Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286
PioterW
CYTAT(RunMadafaka @ Wed, 24 Oct 2012 - 16:28) *
http://otomoto.pl/opel-omega-C26574946.html z czego to fotel? widziałem też kiedyś taki w jakimś audi ?

Ma na boku napisane, że to Recaro Classic
Kapsel91
Ktoś wie jak profesjonalnie nazywa sie taki stelaż na którym można podnieść auto i obracać w okół osi? Chcialem pomajstrować troche przy blacharce (głownie progi) i robienie czegoś takiego na kanale jest wyjątkowo niewygodne :/ Nie chodzi mi o kołyske taką, na którą sie najeżdza kołem i podnosi auto w 3 chłopa, bo bałbym się na tym przewrócić coś więcej niż malucha.
s13owner
O też jestem ciekawy gdzie ot można kupić, za ile, na ile daje rade i czy dało by sie obrócić na tym 200sx w stanie "do jazdy"(bez olju etc ofc)?
Skiba
nie wydaje mi się żeby można bylo kupić taki obrotnik z półki, chyba że ktoś zrobił dla siebie i już mu nie potrzebne.
tomek 1980
Witam,
CYTAT(" Kapsel91 ")
Ktoś wie jak profesjonalnie nazywa sie taki stelaż na którym można podnieść auto i obracać w okół osi? Chcialem pomajstrować troche przy blacharce (głownie progi) i robienie czegoś takiego na kanale jest wyjątkowo niewygodne :/ Nie chodzi mi o kołyske taką, na którą sie najeżdza kołem i podnosi auto w 3 chłopa, bo bałbym się na tym przewrócić coś więcej niż malucha.


Ja mam coś w rodzaju kołysek, które przykręca się za miast kół i w trzy-cztery lub więcej osób przewraca się samochód na bok. Jest to w kształcie literky L.
Pozdrawiam.
Erhabe
Czy BMW udostępnia coś podobnego do zeszytów samodzielnego kształcenia grupy VAG?
bimmer
chodzi Ci o coś takiego? http://tis.spaghetticoder.org/
Erhabe
Bardziej chodziło mi o takie materiały:






Ghost_Rider
jak wyglada sprawa swapu np b16 hondy do tylnonapedowki (konkretnie miata) czy silnik w chądzie nie kręci sie czasem w druga strone?? pomijam dobor skrzyni, problemy z micha olejowa itd
Marlon
jeśli silnik się kręci w drugą stronę, to teoretycznie możesz obrócić dyfer o 180 stopni
kinko
Czy opona 225/55/16 powinna się mieścić z przodu w bmw e36 coupe?
Pytam, ponieważ założyłem i obciera mi przy skręcie, ale mam tam jeszcze dystanse 2cm i zastanawiam się czy to ich wina.

Z góry dziękuje za pomoc.
bimmer
skoro napisałeś o dystansach to podaj jeszcze ET felgi bo ono tez ma znaczenie
kinko
Nie dam rady tego sprawdzić, auto już z nimi kupiłem i orginalne nie są.
specu
Napisane od środka powinno być
bielawa
Na feldze masz wybite ET często

zresztą pytanie z dupy skonstruowane - skoro trze to znaczy że przy tej feldze i przy tej oponie TRZE. założenie dystansów to max 20 minut pracy a będziesz wiedział.
kinko
Oczywiście w teorii to max 20 minut pracy. W praktyce wygląda to tak, że dystanse sie mocno zapiekły i nie mogę się do nich dobrać. Dlatego pytam czy dalej z nimi walczyć czy całkowicie to olać i szukać innych opon.
specu
a może felg z mniejszym ET
WD 40 i młotek
kinko
Zdjąłem dystans to koło haczyło o sprężynę...
Kupiłem nowe opony na przód w rozmiarze 205/55/16 i jest idealnie ;-)

