Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: czym pomalować żeby rdza nie zjadła po obspawywaniu itp
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Classic rally, race & sportscars
barylax
panowie lakiernicy potzrebna fachowa porada już muwie o co chodzi
buduje od nowa clio obspawuje budę na maxa nowa klatka usunełem konerwacje gume ze spawów itp buda wiekszości jest doszlifowana do orginalnego podkladu miejscami do orginalnego lakieru jest sporo miejsc doszlifowanych do blachysporo miejs z powieszchowną rdzą oraz kupa metrów spawów bo wszystkie łaczenia obspawane i teraz:
nie wiem jaki podklad na początek położyć odrazu mówię nie będzie zadnej gumy na spawy i lączenia blach ani baranka itp dawanego zależy mi na tym żeby rdza nie wylazla za pół roku i zeby nie naklaśc 10kg farby
myślałem nad jakimś podkładem epoksydowym na podwozie nadkola i cały środek auta najpierw bym pędzlem w miejscu spawów położył ten podklad żeby dobrze wciekł potem ze 2 warstwy na to potem ze 2 warstwy białego akrylu
doradzcie jak zrobic to dobrze i nie drogo kompresor mam 50l da sie nim malować bo juz testowałem mile widziane propozysje kolega może mi załatwić jakis podkład który daja na wagony kolejowe niby jakis wodny
tutaj są fotki z prac do wglądu
http://www.barylax.fotosik.pl/
a zapomniałem piaskowanie nie wchodzi w grę oraz milion warstw i 100 róznych podkladów itp auto szykuję do gsmp w klasie E1 i liczy sie waga auto nie bedzie jezdzilo w zimi ma to być tak zrobione żeby rdza za chwile nie wyszła i buda pożyła ze 3 lata jeszcze
Konrad K_2
zajze do garage i przeczytam nazwe preparaciuku i podrzuce
*Pinio
kup dobry podkład epoksydowy i wystarczy wink.gif pędzelek chyba będzie najrozsądniejszym wyjściem lub po prostu przylać te miejsca mocniej pistoletem wink.gif
cowboy
jest tez podobny temat na głównym i polecają BARIL 2 składnikowy epoksydowy

znalazłem na allegro

http://www.allegro.pl/item683070505_antyko...epoksydowy.html

nada sie takie coś ? chciałbym zabezpieczyć elementy zawieszenia, sanki pod dyfer itd
kidzio_r5gtt
a jak wygląda sprawa z podkładem potem i malowaniem na epoksydzie - czy przypadkiem od blachy do lakieru nie powinno być potem w jednej technologii?
barylax
ja juz na pierwszy podklad kupiłem corr-activ podklad anty korozyjny reaktywny farba okrętowa
na spód i wszystkie miejsca w środku obspawywane najpierw nakladałem pędzlem nie żałując przy spawach co by porządnie powciekało , jak już bede mial gotową bude całkiem to z pistoletu poloże jeszcze dla pewności jedną warstwe potem na spód i nadkola idzie 2 warstwy białego chlorokauczuku a w środku pujdzie podklad akrylowy na okrętuwke i 2 warstwy białego akrylu
na 3 lata styknie napewno ruda nie wylezie ani budy nie zeżre
cowboy
polecają tez podkład SIGMA epoksydowy ale na stronce to tylko jakies farby do betonu mają albo ja nie umiem znaleźć

http://www.sigmacoatings.com.pl/sigma/kategoria.xml?id=17610
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.