Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: No Panienki pochwalcie się jaki czas chcecie zrobić :) obstawiac może każdy.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
LostBoy
Gorąca rywalizacja a tu na forum Cisza !... proponuje zabawić się wpisać nick kierowcy i czas jaki obstawiacie że zrobi. Postaram się to ogarnąć w najmniejszą i największą wartość... zobaczymy po ile się udało.

1 Tery Nissan 200sx S13
2 idzik Lancer EVO IX
3 buni BMW M3 E36
4 os BMW E36 Kompresor
5 koki BMW M5 E34
6 peter32 Subaru Impreza STI (1:46 - 1:45)
7 Showkemp Toyota MR2 Turbo
8 sajfer Honda Integra Type-R (1:54 - 1:50)
9 loco667 Lancer Evo IX
10 Rowin Audi Quattro
11 ITR Lancer EVO VI (1:47)
12 Keepske Nissan 200SX S14a (1:50 - 1:47)
13 AndrzejCTR Honda CTR
14 Lostboy Toyota Supra JDM Kamikaze STYLE (1:50 - 1:48)
15 Frytol Abarth 500 (2:01 - 1:59)
16 matej BMW M3 e92
17 toni Lancer EVO IX
18 emil Subaru STI
19 SokółR33 Nissan Skyline R33
20 look Lancer EVO IX
21 syty BMW E34 M5
22 bombel BMW E36 M3
23 Daniel Opel Speedster Turbo
24 BEN Lancer EVO VIII
25 Arjan Bakker Porsche Targa 4S
26 BartEvo Lancer EVO IX
27 Adam Muzyczuk aka Muzyk Corvette C6 Z06 (2:00 - 1:45)
28 Mikołaj Walków Mazda 323 GTR
29 Paweł Kasprzak M3 08MY slick
30 Dariusz Michalak M3 08MY
31 Paweł Michalczewski SUBARU WRX STI MY08
32 Tomasz Defratyka Porsche Carrera 4S
33 Artur Sarnicki Subaru Impreza STI 06'
34 Tomek Czajkowski Opel Speedster Turbo
35 Marcin Nowacki Lancer EVO VII
sajfer
Ja marze o 1.50, chcialbym 1.52, a mam nadzieje, ze uda sie zrobic chociaz 1.54
LostBoy
Dodane smile.gif
Peter32
1.46 jak z autkiem będzie wszystko dobrze , marzy się 1,45s
wopeR
A jak ja jeszcze nie jechałem to tez moge obstawić! rolleyes.gif


LostBoy
CYTAT(wopeR @ Thu, 27 Aug 2009 - 02:17) *
A jak ja jeszcze nie jechałem to tez moge obstawić! rolleyes.gif


dawaj
wopeR
To ja bym chciał 1:52-1:54 cool.gif
Marzenia nie kosztują.... biggrin.gif
LostBoy
CYTAT(wopeR @ Thu, 27 Aug 2009 - 11:17) *
To ja bym chciał 1:52-1:54 cool.gif
Marzenia nie kosztują.... biggrin.gif


A do którego auta mam dopisać ?
wopeR
Jedyne słuszne Waldeczku biggrin.gif Twincam AE86 N2 cool.gif
Auto dobrze znasz... tylko nie wiem czy bys je dzis poznał wink.gif
ITR
Ostatnia runda zrobila mi apetyt na walke z z Piotrkiem i jego Subaru. Ale, ze jestem realista, to jak pogoda dopisze to licze na poprawe o sekunde - 1.47 smile.gif
LostBoy
CYTAT(wopeR @ Thu, 27 Aug 2009 - 12:09) *
Jedyne słuszne Waldeczku biggrin.gif Twincam AE86 N2 cool.gif
Auto dobrze znasz... tylko nie wiem czy bys je dzis poznał wink.gif


Mam nadzieję na kółeczko smile.gif, moją starą Łódeczką biggrin.gif

To za kogo wpisać Cię na listę? Bo albo ja ślepy jestem albo Cię nie widzę tongue.gif
wopeR
Ja celuje na 18.10. Chyba lista jeszcze jest otwarta. Niestety jeszcze na 6.09 nie bedzie mnie w PL.

Rundke masz jak w banku cool.gif
frytol
Bylo niskie 2.05, bylo niskie 2.03, caly czas w glowie mam przebicie granicy 2 minut. Poprzednio dawaly dupy heble, moze tym razem beda choc troche lepsze klocki.
LostBoy
CYTAT(frytol @ Thu, 27 Aug 2009 - 14:24) *
Bylo niskie 2.05, bylo niskie 2.03, caly czas w glowie mam przebicie granicy 2 minut. Poprzednio dawaly dupy heble, moze tym razem beda choc troche lepsze klocki.


