Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286
Gonzo_BB
CYTAT(kornat @ Thu, 11 Oct 2012 - 11:08) *
Muszę przewieźć niesprawne auto, w związku z czym planuję wypożyczyć lawetę i podpiąć do osobówki. Czy muszę zaopatrzyć się w viabox jeżeli nie będę jechał drogami płatnymi?



DMC zestawu nie ma znaczenia. Jezeli nie poruszasz sie drogami objetymi systemem viatoll nie musisz miec viaboxa.
niC
Cześć, ojciec wpadł w szał "tuning"(nie wiem czy się bać czy cieszyć). Czy montaż takiego tłumika może odbić się w sposób negatywny na pracy silnika ?

http://allegro.pl/dedykowany-podwojny-tlum...2685766224.html
http://allegro.pl/podwojny-tlumik-dedykowa...2686446419.html
rdk
Panowie takie pytanie.
Jak wygląda sprawa sprzedaży auta przed upływem 6 miesięcy od jego zakupu? Dodam, że sprzedaż ma się odbyć z zyskiem.
W jaki sposób Urząd Skarbowy "dowiaduje się" o fakcie sprzedaży i ewentualnym zarobku sprzedającego?

Naprawdę tak fenomenalnie to działa, że zgłaszając zbycie pojazdu w WK oni informują Urząd Skarbowy a US już sam sobie wszystko ubiera w całość i widzi że auto sprzedałem przed upływem 6 miesięcy?
simpson
Jeśli to jednostkowy przypadek, to nie zawracaj sobie tym głowy. No chyba że chcesz być bardzo skrupulatny w rozliczeniach z fiskusem wink.gif
Maxim555
CYTAT(rdk @ Fri, 12 Oct 2012 - 15:43) *
Panowie takie pytanie.
Jak wygląda sprawa sprzedaży auta przed upływem 6 miesięcy od jego zakupu? Dodam, że sprzedaż ma się odbyć z zyskiem.
W jaki sposób Urząd Skarbowy "dowiaduje się" o fakcie sprzedaży i ewentualnym zarobku sprzedającego?

Naprawdę tak fenomenalnie to działa, że zgłaszając zbycie pojazdu w WK oni informują Urząd Skarbowy a US już sam sobie wszystko ubiera w całość i widzi że auto sprzedałem przed upływem 6 miesięcy?


kupujący będzie opłacał CIT 2% od kwoty, która jest na umowie k-s. Stąd urząd wie kiedy i za ile samochód został sprzedany.
WLD_Wlodi
CYTAT(Gonzo_BB @ Thu, 11 Oct 2012 - 18:35) *
DMC zestawu nie ma znaczenia. Jezeli nie poruszasz sie drogami objetymi systemem viatoll nie musisz miec viaboxa.

Musisz tongue.gif
Wszystko co powyżej 3500 kg = viabox. I nie ma znaczenia że nie jedziesz na drogach obiętych viatollem.
PioterW
@rdk, dochód oblicza się w ten sposób, że od ceny uzyskanej ze sprzedaży (przychodu) odlicza się nie tylko cenę zakupu, ale również udokumentowane koszty związane z zakupem i (równiez udokomentowane) nakłady poniesione w trakcie posiadania pojazdu. Policz sobie jaki to będzie zysk i ile podatku będziesz musiał zapłacić, a potem sie zastanów, czy warto przez 5, a w zasadzie 6 lat siedzieć i zastanawiać się, czy już wpadli na Twój trop, czy jeszcze nie. Unikanie opodatkowania jest karalne.
Pomijając aspekt moralny, to warto czasem zapłacić podatek dla świętego spokoju ... albo poczekać ze sprzedażą, aż upłynie 6-o miesięczny okres liczony od końca miesiąca, w którym kupiłeś to auto.
Od razu napiszę, że gdybyś wpadł na pomysł sprzedaży auta z datą późniejszą, to będziesz ponosił ryzyko przypisania Ci wszelkich zdarzeń, w których auto w tym okresie będzie uczestniczyć.
Misior
CYTAT(WLD_Wlodi @ Fri, 12 Oct 2012 - 16:41) *
Musisz tongue.gif
Wszystko co powyżej 3500 kg = viabox. I nie ma znaczenia że nie jedziesz na drogach obiętych viatollem.

