Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E34 M50B25 za długi czas wtrysku na wolnych.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Kruszon
Witam szanowne grono.
Borykam sie w mojej E34 [M50B25TU] z drżeniem silnika przy pracy na wolnych obrotach. Auto posiada sekwencje. Drży tylko podczas pracy na benzynie.
Komp nie ma żadnych błedów. Ale zaobserwowałem ze podczas pracy na NoPb czas wtrysku wynosi ok 4 - 4.2 ms.
po przełączeniu na LPG spada do prawidłowych 3 - 3.2 ms.( mówie cały czasie benzyny) Lambda nowa sprawna.
Odłaczenie przepływki, sondy nie ma wpływu na czas wtrysku. TPS 0.61V na jałowym. Przepływka pokazuje 12-14 L. Adaptacja przepływki na -3L. Reset kompa nic nie daje.

Podejrzewam ze chyba ECU sie zesr...ło.
W poniedziałek zmierzę jeszcze cisnienie paliwa, ponieważ zaczął ostatnio przerywać, dławić sie przed osiągnieciem 90 st.C. ale nie ma ono wpływu na czas wtrysku.

Spotkał sie ktos z podobnymi objawami?

Pozdr.
hz10
nie ma ciśnienia paliwa, tak na szybko, zdejm wąż wypływowy z listwy i zobacz czy sie leje paliwo
Mauser
A Jakie powinny być prawidłowe czasy wtrysku w M50b25tu? Jakie w M50B25 bez vanosa?
Kruszon
Czas trysku wg TIS-a powinien wynosić pomiędzy 2.5 a 3.5 ms. czy z czy bez Vanosa.
Kumpel sprawdzał u siebie i na wolnych ma 3.1 ms.

Jutro dopiero zmierzę ciśnienie paliwa.
jendrek e-30
Niby się tego nie robi ale jak by co jakiś czas odnowił pamięć w epromie to by nie zaszkodziło nawet pomogło ja mam taki komp kolega zaprogramowal nowy eprom seryjna mapa i powiem że auto równiuteńko pracuje pali ze strzału itp



POZDRO ph34r.gif
Mauser
Kurcze muszę u siebie to dokładnie posprawdzać, ale jestem prawie pewien, że mam na PB czas wtrysku 4 - 4.1ms. Nie sprawdziłem na LPG, zerknę i dam znać ( bo nowa instalacja od razu się wysrała).

Z czego może brać się taki długi czas wtrysku ? Jak powinno być podczas odpalenia zimnego silnika, a jak na ciepłym ?

Sondę mam boscha również nową, spalanie nawet z tą starą niby niesprawną było w normie ( 10-11l).
Kruszon
A wiec ciśnienie paliwa zmierzone:
3.2 bar na jałowym.

Dalszych pomysłów chwilowo brak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.