Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Swap silnik 2.5 M20 do E36 318i
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
PITER4893
Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Ma parę pytań odnoście swapa silnika. Posiadam E36 z silnikiem 1.8i i chcę wsadzić do niej silnik 2.5 M20 z E34. Szukałem i czytałem ale jakoś nic nie znalazłem, dodam że mam tą E34 trochę rozbitą ale silnik na chodzie i wszystko jest. I tu moje pytanie czy da rade taką operacje przeprowadzić i czy potrzebne są jakieś konkretne przeróbki? Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
choody
Hej na alledrogo była kiedyś e36 z m30 więc m20 też da radę - na pewno łapy trzeba będzie spawać od podstaw, miskę olejową pompę oleju przerabiać lub sam smok do tego wał napędowy i na deser elektryka, ale co z nią trzeba pomodzić to nie wiem.

A nie lepiej wysprzedać tą e34 i kupić gotowca m50 z e36??

pozdrowionka
rpautosport
Miskę, pompę oleju, wałek napędowy pompy możesz dać od E30 325ix lub z E30 Z1. W M20 z tych modeli pompa oleju pracuje w przeciwnym kierunku niż w pozostałych. Do M20 podejdzie też prawdopodobnie skrzynia od M40, tylko nie wiem, czy silnik ni za bardzo pójdzie do przodu.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.