Ktore to twoje autko ?
frytol
Abarth 500, jade w miejsce orzecha.
LostBoy
CYTAT(frytol @ Fri, 28 Aug 2009 - 02:04) *
Abarth 500, jade w miejsce orzecha.


Dobrze uchwyciłem czasy jakie chcesz zrobić ?
frytol
LostBoy, lepiej sie tego okreslic nie dalo wink.gif
Bullitt
CYTAT(ITR @ Thu, 27 Aug 2009 - 12:55) *
Ostatnia runda zrobila mi apetyt na walke z z Piotrkiem i jego Subaru. Ale, ze jestem realista, to jak pogoda dopisze to licze na poprawe o sekunde - 1.47 smile.gif



No to szybko... Kurde, a ja znowu pewnie bez auta... Dobrze że przynajmniej jeden Evo V/VI będzie obecny....

K.
ITR
No mam nadzieje, ze EVO 5 lamane na 6 pokaze i dokaze smile.gif
A swoja droga innym kolorem moze napiszmy jakich czasow sie spodziewamy na deszczu... tfu TFU!
Muzyk
Vette. 1.45.xx
A jak bedzie tfu tfu tfu... deszcz to
2.xx.xx
Peter32
czyli ciężkie będzie Cię dogonić Muzyk smile.gif
Keepsake
Miałem 1.53 na kiepskiej geometrii i ze stockowymi hamulcami. Uzbrojony w porządne hample, prawdziwe slicki albo R888 zależnie od pogody i z mam nadzieję lepiej wymyśloną geometrią muszę zejść poniżej 1:50 a mam nadzieję wklepać Witkowi czyli 1.47 tongue.gif
Muzyk
Jak te wszystkie 1.47 w minusie się pospełniają to będzie to chyba najszybsza amatorska impreza na TP w tym sezonie biggrin.gif
Ale pewnie nie będzie bo ciągle czarne chmury prognozy wieszczą
LostBoy
CYTAT(Muzyk @ Wed, 02 Sep 2009 - 11:10) *
Jak te wszystkie 1.47 w minusie się pospełniają to będzie to chyba najszybsza amatorska impreza na TP w tym sezonie biggrin.gif
Ale pewnie nie będzie bo ciągle czarne chmury prognozy wieszczą


http://www.accuweather.com/world-forecast-...ic=1&fday=4

Chmury to nie deszcz nie jest zle smile.gif
lagadula
Mam nadzieję Adaś ze wkońcu wydusimy te 1.45 smile.gif
Muzyk
W końcu wydusiliśmy biggrin.gif
Na GTPolonii w poniedziałek i wtorek.... Mój najnowszy rekord to 1.44,7 lub 1.44.9. Mam dwa urządzonka do pomiaru czasu i nie wiem które uczciwsze. DO tej pory driftbox był stuprocentowo dokładny i to on pokazuje 1.44.7 smile.gif
Teraz czas na 1.42.xx
lagadula
O ty !! I nic nie meldowałeś ? Hehehe. Teraz to masz przerąbane, robisz wyścigówkę !! Wyslij mi do siebie numer na priw, pls.
JACEK
2010 --1.42 new project huh.gif
tery
CYTAT(JACEK @ Wed, 30 Sep 2009 - 00:59) *
2010 --1.42 new project huh.gif

cool.gif

chcialbym na najblizszym TA zejsc ponizej 2min autem ktore juz robilo 1,50. Tylko ja nie umiem jezdzic po torze biggrin.gif
nie bedzie to Nissan.
JACEK
CYTAT
Miałem 1.53 na kiepskiej geometrii i ze stockowymi hamulcami. Uzbrojony w porządne hample, prawdziwe slicki albo R888 zależnie od pogody i z mam nadzieję lepiej wymyśloną geometrią muszę zejść poniżej 1:50 a mam nadzieję wklepać Witkowi czyli 1.47

