Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 17" - szuter ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
Eowin
Zastanawia mnie jak posiadacze Evo/STI rozwiazuja ten problem, czy za kazdym razem chcac pojezdzic na oponach szutrowych wkladaja mniejsze hamulce?
Pytam bo zakladam wiekszy hebel i niedlugo mnie ten problem takze bedzie dotyczyl.
Najwieksze opony szutrowe znalazlem w 16". Jesli nawet sa gdzies w 17" to jak sie na takiej duzej feldze na szutrze bedzie jezdzic?
the.wolf
CYTAT(Eowin @ Wed, 02 Sep 2009 - 11:23) *
Zastanawia mnie jak posiadacze Evo/STI rozwiazuja ten problem, czy za kazdym razem chcac pojezdzic na oponach szutrowych wkladaja mniejsze hamulce?
Pytam bo zakladam wiekszy hebel i niedlugo mnie ten problem takze bedzie dotyczyl.
Najwieksze opony szutrowe znalazlem w 16". Jesli nawet sa gdzies w 17" to jak sie na takiej duzej feldze na szutrze bedzie jezdzic?



w imprezach zazwyczaj wrzucany jest maly hamulec,295mm ktory z reszta pasuje nawet pod 15".
marcin@klubsubaru.pl
Tak właśnie się robi, wkłada się mniejsze hamulce.
Ictus
17 nie ma szutrowek... kilka lat temu jak szafraniec jezdzil evo w papiku to latal na zimowkach proby szutrowe
tgame
295 mm nie wejdzie pod 15" max. 280
k-meal
CYTAT(tgame @ Wed, 02 Sep 2009 - 21:37) *
295 mm nie wejdzie pod 15" max. 280

bzdura.
the.wolf
CYTAT(tgame @ Wed, 02 Sep 2009 - 21:37) *
295 mm nie wejdzie pod 15" max. 280



brawo jasiu. co ciekawego masz jeszcze do zakomunikowania?
Tiziano
CYTAT(tgame @ Wed, 02 Sep 2009 - 21:37) *
295 mm nie wejdzie pod 15" max. 280


uu nie wejdzie huh.gif a to czemu?? laugh.gif a ja Ci pokaze 310mm ktore wchodzi pod 15 wink.gif jezeli chcesz szutry to zmiana hebla na mniejszy, a jezeli chodzi o opony zimowe to mysle ze te w rozmiarze 17'' nie maja juz nawet wystarczajaco agresywnego bieznika na konkurencyjna jazde po szutrach wink.gif
alunetik
Przecież są felgi 16", które wchodza na seryjny hamulec 320mm Lancera.

PZDR

Bodek
rowin
A jakie opony na szuter polecacie na 15 cali ale opony dopuszczone do ruchu ? i ewentualnie jakie felgi najlepiej z jak najmniejszym et (np. 10) i czy jest jakas felga 15 która wejdzie na zacisk z tarczą 312 mm
hwojtek
Na pewno jest, tylko że im większe ET możesz zastosować , tym większe prawdopodobieństwo, że ją znajdziesz.
Ictus
z opon z DOTem to maxsporty... cala 3 liga na tym smiga
kkk13
CYTAT(tgame @ Wed, 02 Sep 2009 - 21:37) *
295 mm nie wejdzie pod 15" max. 280


Mylisz się. Koledzy mają rację. Kwestia odpowiedniej felgi, ET etc.
Mało tego, widziałem zdjęcia rajdówki Golfa mk2 ze Szwecji, w specyfikacji szutrowej, gdzie był zainstalowany hebel 312 z TTki i felga 15'' !
Co do 295/28 - taki zestaw AP z zaciskiem 4tłokowym jest homologowany w A gr. do mojego auta (Golf mkIII) pod secyfikację szutrową - 15cal..
W Lancerach podobnie, homologowany jest zestaw mniejsza tarcza, inny zacisk pod 16cal..
Ictus
tylko po co hebel na styk na szutry???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.