Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wydłużenie piątego biegu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
morcine
Czy jest możliwość wydłużenia piątego biegu w e36 325i ponieważ mam zamontowany dyfer 3.45 i fajnie mi się na nim przyspiesza ale jazda na trasie mając 4-4.5tys obr trochę mnie drażni, wiem że jest inna możliwość montażu skrzyni 6biegowej z e46 ale trzeba skracać wał przerabiać dźwignię zmiany biegów i niewiem jeszcze co ze sprzęgłem a to raczej przekroczy 3000zł. Znacie jakiś magików co zmieniają przełożenie piątego biegu?
hwojtek
Zapytaj Stryję: http://www.racingforum.pl/jak-obliczyc-o-i...tka-t67731.html
hz10
nie da sie wydłużyć 5 biegu bo konstrukcja skrzyni na to nie pozwala, jedyne co mozesz zrobić to założyć przekładnie główną o mniejszym przełożeniu
dobrus
Morcine, ile masz obrotów przy 100km/h na 5 biegu? ja w swoim e30 mam silnik m52 2.8 i też jakiś krótki dyfer ale nie znam dokładnego przełożenia i chciałbym się dowiedzieć co to jest. U mnie przy 100 jest ok 3 tyś obr , a dwójka kończy mi się na 80kmh. pozdr
Gepard
W takim wypadku masz dyfer 3.45 lub cos kolo tego
morcine
Przy 100km/h na piątym biegu jest 2.7-2.8tys obr. a dwójka kończy mi się na 95km/h tyle że mam odcinke przy 7tys obr
dobrus
dzięki. w takim razie zainwestuję w cos nieco dluzszego, np 3.25 tak aby przy tych 100kmh miec wlasnie circa 2700-2800 obr.
morcine
Zdecydowałem że jednak założe 6biegowa skrzynie z 320d albo z e36 m3 bo podobno pasuje jak ulał do silnika, czy to prawda? napewno będę musiał dać krótszy wał ale to już nie problem z długością bo wg realoem można coś dopasować tyle że nie wiem jak wygląda sprawa z podporą wału są zawsze w tym samym miejscu? No i czy sprzęgło będzie pasować i łapy skrzyni?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.