Teraz kolejna zagadka.
Rozrusznik działa na zimnym, działa na ciepłym, a jak ma odpalić po czasie 15min-2h to nawet nie zakręci.
Czego to może być wina?
Salieri
CYTAT(kinko @ Mon, 29 Oct 2012 - 18:45) *
Teraz kolejna zagadka.
Rozrusznik działa na zimnym, działa na ciepłym, a jak ma odpalić po czasie 15min-2h to nawet nie zakręci.
Czego to może być wina?


mam podobny problem, przy dobrze zagrzanym silniku raz na 50prob cos sie zacina i nie chce zakrecic, tylko cos pyka w rozruszniku (3 razy juz go wyciagalem i wozilem to fachmanow od regeneracji i wciaz czasem mi sie to zdarza...)
kamil.k
zapewne macie tulejki wytarte

a pyka elektromagnes który chce się wysunąć ale nie ma po co biggrin.gif
Salieri
kurde, a te tulejki sa wymienialne? Wyraznie prosilem tych patafianow zeby wymienili wszystko co sie da, bo zeby w 330d wygrzebac rozrusznik to troche sie nameczyc trzeba...
Czy te tulejki maja jakas konkretna nazwe? Albo gdzie sa te tulejki? w ktorym miejscu? chyba sam bede musial sie za to wziac.
k-meal
jestem zainteresowany kupnem e28 518. sprzedajacy mowi, ze jak auto postoi dluzej (np. przez noc) to jest problem z odpaleniem. trzeba wlac troche paliwa do gaznika i dopiero wtedy odpala.
podobno do wymiany jest "czujnik automatycznego ssania" - nowy w sklepie 400zl.

co to za czujnik? nie moge znalezc nic takiego.
Maxim555
CYTAT(k-meal @ Tue, 30 Oct 2012 - 10:52) *
jestem zainteresowany kupnem e28 518. sprzedajacy mowi, ze jak auto postoi dluzej (np. przez noc) to jest problem z odpaleniem. trzeba wlac troche paliwa do gaznika i dopiero wtedy odpala.
podobno do wymiany jest "czujnik automatycznego ssania" - nowy w sklepie 400zl.

co to za czujnik? nie moge znalezc nic takiego.


http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=13&fg=05

niestety nie ma opisu części. Jak to bardzo ważne, to popytaj na: http://www.e12-e28.pl/
AT89S52
E36 Coupe, zardzewiałe mocowanie wachacza do podłogi (po za tym o dziwo zero rdzy w innych miejscach, progi wymienione). Jak to naprawiać? Jedna propozycja, to wymiana całej /kawałka podłużnicy. Druga to wycięcia pordzewiałego kawałka i wyspawanie / wstawienie nowego. Będę bardzo wdzięczny za możliwe rozwiązania tego problemu oraz przykładowy adres osoby, która by się tego podjęła. Auto jest rozebrane, więc odchodzi masa roboty z wybebeszaniem wszystkiego.









Maciass
CYTAT(Salieri @ Mon, 29 Oct 2012 - 19:12) *
mam podobny problem, przy dobrze zagrzanym silniku raz na 50prob cos sie zacina i nie chce zakrecic, tylko cos pyka w rozruszniku (3 razy juz go wyciagalem i wozilem to fachmanow od regeneracji i wciaz czasem mi sie to zdarza...)


Moze śmieszne ale u mnie w e46 przy podobnych objawach raz na zimnym raz na cieplym nie mialo znaczenia ale powiedzmy 1 na 50 prob okazało sie padnięty akumulatorek w kluczyku wink.gif
Salieri
CYTAT(Maciass @ Tue, 30 Oct 2012 - 16:08) *
Moze śmieszne ale u mnie w e46 przy podobnych objawach raz na zimnym raz na cieplym nie mialo znaczenia ale powiedzmy 1 na 50 prob okazało sie padnięty akumulatorek w kluczyku wink.gif