Uzasadnij cool.gif rolleyes.gif
(A)rturo
CYTAT(PioterW @ Sat, 06 Oct 2012 - 20:34) *
A to jest samochód nowy?


Nie używany 2011r
PioterW
Zarówno transakcje dotyczące towarów (w tym samochodów) używanych, jak i transakcje wewnątrzwspólnotowe dają wiele różnych kombinacji (nie mylić z kombinowaniem).
Samochody używane (dokładna definicja dla celów VAT znajduje się w art. 2 pkt10 lit a ustawy o VAT - ważny jest też przebieg) kupuje się na zwykłą fakturę (ze stawką 23%, 0% lub zw.), bądź na podstawie umowy.
W większości przypadków sprzedaż towarów używanych dokonana przez firmę/osobę prywatną będzie zwolniona z opodatkowania VATem zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, chyba że kupujesz od handlarza, bądź sprzedający z jakichś innych przyczyn jest zobowiązany do opodatkowania transakcji.
W przypadku, gdyby handlarz sprzedawał na zasadzie VAT marża, a nabywca jest podatnikiem VAT, warto się zainteresować ile by taki samochód kosztował na zwykłą fakturę, żeby sobie te 60% (max. 6 tys.) w kraju odliczyć (o odzyskiwaniu niemieckiego VATu dalej) - z faktury VAT marża naliczonego nie odliczysz.
Jeśli kupuje się od firmy, która nie zajmuje się sprzedażą samochodów, a z jakiegoś powodu musi opodatkować transakcję, wówczas wystawia fakturę z VAT wg stawki 23%, albo ze stawką 0%, jeśli ma zostać dokonana transakcja wewnątrzwspólnotowa - zarówno kupujący, jak i sprzedający muszą być zarejestrowani dla takich transakcji (VAT UE).
Jeśli dostajesz fakturę ze stawką 0%, wówczas musisz wykazać w deklaracji VAT-7 (VAT-7k) wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru wraz z podatkiem należnym - stanowi on również VAT naliczony, który również rozlicza się normalnie w deklaracji, tyle że w przypadku samochodów osobowych można obniżyć podatek należny jedynie o te nieszczęsne 60% (max. 6 tys zł) podatku naliczonego.
Jeśli kupisz samochód w Niemczech na fakturę nie posiadając statusu VAT UE, wówczas na fakturze zostanie wykazany podatek wg stawki niemieckiej i możesz ubiegać się o jego zwrot w Niemczech - jest to nieco bardziej kłopotliwe, niż odliczanie VATu w Polsce, jednak możliwe, że wówczas da się odzyskać pełen VAT - tu musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto zna przepisy niemieckie i ma praktykę w tym zakresie.

Ponieważ jednak nie jest to temat motoryzacyjny, w razie dalszych wątpliwości proponuję PW wink.gif
rdk
@simpson, Maxim555 - dzięki za odpowiedź smile.gif
@PioterW - dzięki. fakt, że ciężko wycenić spokój... mógłbym [i raczej tak się stanie] poczekać 6 miesięcy, tyle że mam pewne inne wydatki które nie mogą czekać, stąd moje pytanie. Pytam również dlatego, bo mój dobry znajomy jednego roku kupił taniej a sprzedał drożej 6-7 samochodów i nikt do niego się nie przyczepiał [fakt, że mają jeszcze czas bo minęło dopiero 2 lata]. Zupełnie zapomniałem o tym 2% podatku, którego ja płacić nie będę bo jako dowód sprzedaży mam fakturę VAT.

Temat do przemyśleń. Dziękuję za odpowiedzi
Marlon
CYTAT(Misior @ Fri, 12 Oct 2012 - 17:46) *
Uzasadnij cool.gif rolleyes.gif

niestety, to prawda
CYTAT("www.viatoll.pl")
System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

