Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E30 S38...jaki wydech?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
338i
Witam panowie.
Mam pytanie do znawców tematu układu wydechowego. CHciałbym zrobi wydech w bmw e30 pod S38B38. Seryjnie to 2x60mm i przy takiej średnicy chciałbym pozostac. Oczywiście seryjny kolektor, potem element "X" z sondą, zaraz potem dwie strumienice Michael naddźwiękowe i na koncu dwa przelotowe tłumiki michael.
Taki układ będzie robił robote w tym silniku? Macie ewentualnie jakieś pomysły, propozycje?

pozdro
siewcu
Strumienice naddźwiękowe to nie to forum...
dzidziusbmw
heh strumienice na smietnik wywal tongue.gif . Polecam ci od kolektora X pipe i tylko jeden tlumik absorbcyjny na koncu.
gorolm3
Zrobił bym x pipe i dwa tłumiki przelotowe na rurze ok 62 mm
VTEC
Jak strumienice naddźwiękowe, to obowiązkowo lambodoorsy musisz mieć, żeby za skrzydła robiły.
dzidziusbmw
no chyba ze ma byc w miare cicho ,to polaczyl bym z reszta wydechu od S50 srednica rur 60mm
338i
Hmm....pan inż. Pachoń to poważana osoba w "biznesie" m in. przez Lecha węglarskiego itp..więc sądziłem że jego produkt jest wart swojej ceny (ok. 450zł za sztukę a potrzebne by były 2 bo układ jest podwójny) i daje wymierne korzyści (podobno potwierdzone badaniami m in. u Goduli) dlatego zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem unsure.gif.

Z dolotem nie chciałem eksperymentować...dołożę tylko filtr CDA, powinien dać radę, natomiast zastanawiałem się na wydechem i na serio chciałem zastąpić katy tymi wynalazkami. Jeśli nie to powiedzmy że dałbym tylko tłumik przelotowy na każda rurę ale lepiej je dać gdzieś w środku auta czy na końcu...?
Cicha praca napewno nie jest priorytetem...
Camil
1. Zaloz seryjna puszke filtra pow najlepiej, jak juz musisz zmieniac to na taki co sie go nie oliwi zadnym gownem bo zabijesz przeplywke. Zrob se lepiej jakas ladna przegrode na filtr coby zimniej mu bylo.
2. Mialem 2 tlumiki absorpcyjne i bylo bglosno, na tyle, ze dolozylem trzeci.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.