Hm, nie pomyslalem o tym, ale czasami kluczyk tez wlasnie cos kiepsko reaguje, otwiera zamki z bardzo bliska, a zaraz mu sie odmieni i z 30metrow lapie. W sumie to jest jakis trop, sprawdze, dzieki
k-meal
CYTAT(Maxim555 @ Tue, 30 Oct 2012 - 11:14) *
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=13&fg=05

niestety nie ma opisu części. Jak to bardzo ważne, to popytaj na: http://www.e12-e28.pl/

ktory to element na obrazku? moze powodowactakie objawy jak opisalem?

dzieki za linka.
kinko
Ja nawet immobilisera nie mam więc niestety mnie to nie ratuje, a pozatym auto na pych odpala.
arek-lin
Z tym pykaniem i mruganiem światłami w E46 (FL) było u mnie tak, gdy miałem padnięty akumulator. Dosłownie niewiele prądu mu "brakło" i robił taki cyrk, gdzie inne auta na tym aku bez ładowania odpalały normalnie. Sprawdziłbym klemy, przeczyścił je, uzupełnił elektrolit (o ile można) i porządnie naładował akumulator prostownikiem smile.gif
SONIC
Erhabe / gdzie moge dorwac taki zeszyt do VAG??
Erhabe
Ja ciągne to wszystko z głównie z chomików

tutaj znajdziesz parę:
http://chomikuj.pl/plobi1/Zeszyty+do+samod...cenia+VW+i+AUDI
http://chomikuj.pl/venomek071/Instrukcje+-...P+(+VW*2c+Audi)
z tego co sprawdzałem to starsze zeszyty (np. z RS6 C5) są tylko po angielsku i niemiecku.
skrzatbz
a nie masz może takiego zeszytu po polsku do silnika 2.5 TFSI z audi TT RS/ RS3?
Erhabe
tak na szybko znalazlem tylko po angielsku:
http://www.jlosee.com/images/TTRS/PDF/TT%2...nder%20TFSI.pdf
spector
Witam. Mam do kupienia Mondeo mk3 w tdci, po bardzo atrakcyjnej cenie. O stan sie nie martwie, kobita jest pierwszym właścicielem (auto zakupione w salonie, serwisowane przez jakieś tam aso w pl), zresztą mieszka sama, a samochody ma chyba trzy więc przebieg rzeczywisty też jakiś tam w sumie symboliczny.
Moje pytanie dotyczy kosztów eksploatacji takowego, tak pi razy drzwi. Sporo użytkowałem mk2 i wspominam ten samochód świetnie (zgniluch straszny, ale ford wink.gif),
ale mk3 to zupełnie inne auto, z którym jakiegoś wielkiego kontaktu nigdy nie miałem. Utrzymuje youngtimer`a (który zresztą jest moim dupowozem codziennym i chyba niebawem już będzie pełnoprawnym zabytkiem) i potrzebuje sie dobrze zastanowić czy drugie auto (chociaż sytuacja wymaga ode mnie zakupu takowego) będe w stanie utrzymać również w b.dobrym stanie.
Jakieś wady szczególne ? Użytkowany będzie bardzo delikatnie, kursy głownie po szpitalach z rodzicami.
Pomijając regularną serwisacje typu olej, filtry i pilnowanie rozrządu, czy jest to auto które wymaga jakiś konkretnych inwestycji jeśli jest użytowane z głową i nie robi hektokilometrów przebiegu ?

Z góry dziękuje za każdą opinie smile.gif

Wiem, że pytanie nie na to forum, ale szukam obiektywnej opinii, troszeczke o tym już poczytałem mimo tego zamiast napalać sie jak szczerbaty, wole po prostu zapytać.
usuniety
CYTAT(k-meal @ Sat, 20 Oct 2012 - 09:32) *
do peugeotow jest planet, ale elmem tez moze sie udac. zalezy co chce sie diagnozowac.