www.viatoll.pl
Misior
A co z mapą która jest na stronie:
http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/mapa
i jest opisana jako " Gdzie obowiązuje viaTOLL?"
Jak jadę po drodze nie objętej systemem poboru oplat to bezsensowna byłaby konieczność posiadania viaboxa bo niby po co?
maxZ
Panowie, mówię z doświadczenia floty ponad 100 aut ciężarowych, jak nie wjeżdżam na drogę objętą viatoll to urządzenia nie potrzebuję. Nie ma się nad czym rozwodzić.
rallyfan
CYTAT(rdk @ Fri, 12 Oct 2012 - 20:59) *
@simpson, Maxim555 - dzięki za odpowiedź smile.gif
@PioterW - dzięki. fakt, że ciężko wycenić spokój... mógłbym [i raczej tak się stanie] poczekać 6 miesięcy, tyle że mam pewne inne wydatki które nie mogą czekać, stąd moje pytanie. Pytam również dlatego, bo mój dobry znajomy jednego roku kupił taniej a sprzedał drożej 6-7 samochodów i nikt do niego się nie przyczepiał [fakt, że mają jeszcze czas bo minęło dopiero 2 lata]. Zupełnie zapomniałem o tym 2% podatku, którego ja płacić nie będę bo jako dowód sprzedaży mam fakturę VAT.

Temat do przemyśleń. Dziękuję za odpowiedzi


To niech twój dobry znajomu się przygotuje że go przetrzepią przed końcem. W Polsce nic nie ginie znam dwa przypadki że trzepią nie za sprzedaż ale za allegro 5 lat wstecz, kary i odsetki wzięte z sufitu.
Feluke
CYTAT(maxZ @ Sat, 13 Oct 2012 - 10:22) *
Panowie, mówię z doświadczenia floty ponad 100 aut ciężarowych, jak nie wjeżdżam na drogę objętą viatoll to urządzenia nie potrzebuję. Nie ma się nad czym rozwodzić.

A kontrolowala cie ITD jak nie miales viatolla na drodze gdzie nie bylo oplat a w poblizu szla droga platna?
Na zdrowy rozum i jak tirowcy przez CB krzycza to viatoll musisz miec, roznica jest taka ze jak jedziesz droga bez oplat to ci nie nalicza oplaty a jak cie zlapia bez tego to masz kare za brak viatoll bo ITD nie ochodzi jakimi drogami jechales.
hexx
Nie wiem ile w tym legendy, a ile prawdy, ale podobno kupując niektóre nowe wozy sportowe musimy przejść szkolenie z zakresu "jak nie zrobić sobie krzywdy".
prawda ?
SONIC
raczej tylko przy jakis super carsach cos takiego oferuja sprzedawcy...
siewcu
http://i46.tinypic.com/34s5f84.jpg Czy takie uszkodzenie felgi można naprawić? Oczywiście w taki sposób, żeby felga nie rozleciała się w trakcie jazdy wink.gif
maxZ
CYTAT(Feluke @ Sat, 13 Oct 2012 - 12:09) *
A kontrolowala cie ITD jak nie miales viatolla na drodze gdzie nie bylo oplat a w poblizu szla droga platna?
Na zdrowy rozum i jak tirowcy przez CB krzycza to viatoll musisz miec, roznica jest taka ze jak jedziesz droga bez oplat to ci nie nalicza oplaty a jak cie zlapia bez tego to masz kare za brak viatoll bo ITD nie ochodzi jakimi drogami jechales.


Nie kontrolowała. Kojarzysz zapewne, (notabene bardzo kontrowersyjny) temat dotyczący naliczania kary za brak via toll od KAŻDEJ przejechanej bramownicy, a nie po prostu za poruszanie się płatnymi bez viabox. Słowo klucz stanowi tu słowo bramownica, skoro rozliczają co do bramownicy, to nie mogą cie rozliczyć za drogę pozbawioną bramownic. (Nie mają raczej większych problemów z weryfikacją tematu bo na bramownicach są kamery.
Joker
Jest możliwość zwiększenia pojemności skokowej bez zwiększania średnicy tłoka/cylindra lub wymiany wału korbowego? Człowiek mi tłumaczy, że można to zrobić samym korbowodem - w jaki sposób?
Porszak
byc moze ten ktos myli pojemnosc skokowa z pojemnoscia cylindra i komory spalania w sumie. jak wydłuzysz/skrocisz korbe to doprężysz/odprężysz motor. teoretycznie bo konstukcujnie nie zawsze to mozliwe, nie mowiac o znalezienu korby rozniącej sie 1-2mm od biezacej.
Joker
No właśnie o skokową pojemność chodzi i cały czas byłem w przekonaniu, że bez ruszania średnicy albo wału takiej możliwości nie ma. Dobrze myślę?
matteusz
Bardzo dobrze wink.gif
Marlon
to jest wiedza na poziomie szkoły podstawowej, objętość figury to pole podstawy (tłoka) pomnożona przez wysokość (skok tloka).
Joker
No starałem się go przekonać, że jest w błędzie smile.gif no nic, przy najbliższej okazji założę się o kratę wódy, niech mi udowodni jak samym korbowodem zmieni pojemność skokową (zapierał się cały czas, że o skokową chodzi a nie cylindra, że tak robią w motocyklach).

