Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problemy ze swapem silnika m50 B25 do E30 coupe
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
mocek1
Witam.
Mam kilka pytań.
1. Jakich łap najlepiej uzyć do takiej przekładki, czy moze ktoras trzeba przerabiac, a moze od podstaw robic obydwie?
2. Jak rozwiazan problem z servo? Tzn jakie zalozyc i czy trzeba cos przerabiac zeby weszlo w ryginalne miejsce?
3. Jakiej użyć chłodnicy do tego silnika w tym aucie zeby sie zmiescila(aktualnie mam chlodnice od tds-a o którą ociera wisko )a moze inne visko, albo wentylator el. zamiast wisko?
4. Jak powinien wyglądać kolektor wydechowy pod turbo? Tzn czego unikać przy robinu takiego kolektora, co jest w nim bardzo ważne itd.. postaram się jutro dodać zdjęcia tego kolektora ktory juz am zrobiony, ale to chyba nie wypal, dlatego to pytanie.
5. Jest jeszcze kwestia tego jak to bedzie chodzic na turbo.. tzn czy przy doladowaniu rzedu 0.5 atmosfery bedzie trzeba integrowac w komputer, kupic jakis dodatkowy sterownik pracy silnika czy tez bedzie trzeba zmieniac wtryski/ pompe paliwa? Dodatkowo, nie mam przeplywomierza i krokowego.. czy muszą być, a moze nie jesli np ma sie inny sterownik silnika?
Chcialbym zeby to bylo dobrze zrobione, lecz w jak najtanszy sposob. Mile widziane przykladowe ceny roznych wariantów.
neranr1
Kolego tego tupu tematów jest chyba ze 30 ... z ilością oczywiście żartuje ale poczytaj sobie projekty Korony albo innych magików od M50 będziesz miał się na czym wzorować - a ja również prowadzę podobny projekt hehe puki co zbieram graty i dokształcam się w tej kwestii
choody
Troszkę źle do tego podchodzisz - pierwszy i najważniejszy błąd - tanio i dobrze - albo tanio albo dobrze sam musisz wybrać jak ......
Co do samego swapa - na e30.de masz pokazane i opisane wszystko .....
Łapy z e36 325i, poducha łapy od strony dolotowej od m50, od wydechowej od m20, servo od ix'a lub reault 19, golf chyba II gen, bmw e34. IX podchodzi 100% reszta podobno też ....

Poszukaj, popatrz, poczytaj a wszystkie odpowiedzi same przyjdą smile.gif

Pozdrowionka
mocek1
Jak to z tymi łapami wychodzi, czy nie trzeba ich jakos podniesc? Mam silnik od e34 525ix i na oryginalnej łapie od tego autka silnik jest zbyt nisko. Bmw e34 525ix ma ogromne servo.. Przykladowo servo od fiata punto I/II ma moze podobne wymiary do tych wyzej wymienionych?
choody
Łapa ma być od M50b25 z e36 nie od e34!!! Czytaj dokładnie i rozum to co jest napisane ..... i wybierz się do e30.de po samych obrazkach skumasz o co biega z całym tym swapem ....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.