Macku nie zebym mial ochote Ciebie zaatakowac albo negowac ,ale powiedz jak chcesz urwac ponad 10sec .Czas 1.53 byl tak dawno ze juz prawie nieprawda.Ja dlugo kminilem jak zbudowac auto zeby jezdzilo dobre czasy- auto pojechalo ale oczekiwalem poprawy o kilka sec i taniej jest zaczac nowy projekt niz upgradowac stary.Napisz mi jak ty chcesz dokonac tego cudu.U mnie recepta jest prosta 700kg 250KM + fenomenalna trakcja i aerodynamika.Co ty chcesz zrobic z nysa zeby 1,47 pojechac ?
Keepsake
CYTAT(JACEK @ Thu, 01 Oct 2009 - 10:11) *
Macku nie zebym mial ochote Ciebie zaatakowac albo negowac ,ale powiedz jak chcesz urwac ponad 10sec .Czas 1.53 byl tak dawno ze juz prawie nieprawda.Ja dlugo kminilem jak zbudowac auto zeby jezdzilo dobre czasy- auto pojechalo ale oczekiwalem poprawy o kilka sec i taniej jest zaczac nowy projekt niz upgradowac stary.Napisz mi jak ty chcesz dokonac tego cudu.U mnie recepta jest prosta 700kg 250KM + fenomenalna trakcja i aerodynamika.Co ty chcesz zrobic z nysa zeby 1,47 pojechac ?


Po pierwsze to zauważ że to pisałem przed ostatnim TA gdzie na R888 nie byłem w stanie zbić 1.55 mimo lepszej geometrii i hamulców. Bardzo mi te opony przeszkadzały, mogłem je zbyt łatwo zablokować przy hamowaniu więc hamowałem zajebiście konserwatywnie... Załóżmy że slick to 4 sekundy lepiej, co z rozmów ze specjalistami jest sensownym oszacowaniem dla tego toru. No to jesteśmy w zasięgu 1.51-1.52.

Z tego 1.47 się wycofuję, to raczej tym autem nierealne, ale do 1.49.99 chciałbym zejść w przyszłym sezonie. Mam dwa pomysły na to, jeden nazywa się silnik drugi - skrzynia biegów. No i oczywiście tym razem nie będę oszczędzał na oponach, R888 to pomyłka do czasówek.

Z drugiej strony ostatnio ktoś cięższym SKYem R33 pojechał 1.49... W takim razie lżejszym S14 też się powinno dać...

Sam już jestem głupi i nie wiem co myśleć. Na pewno trzeba próbować bo ja chcę mieć auto i do driftu i do czasówek i jestem gotów na pewne kompromisy żeby móc je stosować tu i tam.
Azrael
Jeżeli Lancery dość łatwo jeżdżą poniżej 1:50 to czemu Nissan miałby nie móc?
Keepsake
CYTAT(Azrael @ Thu, 01 Oct 2009 - 12:33) *
Jeżeli Lancery dość łatwo jeżdżą poniżej 1:50 to czemu Nissan miałby nie móc?


No właśnie. Chociaż jak pamiętasz Czernikowym Evo9 pojechałem poniżej 2 minut po dwóch kółkach zapoznawczych, a żeby zejść poniżej 1.55 moim własnym samochodem w który byłem nieźle wjeżdżony musiałem się namęczyć. Czyli jednak Evo9 jest lepiej wyważonym autem (bo to nie była kwestia mocy, mój Nissan odchodził lancerom Tomka i Marcina na prostych).
JACEK
Ja bym nie porownywal evo do nysy.2 rozne auta budowane w innych celach.Lot na ksiezyc do rejsu po mazurach wink.gif.Macku sam napisales prawdziwe slicki , albo 888r.Teraz psioczysz na 888r czego rozumiem.Ja najlepiej na tej oponi pojechalem 1.51,9 wiec szybko sie da.Co do prawdziwych slickow to chyba na takich jezdziels.Z tego co pamietam kupowales je z miejsca ktore polecilem.Ja z tamtych slickow bylem zadowolony.Ja nadal w te 1.47 nysa kiepsko wierze , ale zycze takiego czasu.
Azrael
CYTAT(Keepsake @ Thu, 01 Oct 2009 - 15:19) *
No właśnie. Chociaż jak pamiętasz Czernikowym Evo9 pojechałem poniżej 2 minut po dwóch kółkach zapoznawczych, a żeby zejść poniżej 1.55 moim własnym samochodem w który byłem nieźle wjeżdżony musiałem się namęczyć. Czyli jednak Evo9 jest lepiej wyważonym autem (bo to nie była kwestia mocy, mój Nissan odchodził lancerom Tomka i Marcina na prostych).



Z tego co pamietam nie miałeś wtedy hamulców i ustawienia zawieszenia miałeś też jakieś słabe. Same hamulce potrafią stanowić kilka sekund różnicy. Evo się na pewno o wiele łatwiej jeździ ale to już zadanie dla Ciebie wink.gif
Keepsake
CYTAT(JACEK @ Thu, 01 Oct 2009 - 14:56) *
Ja bym nie porownywal evo do nysy.2 rozne auta budowane w innych celach.Lot na ksiezyc do rejsu po mazurach wink.gif.Macku sam napisales prawdziwe slicki , albo 888r.Teraz psioczysz na 888r czego rozumiem.Ja najlepiej na tej oponi pojechalem 1.51,9 wiec szybko sie da.Co do prawdziwych slickow to chyba na takich jezdziels.Z tego co pamietam kupowales je z miejsca ktore polecilem.Ja z tamtych slickow bylem zadowolony.Ja nadal w te 1.47 nysa kiepsko wierze , ale zycze takiego czasu.


