Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Poszukuję magika-elektronika BMW - skrzynie aut. GM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
lagadula
Poszukuję kogoś kto zna się na aktualizacji oprogramowania w sterowniku automatycznej skrzyni biegów i ogólnych zagadnien jego pracy.
rumpel_ski
A co kolega chce zrobić??
lagadula
Mam problem z mocno odczuwalną redukcją skrzyni GM a5s390r w trbie D , hamując , np przed skrzyżowaniem. Redukcja z 3 na 2 i z 2 na 1.
Kiedyś jeden elektronik pozmieniał mi softy, przed remontem, teraz warto by zobaczyc czy innym softem da się to usunąć. Podczas inspekcji DISem zobaczyłem że jest info koło sterownika skrzyni: "sport".
Patee
Myślę, że mogą pomóc ogarnąć temat.

http://www.samko.pl/
lagadula
Porozmawiamy przez telefon ?
hwojtek
A są w ogóle jakieś informacje n/t rewizji softu w tych skrzyniach? Tzn jakie/kiedy były i co zmieniały? Bo może w moim też by dało radę coś poprawić/przygotować pod nieco większy Nm?
pyjor
Mam taka skrzynke i powiem ci koego, ze mialem aki temat.. tye ze ja silnik doprowadzilem do perfekcji, t skrzynka sie spokoila;) W tych silniac nap pozowane opaskie na wezach powietrza, brdny filtr (odkrzaj c 7-8000 lb brudne filterki podcisnienia daja podobny efekt....
lagadula
Na skrzynie bardzo efektował mi przepływomierz, po zmianie na sprawny i kasacji adaptacji , dużo się zmieniło. Natomiast redukcja nie. Jednak sprawę połowicznie załatwiłem. Obniżyłem obroty silnika do wartości wyjściowej 750 rpm (kiedyś podniosłem na 800 rpm aby było mniej wibracji) i szarpniecie przy redukcji zniknęło. Wystepuje teraz tylko raz, dwa na zimnej skrzyni i moim zdaniem powodem jest inny olej niż zalecany (Petrocanada) który "ubrutalnia" pracę skrzyni, ale nie mam zamiaru tego zmienić.

Bedę updejtował.

pyjor
Jezeli wymieniales a tak wnioskuje, to jezeli nie stosowano do tej skrzyni procedury wymiany przy odpowiedniej temperaturze, mozesz miec przepelniony uklad... lub niedopelniony.... O Tej procedurze opisywalem na BMW Klub Polska cool.gif mam nadzieje, ze troche pomoge podsylajac linka do tego opracowania:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php...=676065#p676065
lagadula
Jestem tam pod nickiem M330d. A skrzynia jest po naprawie , u ludzi znających się narzeczy. Olej zmieniany już raz, bez wyraźnej róznicy.

lagadula
Sprawa został w 95% rozwiązana przez wymianę płyty sterującej w skrzyni biegów. Wyższe ciśnienie - nie szarpie podczas redukcji. Wogóle skrzynia zmieniła sposób pracy na plus. 5% pozostało ponieważ na zimnym nadal lekko czuć redukcję z 3 na 2 i z 2 na 1.
hwojtek
Płyta to droga zabawa, nie? A są jakieś upgrady sprzęgiełek do tego diwajsu?
lagadula
1500 PLN

A PM czytasz czy nie ?
hwojtek
No już, już.
kosiniak
Mam kolesia co pracuje w ASO w Bialymstoku i sobie dorabia, mi wlasnie ogarnial sterownik w X3 smile.gif 603765366
lagadula
Tera to za póżno, poza tym mamu tu kolege magika i jestem zadowolony z jego roboty.
kosiniak
fakt nie doczytalem smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.