Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: e46 328 zmiana oleju
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
jagus
ostatnio ogladalem jedno 328 na sprzedaz
podobalo mi sie ze auto bylo w na prawde dobrym stanie.
a zniechecilo to iz: facet ma je od nowosci i wymienia olej zawsze co 30 tys km (wg mnie stanowczo zbyt zadko)
druga sprawa ze nigdy nie wymienial oleju w skrzyni (manual) oraz w moscie.
rocznik 2000, przebieg 220kkm.

co o tym myslicie?

dodam ze cena za auto dosc wysoka bo 28kpln (sedan)
Joker
Jak nie katował to może jeszcze nie dobite. Na hamownie, sprawdzić kompresję... Chociaż i tak mnie odrzuca jak pomyślę ile km ten silnik zrobił na szlamie a nie oleju.

Chyba bym odpuścił takie auto bo za 30k można wyrwać inne 328i . Tutaj skoro facet tak dbał o olej w silniku, skrzyni i dyfrze to ciekawe co jeszcze wyjdzie w praniu.
jagus
gosc sie sugerowal tym co pisza w ksiazce i wg inspekcji z kompa. czyli olej co 30 tys a w skrzyni i moscie wg producenta sie chyba nie wymienia (aczkolwiek ja wymieniam). poza tym auto dobrze utrzymane.
hz10
ja jeżdze wg wskazań kompa , jeżdze głównie po mieście na początku pokazuje 25tyś do wymiany ale tak naprawde przy około 15 pokazuje konieczność wymiany
makaveli
zalezy jak jezdzisz, u mnie pokazuje co 8-10tys km. jak ktos zmienial olej co 30k,olalbym temat.
jagus
nie mniej jednak zastanawia mnie dlaczego taka mirma jak bmw sugeruje zmmiane oleju co 30 tys km?
tak tez jest ustawiony komputer pokladowy. na pewno okres ten sie skraca zaleznie od sposobu eksploatacji. tylko czy komputer piokladowy moze sam z siebie skrocic ten okros do powiedzmy 15 tys km jesli jest taka potrzeba?
wb78
CYTAT(jagus @ Sat, 10 Oct 2009 - 13:20) *
tylko czy komputer piokladowy moze sam z siebie skrocic ten okros do powiedzmy 15 tys km jesli jest taka potrzeba?


Tak, wszystko zależy od sposobu jazdy, jeżeli obrotomierz często odwiedza czerwone obszary to komp automatycznie sobie liczy zużycie oleju itd itd.
jagus
tzn ze skoro gosc leje olej zalecany przez producenta (w tym przypadku chyba jakis castrol long life) i jezdzi na serwis wg wskazan kompa to srednio chyba moze byc wymieniane co okolo 30 tys? jesli mial lekka noge.
hz10
nie ma takiej opcji , max co mozna przejechać to 25 tyś , z tego co zauważyłem to tylko po autostradach kilometry znikają równo z licznikiem smile.gif po mieście dwa razy szybciej...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.