OK ja rozumiem że się da, umówmy się w takim razie że ja nie umiem. Głównie, jak wszyscy, tracę na dohamowaniach. Wtedy miałem tak słabe hamulce że mogłem je wbijać w podłogę i hamowałem tyle ile mogłem, nie myśląc o tym i nie rozpraszając się na hamowaniu tylko celując w linię. Tym razem ZDECYDOWANIE były nimi opony, mogłem je blokować jak sobie chciałem, więc hamowałem ostrożnie i dużo na tym traciłem... bo zamiast myśleć o linii to knułem jak tu jeszcze docisnąć a czasem, chwilę potem, na jak krótko odpuścić żeby znowu hamować... smile.gif

Co do slicków to tamte które poleciłeś były bardzo OK, co było widać po czasach. Teraz mimo dużo lepszego hebla (powodu dla którego tam nie byłem w stanie pojechać lepiej) nie byłem w stanie się zbliżyć do 1.53. Zakładam że mając lepszy hebel, geometrię i trochę więcej mocy pojechałbym 1.49.99 i to jest mój cel na kolejny rok, z 1.47 już się wycofałem też sądzę że się nie da. Ale spróbuję.

Zresztą Ty też spróbuj, następnym razem chętnie Ci dam auto i pokażesz co potrafisz, raz już pokazałeś z tego co słyszałem, może moim autem też mi ustawisz target, w końcu to Twój "domowy" tor i masz go w małym palcu smile.gif
buni
jesli seryjna EMka .. troche odelzona potrafi zrobic 1.48.xx , a mysle ze poprawiając nieco kąty i chwile pojezdzic z dobrze ustawionym zawiasem i na dobrych slikach mozna zrobic niskie 1.47

to czemu "Nysa" miala bys nie zejsc do takiego czasu ??
przy setupie 400KM/1200kg celowalbym w 1.45 rolleyes.gif
macpl
Seat Leon like supercopa 1140kg waga minimalna 300KM 340Nm.....i czasy na torze Poznań......
10 13 GŁADYSZ Marcin PL A. Kielecki
GŁADYSZ RACING Seat Leon 1:39.468 147.8 1:39.468 11
JACEK
300km to Leony mialy dawno temu.Buni zwykla EMka to nie jest zwykly nissan.Tak szczerze to emki to zakrzywienie rzeczywistosci troszke , a twoj czas to dla mnie jeden z najlepszych czasow na TA jezelich chodzi o stosunek mozliwosci auta ,a pojechany czas.400km w doładowanej osce bedzie mega ciezkie do prowadzenia.Maciek na jakim cisnieniu jezdziles na Toyo?Mierzyles moze na rozgrzanej gumie jakie bylo cisnienie?
Poza wszystkim to Leon jest w tej chwili mega dopracowanym autem jezeli chodzi o silnik skrzynie i co najwazniejsze zawieszenie hamulce aerodynamike.Troche ostatnio przestalem wierzyc w te nysy kiedy Maciej Dominiak nie mogl pojechac mniej niz 1,54 na slicku, a przeciez tor zna jak własna kieszen.
macpl
Ile wg. Ciebie ma Leon....tylko nie szalej z Nm bo DSG pier.... wink.gif biggrin.gif
Leon jest przygotowany PRO i to widać po czasach ale nadal to tylko FWD i jego balans nie jest najlepszy...
No i na koniec DRIVER chyba się zgodzisz że może wiele zdziałać.... biggrin.gif
Za mało oglądasz Time attack na świecie biggrin.gif ...tam 200sx radzi sobie nieźle, nie ma szału bo większość wybiera starszego brata skyline.....
Keepsake
CYTAT(JACEK @ Thu, 01 Oct 2009 - 20:39) *
Maciek na jakim cisnieniu jezdziles na Toyo?Mierzyles moze na rozgrzanej gumie jakie bylo cisnienie?


2.2 na rozgrzanej ale nie wiem czy była równo rozgrzana.

CYTAT(JACEK @ Thu, 01 Oct 2009 - 20:39) *
kiedy Maciej Dominiak nie mogl pojechac mniej niz 1,54 na slicku, a przeciez tor zna jak własna kieszen.


