Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: M50B25 Rozrzad... 4 pytania.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
k64
Czesc,

jak to jest z rozrzadem wlasciwie ...

uznalem ze lancuch slychac, rozebralem pokrywe, zdjalem lancuch (glowica te byla rozebrana wczesniej)

i teraz jak poznac ze lancuch slychac?

1. lancuch moze sie tak rozciagnac ze o COS trze i go slychac?
2. Zawsze wina jest napinacza jak slychac rozrzad?
3. Co ze slizgami , czy one moga powodowac to ze slychac rozrzad?
4. Ile powinien miec ogniw orginalny glowny lancuch? 104?

Z jednej strony jest slizg, z drugiej tez, to jak moze byc go slychac?
Ociera sie o siebie w srodku?
(jedynie tak to sobie moge wyobrazic)


Lancuch zamowilem juz nowy, z pompy oleju i walkow wyglada ok, nie ma mozliwosci na chlopski rozum zeby to one jeczaly.
Lancuch bylo slychac tylko przy 3-4tys i ewidentnie przy schodzeniu z obrotow tak jak by sie poluznial przy schodzeniu z obrotow..







aha , pamieta ktos dlugosc orginalnego lancucha? ile powinien miec? MOJ
kamil.k
po prostu łancuch jest już zużyty.jesli nie wierzysz to zobacz jak sie zachowuje lancuch w rowerze albo najlepiej w motorze.na postoju jest w miare luzny ale jak napędza to sie naciąga
Misior
Ja u siebie jak w IS'ie robilem rozrzad to wymienialem komplet. Inaczej raczej niema sensu. Bo co z tego ze zalozysz nowy lancuch na stare kola? Moze troche przycichnąc ale pewnie nie na długo. Co do kól jeszcze to u mnie tak sie jakos stało ze na dolnym kole nie było jakiego gumowego "krążka" i łancuch dzwonił na tym kole. Jak kupilem nowe kolo to wlasnie ta guma byla (taki jakby oring)
Wiec raczej niepolecam wymiany niekompletnego rozrzadu, chyba ze wiekszosc czesci wyglada na igłe a jeden element jest ewidentnie uwalony.
Bastec
wystarczy wymienic lancuch , napinscz i slizgi jesli kola nie wykazuja nadmiernego zurzycia to niech zostana
Łysol
Może to vanos dzwoni...
k64
vanos to nie jest bo to ver bez vanosa.


mam juz nowy lancuch, roznicy nie ma , wogole, jak sie dzwignie oba na sztywno to tez oba ladnie sztywne , ale jak juz jest to sie zmieni, KOLA Sa ok, glowny slizg ktory wygladal na zuzyty bedzie zmieniony oraz napinacz , mysle ze napinacz jest w umerajacym stanie a nie potrafie tego zdiagnozowac na oko wiec kupie i po klopocie , mam nadzieje.

dzieki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.