Ja nawet nie powinienem pytać tu na forum, ale człowiek uczy się całe życie, myślałem, że czegoś nie wiem smile.gif

EDIT: Marlon, Ty nie zrozumiałeś o co chodzi i tłumaczysz co to jest pojemność skokowa. Gość po prostu twierdził, że zmianą korbowodu można zmienić skok.
k1991
BMW e46 323 99r. Wypadają zapłony, podmienione wszystkie cewki, świece i nadal to samo (choć w mniejszym stopniu) Kiedy przestaje chodzić podczas jazdy na wszystkie cyl. wystarczy zgasić (koniecznie wyłączyć zapłon, samo zgaszenie i jazda na włączonym zapłonie nic nie daje) Chwilę się tak przetoczyć i po zapaleniu wszystko wraca do normy. Czy to czujnik wałka ? Tylko którego w tym wypadku ?
Marlon
CYTAT(joker @ Mon, 15 Oct 2012 - 06:27) *
No starałem się go przekonać, że jest w błędzie smile.gif no nic, przy najbliższej okazji założę się o kratę wódy, niech mi udowodni jak samym korbowodem zmieni pojemność skokową (zapierał się cały czas, że o skokową chodzi a nie cylindra, że tak robią w motocyklach).

Ja nawet nie powinienem pytać tu na forum, ale człowiek uczy się całe życie, myślałem, że czegoś nie wiem smile.gif

EDIT: Marlon, Ty nie zrozumiałeś o co chodzi i tłumaczysz co to jest pojemność skokowa. Gość po prostu twierdził, że zmianą korbowodu można zmienić skok.


zrozumiałem, zrozumiałem.
jagus
CYTAT(k1991 @ Mon, 15 Oct 2012 - 08:47) *
BMW e46 323 99r. Wypadają zapłony, podmienione wszystkie cewki, świece i nadal to samo (choć w mniejszym stopniu) Kiedy przestaje chodzić podczas jazdy na wszystkie cyl. wystarczy zgasić (koniecznie wyłączyć zapłon, samo zgaszenie i jazda na włączonym zapłonie nic nie daje) Chwilę się tak przetoczyć i po zapaleniu wszystko wraca do normy. Czy to czujnik wałka ? Tylko którego w tym wypadku ?



Miełem to samo w m52b28tu. Winny był czujnik wałka. Już nie pamiętam, który ale wymiana pomogła.
Tcharec
CYTAT(rdk @ Fri, 12 Oct 2012 - 15:43) *
Panowie takie pytanie.
Jak wygląda sprawa sprzedaży auta przed upływem 6 miesięcy od jego zakupu? Dodam, że sprzedaż ma się odbyć z zyskiem.

CYTAT(PioterW @ Fri, 12 Oct 2012 - 16:50) *
@rdk, dochód oblicza się w ten sposób, że od ceny uzyskanej ze sprzedaży (przychodu) odlicza się nie tylko cenę zakupu, ale również udokumentowane koszty związane z zakupem i (równiez udokomentowane) nakłady poniesione w trakcie posiadania pojazdu. Policz sobie jaki to będzie zysk i ile podatku będziesz musiał zapłacić (...)