WOW. Wklepałem Dominiakowi 1 sekundę nie mając zrobionego hamulca. To chyba kozie z pod ogona nie wypadłem. smile.gif
LostBoy
Ja już sam nie wiem co myśleć... jeśli mająca 1400kg supra w autoamcie, z pękniętą rurą dolotwą (nie miała nawet 280 koni) i geometrią ustawioną na sznurki może zrobić 1:54 to nyska powinna dać radę.
m!xeR
na filmach z tsukuby z (prawdopodobnie)2007r jezdzi H s2000 o mocy zbliżonej do serii o niesamowitej aerodynamice i trakcji i z tego co pamiętam miała lepsze czasy od doładowanej s2000 na tym samym TA. Więc może zamiast xxx KM lepszy rezultat da poprawienie trakcji i aerodynamiki ? ot taka dygresja laika.
Keepsake
CYTAT(m!xer @ Thu, 01 Oct 2009 - 22:54) *
na filmach z tsukuby z (prawdopodobnie)2007r jezdzi H s2000 o mocy zbliżonej do serii o niesamowitej aerodynamice i trakcji i z tego co pamiętam miała lepsze czasy od doładowanej s2000 na tym samym TA. Więc może zamiast xxx KM lepszy rezultat da poprawienie trakcji i aerodynamiki ? ot taka dygresja laika.


Trakcji czyli geometrii... TO na pewno. A co do aerodynamiki to sam nie wiem, na TP największa prędkość i to tuż przed mega hamowaniem to 220-230 dla mojego auta. Pozostałe prędkości nie dochodzą nawet do 200 a najczęściej jest 100-150. To ile ja mogę na tych 4 kilometrach tracić przez gorszą aerodynamikę?
Keepsake
CYTAT(LostBoy @ Thu, 01 Oct 2009 - 22:52) *
Ja już sam nie wiem co myśleć... jeśli mająca 1400kg supra w autoamcie, z pękniętą rurą dolotwą (nie miała nawet 280 koni) i geometrią ustawioną na sznurki może zrobić 1:54 to nyska powinna dać radę.


To ale jakie miała koła? Bo Nysa ma 235/45 na wszystkich kołach i naprawdę mogłaby lepiej trzymać w zakrętach.
LostBoy
CYTAT(Keepsake @ Thu, 01 Oct 2009 - 22:58) *
To ale jakie miała koła? Bo Nysa ma 235/45 na wszystkich kołach i naprawdę mogłaby lepiej trzymać w zakrętach.


235 przod i 255 tyl seria
JACEK
CYTAT
Ile wg. Ciebie ma Leon....tylko nie szalej z Nm bo DSG pier....
Leon jest przygotowany PRO i to widać po czasach ale nadal to tylko FWD i jego balans nie jest najlepszy...
No i na koniec DRIVER chyba się zgodzisz że może wiele zdziałać....
Za mało oglądasz Time attack na świecie ...tam 200sx radzi sobie nieźle, nie ma szału bo większość wybiera starszego brata skyline.....

Dzis akurat byl trening i troche pogadalem sobie z osoba ktora wie o czym mowi i sciga sie juz kilkanascie lat.Obecnie mysla(jako team) o zakupie leona i uwierz to juz nie sa te same auta ktore przyjechaly kilka lat temu.Auto ma jezdzic w dsmp i troche ubolewaja na tym ze w takiej specyfikacji jest albo wolniejsze od top spec , albo bardziej awaryjne(skrzynie poloski itd)
To jak sobie radzi 200sx to niezbyt ma odzwierciedlenie u nas.Dla mnie narazie w klasie z 200sx jezdza wszystkie potwory do 3500 pojemnosci czyli wszystkie evo i inne wynalazki.W wsmp w tej klasie najlepszy czas z tego roku 1:34,xx wiec to malo realne jak narazie 1.48 ,to nadal masakra.Dziwi mnie , ze wierzycie ze po zmianie hamulcow mozna tak o stracic kilka sec.Mam nadzieje ze w koncu bedzie mozna nysa Macka pojechac ponizej 1,50 ale nie bedzie to wcale proste.Zejscie z czasem z o kilka sec to przepasc i nie wierze w takie szybkie upgrady.Jest jeszcze mozliwosc ze "DRIVERA" mozna upgradowac , ale to niestety nie jest wcale latwe.
macpl
Oka JACEK wykonałeś jakąś pracę to i ja wykonam biggrin.gif .....dowiem się od osoby która ma takiego Leona jak wygląda sprawa mocy....
JACEK
Chetnie porownam informacje.Ciekaw jestem ile dowiesz sie z tamtego zrodla.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.