Udało się za pomocą elm-327 i Torque pro na androida.
Błąd jaki zdiagnozował to:
P0115 - engine coolant temperature circuit.
Czy to będzie czujnik temperatury cieczy chłodzącej?
Przypomnę, że samochód to peugeot 206 2.0 hdi.
k-meal
opis niby wskazuje na czujnik temp. plynu.

spector, na pewmo wtryski i dwumas.
bubolak
Czy do BKD moża dolać Motul'a 8100 x-clean 5w30(norma 504.00 i 507.00)? Jeżdże na Matul'u Specyfic 5w40 z normą 505.01 i chodzi o dolanie 200-300ml, bo na bagnecie sucho. Olej będę zmieniał na dniach, więc to kwestia przejechania do 1000km.
RunMadafaka
mało racingowo i motoryzacyjnie a jednak, na pewno wielu z Was skorzystało z funduszy unijnych, macie może kogoś kto pomoże za opłatą rzecz jasna napisać w sensowny sposób wniosek o dofinansowanie? Pomysł mam, jakiś szkic też, chodzi mi o kogoś kto by to ubrał w słowa i kolejność, podpowiedział co jeszcze dodać..
Andrzej87
Zalany mam olej ELF 5W40, a kupiłem na dolewki przypadkiem ELF 5W30. Oba oleje spełniają wymagania klasy oleju wg producenta samochodu. Silnik 1.6 benzyna w Loganie. Dolewać czy kupić właściwy?
bimmer
a ile Ci tego oleju bierze? latasz tym autem po torze? skoro olej spełnia normy producenta i dolejesz parę setek to czym tu się martwić?
Andrzej87
Nasłuchałem się o nie mieszaniu, ale już poczytałem co nieco i wiem. Dzięki za odpowiedź.
Skiba
ja wczoraj wyciagnalem suchy bagnet :| w jednym z aut domowych, wczesniej zalany motulem specific lpg/cng 5w40
wiedziałem juz tydz wczesniej ze zbliza sie wymiana ale nie spodziewalem sie że az tak szybko, dolałem lotosa 5w40 biggrin.gif do piątku musi wystarczyc.
Przed zmiana płukanke zaleje.
PioterW
W dowodzie skończyło się miejsce na przeglądy. Najpierw robi się przegląd, czy najpierw wymienia się dowód?
simpson
CYTAT(PioterW @ Mon, 05 Nov 2012 - 10:27) *
W dowodzie skończyło się miejsce na przeglądy. Najpierw robi się przegląd, czy najpierw wymienia się dowód?

Na stacji diagnostycznej dostaniesz zaświadczenie o badaniu technicznym oraz teoretycznie masz 30 dni na wymianę dowodu.
W praktyce jednak możesz z tym jeździć bez wymiany, bo z tego co jakiś czas temu czytałem policja nie może z tym nic zrobić wink.gif
MrUw@
30dni możesz jeździć na zaświadczeniu potem jest nie ważne... z zaświadczeniem ze stacji idziesz do wydziału komunikacji i wbiją ci w nowy dowód (oczywiście po uiszczeniu opłaty za nowy papier) smile.gif
Czacza
A jeśli auto ma czarne tablice, to w zależności od WK. Jedni zostawiają i wydają nowy dowód, a inny każą wymienić tablice na nowe (z powodu wymiany dowodu...).
PioterW
OK, dzięki Panowie.
Kabul
Czy bańka po płynie do spryskiwaczy (aura zimowa) nada się na paliwo(plus "mixol") na kilka dni?

Potrzebuję w tym tygodniu trochę pociąć piłą a nie uśmiecha mi się kupować badziewnego plastikowego karnisterka których już miałem 3 i każdy pękał na zgrzewie.
radom
ja tak właśnie trzymam paliwo do piły/podkaszarki
Kosiarz
nie jest tak do konca z tym zaswiadczeniem jak sie miejsca skonczyly w dowodzie praktycznie mozna jeździć cały czas smile.gif ze tam jest napisane 30 dni to tylko jest napisane...


