Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bezpieczny zbiornik paliwa w e30 jak?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
noelnx
Witam,właśnie wytargałem mój stary seryjny zbiornik spod auta bo ciekł,chciałbym załorzyć teraz juz bezpieczny zbiornik-nie stać mnie na gotowy(3-4tys zł) znalazłem gościa który spawa zbiorniki i wyspawał by mi taki jaki chce - sęk w tym ze nie wiem jaki powinien byc - jaka pojemność?gdzie go wsadzić - do bagarznika czy za przednie kubełki? czy dam rady wykorzystać seryjną pompe paliwa czy doradzacie jakąs inna? i gdzie umiescic filtr paliwa?
LuiG
Do bagażnika, tak zeby wszystko było oddzielone od kabiny. Możesz zrobić taki np. w miejsce koła zapasowego.

Tutaj przykład ciekawej instalacji
noelnx
yyy - powiem tak - chciałbym coś bardziej "spokojnego" Poprostu przytwierdzić jakiś mały zbiornik paliwa - przynajmnej narazie.Rozumiem ze do bagaznika?co zrobić z pompą paliwa - wpychać stara jakos do nowego zbiornika czy moze juz kupić jakąs bardziej wydajna nowa(po co?)Na co powinienem zwrócić uwage przy woborze?Jaka wielkośc?
LuiG
Zależy do czego auta używasz, czy do dragu, driftu czy może jakieś długodysnasowe wink.gif
noelnx
moje e30 ma słuzyć głównie do driftu i to narazie takiego dla własnej przyjemności.Myślałem o czymś max 30-35litrów.
rpautosport
Jako alternatywa dla oryginalnego zbiornika, przyszło mi do głowy coś takiego: http://www.allegro.pl/search.php?string=zb...;category=13535
gorolm3
Z tym plastikowym to tak nie za bardzo,chyba że cały czas będzie pełny. Na długich zakrętach czy nawrotach paliwo będzie odpływać i pompa będzie zasysać powietrze. dry.gif Żeby był metalowy to jeszcze dało by rade wstawić jakieś przegrody.
LuiG
Można kupić gąbkę do baków i w kawałkach wepchać do środka albo dodatkow swirl pot wink.gif
brus_ik
Ja mam u siebie coś takiego - byla to chyba najtansza sensowna opcja - tylko nalezy miec swiadomosc ze z "bezpiecznymi" zbiornikami to wiele wspólnego to nie ma jezeli chodzi o sposób montażu. Ale jeżeli nie chcesz ciąć budy to nie bardzo masz inną opcje.

Taki zestaw jest o kilka kilogramów lżejszy od oryginalnego, poprawia troche rozkład mas i eliminuje problem z brakiem paliwa w długich prawych zakrętach (na slicku czasami już przy 3/4 zbiornika paliwa) i na pewno wychodzi troche taniej niż "oryginalny" aluminiowy zbiornik.

Nie wiem ile chesz przeznaczyć na to pieniędzy, ale koszt materiałów to około 250zł + spawanie to już róznie od 250 do 600zł zależnie od znajomości i regionu kraju z tego co zauwazyłem bo jednak kilka metrów szczelnej aluminiowej spoiny trzeba położyć... (ze swirlpotem na pewno wyjdzie ponad 5m)

W środku są przegrody dzielące zbiornik na 4 części (w sumie 45l) + surge tank ma 3l pojemności i akurat u mnie ma wspawane mocowania pod oryginalną pompe paliwa do s50b32 + druga zewnętrzna niskociśnieniowa pompka zasilająca surge tank.

Jak zrobisz to sobie sam i zaniesiesz do pospawania to w 500-600zl idzie sie zmieścić przy odrobinie szczęścia, a nie ma też problemu w tej samej kwocie zrobić "bezpieczny" podwieszany zbiornik tylko trzeba będzie już dziabnąć podłogę.



batarki
może ktoś się orientuje gdzie szukać "gąbki" do wypełnienia?
noelnx
chciałbym uzyc zewnętrzną pompe główna - orietuje sie ktoś jakiej użyć do mojej e30 2.5 m20 tak aby działała równiez poprawnie z silnikiem 4.4 v8(w przyszłości planuje swap) i jakiej pompki uzyc do mdrógiego zbiorniczka tego mniejszego?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.