Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Łącznik elastyczny wału
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Pipcyk
Witam. Czy jesli taki lacznik gumowy zastapil bym np metalowa flansza to bylo by OK czy np cos by sie urwalo lub pokrzywilo? Robil juz ktos cos takiego?
mcgiver
CYTAT(Pipcyk @ Sun, 26 Jul 2009 - 20:46) *
Witam. Czy jesli taki lacznik gumowy zastapil bym np metalowa flansza to bylo by OK czy np cos by sie urwalo lub pokrzywilo? Robil juz ktos cos takiego?


no ja sobie tego nie wyobrazam .
silnik pracuje na poduszkach , skrzynia również ,więc jakbyś wyeliminował łącznik elastyczny wału , to wał by rozwalił w pierwszej kolejności podporę wału , potem pewnie by padło łozysko i zimer miedzy wałem a skrzynią itd.
nie widze tego , ciekawe czy ktoś juz tego próbował... mellow.gif
choć jakby sprzegnać ze sobą spręzystą blachę i łącznik elastyczny to.... kto wie
Pipcyk
Dlatego pytam czy ktos tego probowal. Bo jak by zastosowal np aluminiowe poduszki silnika (czesto do rajdowek takie sie zaklada) to wtedy silnik praktycznie jest unieruchomiony wiec i w miejscy lacznika walu nie powinno byc naprezeń wiec wtedy taka flansza byla by ok i przedewszystkim nie do zniszczenia. No chyba ze sie myle.
hz10
taka operacja doprowadzi do zniszczenia układu napędowego ze względu na drgania i to co napisał mcgiver, jechałeś kiedyś z popsutym łącznikiem?
Pipcyk
Jechalem. Tzn nie dalo sie jechac bo trzpalo cala buda. Czyli lipa z tego pomyslu. A to co napisal wczesniej ze jak by gume wzmocnil dodatkowymi blaszkami elastycznymi?
mcgiver
CYTAT(Pipcyk @ Sun, 26 Jul 2009 - 22:12) *
Jechalem. Tzn nie dalo sie jechac bo trzpalo cala buda. Czyli lipa z tego pomyslu. A to co napisal wczesniej ze jak by gume wzmocnil dodatkowymi blaszkami elastycznymi?


kurcze niewiem czy mi pamiec nie płata figla wink.gif , ale gdzieś właśnie kiedyś chyba widziałem spręzystą przekładkę miedzy łącznikiem a uchwytem skrzyni.
teoretycznie pozwala to na niwelację ściskania-rozciągania sie gumy łącznika podczas zmiany obciązenia , i pozwala na pracę wału wzgledem reszty układy napedowego , ale praktycznie to niewiem czy to działa...
hz10
nie wiem o jakie moce chodzi ale czy nie da sie założyć od mocniejszej wersji?wiem że wymaga to przeróbki ale wydaje sie optymalnym rozwiązaniem
mcgiver
jest kilka rozmiarów co do okregu na jakich są osadzone otwory np :
78mm- e30 1,8
96mm- e34m50b25 , e28 m30b25
105mm-e39m57b30 ,
110mm -e38m57b30
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.