Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E30 M10,m40 a turbo?? czy m20b25 N/A??
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
EDDY
Witam które rozwiązanie bedzie lepsze czy duzo jest kombinowania przy uturbianiu tych jednostek 4cyl słyszałem ze kolektor pasuje od diesla? od czego najlepiej bedzie dołożyc turbine?? czy ktos juz przerabiał ten temat ? i czy w finalnej wersji takie 1.8 bedzie lepiej śmigało niz zdrowe m20b25? bedze wdzieczny za wszelkie info dzieki
choody
Kolektor (wydechowy) od turbo diesla (bo był jeszcze wolnossący diesel) pasuje ale do m20b25, wg mnie nie ma sensu (chyba, że nie masz co robić z czasem i pieniędzmi) najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić w tych pieniądzach jak za uturbienie 1.8, to włożyć m50b25 lub m52b28 ..... i objeżdżasz nie tylko e30 325i ale i e36 328i .....

A nie ma sensu, bo 1.8 z e30 sam w sobie jest awaryjny (raz dlatego bo tak ma, a dwa jest zaniedbywany przez ludzi) chyba że masz 1.8 is'a (16 zaworów 140 KM) to można by coś powalczyć, ale koszta i tak będą nie małe .....
EDDY
A nie ma sensu, bo 1.8 z e30 sam w sobie jest awaryjny (raz dlatego bo tak ma, a dwa jest zaniedbywany przez ludzi)


Dziwne bo z tego co wiem to m10 to jedna z najbardziej udanych konstrukcji bmw blok m10 był bazą dla wyczynowych, doładowanych jednostek BMW stosowanych w latach 80 w F1 (1,5 litra, 1300 KM - mistrzostwo w 1983 r. chyba) . Cały silnik m10 natomiast był wielokrotnie stosowany w różnych seriach wyścigowych. rolleyes.gif
rolleyes.gif
choody
Myślałem, że o m40 piszesz - najwięcej szczegółów poda jędrek-e30 - może do niego uderz o wycenę, wydaje mi się, że wyjdzie drożej jak swap, ale śmieszniej - takie 1.8 objeżdżające 325i e30
rpautosport
Jak 4-cyl, to tylko M10.

http://www.youtube.com/watch?v=PRvJQIMnPuM
wb78
CYTAT(rpautosport @ Sun, 18 Oct 2009 - 22:04) *


Albo m42 smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.