Co powinien zrobić policjant, gdy w trakcie kontroli drogowej okazuje się, że upłynął termin badania technicznego pojazdu, a kierujący legitymuje się jedynie zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej o przeprowadzonym badaniu technicznym, bo w dowodzie rejestracyjnym brak jest wolnego miejsca na dokonanie nowego wpisu? Poniżej przedstawiamy stanowisko Biura Ruchu Drogowego KGP w tym zakresie.

Art 132 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. ustawy Prawo o ruchu drogowym wymienia okoliczności, w których zatrzymuje się dowód rejestracyjny. Zgodnie z tym przepisem policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

cool.gif zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit.

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Ustawodawca nie przewidział więc możliwości zatrzymania dowodu rejestracyjnego gdy upłynął termin badania technicznego pojazdu, a kierujący legitymuje się jedynie zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej o przeprowadzonym badaniu technicznym, gdyż w dowodzie rejestracyjnym brak jest wolnego miejsca na dokonanie wpisu o przeprowadzeniu badania technicznego.

Zgodnie z § 6 ust. 8 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach, w przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

W przypadku ujawnienia więc w dowodzie rejestracyjnym upływu terminu na wykonanie badania technicznego (w dowodzie rejestracyjnym brak jest wolnego miejsca na dokonanie wpisu), a kierujący okazał zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o pozytywnym wyniku badania technicznego, postępowanie policjanta powinno zmierzać do zobowiązania kierującego pojazdem do wymiany dowodu rejesrtacyjnego. Okoliczność taka nie może być jednak przyczyną do zatrzymania dokumentu.


więc jest sprawa do dyskusji tongue.gif



i dalej



Prawo | Nie mogą zatrzymać dowodu rejestracyjnego

Policja nie może zatrzymać dowodu rejestracyjnego kierowcy, w którym skończyło się miejsce na nowe pieczątki, a badanie techniczne pojazdu potwierdza zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej - informuje onet.pl

Jak dowiadujemy się z portalu onet.pl zgodnie z sugestią pracowników wydziałów komunikacji, z dowodem rejestracyjnym, w którym brakło miejsca na nowe pieczątki potwierdzające aktualność badania technicznego można jeździć najwyżej miesiąc. Do tego czasu należy wyrobić nowy dowód rejestracyjny.

dowód rejestracyjny fot. east news

Zobacz też: Unia chce zakazać tuningu. Nie zmienisz nawet wycieraczek!

Okazuje się jednak, że polskie prawo w żaden sposób nie reguluje tego obowiązku. Nigdzie nie zapisano, że "przepełniony" dowód należy wymienić w ciągu miesiąca. Dlatego sporo kierowców nie zawraca sobie tym głowy i jeździ z załączonym do dowodu oświadczeniem o dokonaniu przeglądu.

Policja jest w tej kwestii bezradna. Nie ma żadnych podstaw prawnych by zatrzymać kierowcy niewymieniony na czas dowód rejestracyjny. Według onet.pl jedynym problemem, na jaki możemy natrafić jest kłopot z uzyskaniem odszkodowania w razie kolizji na drodze.

Zobacz też: Kursanci masowo idą na "prawko". Boją się nowych zasad

Obowiązkowe przeglądy potwierdzone pieczęcią w dowodzie rejestracyjnym to głównie obowiązek kierowców starszych aut. Takich pieczątek w dowodzie mieści się jedynie sześć.

Kiedy dowód się wypełni, przy kolejnej wizycie na stacji kontroli pojazdu, zamiast pieczątki, kierowca otrzyma zaświadczenie o dokonaniu przeglądu, z którym teoretycznie musi udać się do wydziału komunikacji w celu wydania nowego dowodu rejestracyjnego za 70 zł. Tylko po co, skoro obecnie nikt tego nie jest w stanie wyegzekwować? SKOMENTUJ >>


http://moto.gadu-gadu.pl/57999027050046401...rejestracyjnego


mało kto o tym wie ale warto sie zapoznać tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.