A walki sa na seryjych kolkach? Nie trzeba dla nich fazy rozrzadu zmieniac ?

Jadzwin
Krzysiek2
Panowie odnosnie momentu obrotowego to może powalczyc z katem wyprzedzenia zaplonu i ogólnie podstroić? Według Was ile Nm powinno byc w tym setupie?
!markos
1bar w oponie i hamowanie na 5 biegu? po co tak, a nie "normalnie"?
specu
Bo o tym nie pomyślałem ,a latam na takim ciśnieniu zeby jakakolwiek trakcja była... wink.gif
Kółka regulowane w garażu czekam ,aż ktoś się podejmie to ustawić ohmy.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.