Czy chodzi o różnicę pomiędzy cenami podanymi na umowach K-S?
PioterW
Tak.
tomek1990t
Jak sprawdzić, czy przepustnica o danej średnicy nie będzie za mała dla danego silnika wolnossącego ?
Tcharec
Można skorzystać z kalkulatora - http://dairally.net/daihard/chas/MiscCalcu...DaiThrottle.htm
matteusz
Panowie, jaki mniej więcej moment przeniesie sprzęgło z c20xe w aucie ~900kg? 250Nm da radę? Chciałbym kupić sobie kupić najzwyklejszy zestaw np. LUK'a bo na nic innego budżet nie pozwala, tylko pytanie czy to wystarczy.
BTW, jak się ma jakość LUK'a i Sachsa? Ceny dość zróżnicowane.
HMP_inc
Jaki sens widział Opel stosując jednocześnie własne diesle i konstrukcje Isuzu (Astra F, Vectra B etc)?
SONIC
Maja jakis układ z isuzu np opel monterey to tak naprawde isuzu tropper = mam takiego na klapie napisane opel a wszystkie naklejki w krzaczkach...
HMP_inc
Nie chodzi mi o rebranding czy kupowanie jednostek, a sens wsadzania do jednego modelu dwóch różnych silników diesla o podobnych parametrach i pojemności skokowej.
Lakier
Może nie wyrabiali się sami z produkcją.
Marlon
może rozwiązaniem jest fakt, że silniki Isuzu były dość trwałe i niezawodne, a konstrukcje opla to padaki
kamil.k
CYTAT(sonic1983 @ Mon, 15 Oct 2012 - 17:25) *
Maja jakis układ z isuzu np opel monterey to tak naprawde isuzu tropper = mam takiego na klapie napisane opel a wszystkie naklejki w krzaczkach...


u mnie w miescie są dwa takie auta i jedno i drugie parkuje u mnie pod wieżowcem biggrin.gif izuzu ma elektrycznie składane lustra cool.gif a opel ma V6 i wiatrak ostro słychać
Arkadius3
pilnie szukam schemat elektryki silnika do sprintera 311cdi 2004' . Kupa błedów, auto nie jedzie podejrzewam wiązkę i wspólną masę dla elementów walących błedy
mat13por
jest mozliwosc sterowania VNT w dieslu za pomocą EBC ?

fabrycznie nie ma czujnika doladowania, a turbina jest na WG i zaden model silnika z VP nie byl w niego wyposazony..


moze da sie wysterowac VNT elektrozaworem z EGR podmieniając go na n75? oczywscie zmieniając soft
Czacza
Kia Shuma (wiem, szal pał) '98 1,5 16V. Trafiło ją to, co inne - rozleciał się mechanizm różnicowy. Skrzynia kpl do tego padła kosztuje więcej niż silnik. Czy nie wie ktoś, czy da się bebechy (albo chociaż zestaw satelitów) pasuje od jakiejś innej skrzyni. Np od takiej kijanki z innym motorem?
flapjck1
CYTAT(Czacza @ Mon, 15 Oct 2012 - 21:57) *
Kia Shuma (wiem, szal pał) '98 1,5 16V. Trafiło ją to, co inne - rozleciał się mechanizm różnicowy. Skrzynia kpl do tego padła kosztuje więcej niż silnik. Czy nie wie ktoś, czy da się bebechy (albo chociaż zestaw satelitów) pasuje od jakiejś innej skrzyni. Np od takiej kijanki z innym motorem?



napisz mi vin na priva jutro co? mozesz? to ci sprawdze w tyrce co i jak, bo generalnie namotane troche bylo z tymi girboksami smile.gif
Czacza
Nie ma problemu, napiszę wieczorem, w robocie jestem offline.
siewcu
A do Mazdy 323/F bodaj BA nie są tańsze? To podobno jedno i to samo - silnik to mazdowskie Z5, skrzynia chyba też Mazdy...
flapjck1
no wlasnie nie wiadomo, byl spory miszmasz z wyposazaniem tych samochodow, i niektore fanty to rarytasy jak diabli biggrin.gif
HMP_inc
Czy potrafi ktoś rozszyfrować datę produkcji na pasku firmy Gates?

077
16 5PP
076

Pasek to 5127XS-58104x17mm
dudek81
CYTAT(Feluke @ Sat, 13 Oct 2012 - 12:09) *
A kontrolowala cie ITD jak nie miales viatolla na drodze gdzie nie bylo oplat a w poblizu szla droga platna?
Na zdrowy rozum i jak tirowcy przez CB krzycza to viatoll musisz miec, roznica jest taka ze jak jedziesz droga bez oplat to ci nie nalicza oplaty a jak cie zlapia bez tego to masz kare za brak viatoll bo ITD nie ochodzi jakimi drogami jechales.



Jak nie jeździsz drogami objętymi opłatami Viatoll to nawet w ciężarówce nie musisz mieć urządzenia Viabox wink.gif
mile
Bulgotanie w zbiorniczku wyrównawczym po dodaniu gazu - tylko i wyłącznie uszczelka pod głowicą, czy są też jakieś inne możliwe przyczyny ? jakaś nieszczelność w układzie ? Silnik 1.9 TDI ASV.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.