Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: m20b25/b27
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
przem
Witam
Prosił bym o pomoc w analizie wykresu po modach. Pierwotnie było to m20b25.
Zmiany:
pojemność skokowa na 2,7 wał i korby z ety, stopień spreż. z 9,6 na ok. 10-10.1, airbox simoty, chińskie barany. Niestety na razie airbox nie ma wyprowadzonego chwytu powietrza na zewnątrz tylko ssie zza lamp a wydech do połowy samochodu od strony silnika ma 2x50mm a dalej seryjne 2x45mm. Na pierwszym wykresie widać że max moc jest osiągana później i wykres ma „naturalny” kształt natomiast po zmianach przestaje rosnąć wcześniej i jest wywłaszczony. Z czego może wynikać taki stan rzeczy? Zapewne brak dolotu i dławiący od połowy wydech ma wpływ na przebieg w całym zakresie więc obstawiam że to nie to, obstawiam na paliwo. Wiec pytanie do doświadczonych w temacie czy seryjne wtryski nie dają rady czy np. koczy się zakres pomiarowy przepływomierza?
A tak obok tematu, może mi ktoś powiedzieć jak to jest z seryjnymi wałkami z m20? Podobno te z b20 i b23 są ostrzejsze niż te w b25, ale czy ktoś może to potwierdzić i np. poprzeć konkretnymi danymi?? (czasy, kąty, wzniosy)
pozdrawiam
przed modami:



po zmianach:



Edit: poprawiony drugi wykres
mcgiver
drugi wykres jest nieczytelny bo nie da sie powiekszyć ..
rpautosport
Seryjne wałki M20 mają tą samą wysokość krzywek. Ostrość wałka od B20 polega na tym, że ma krótsze czasy otwarcia zaworów w porównaniu do B25, co raczej korzystnie nie wpłynie na moc max.
W swoim M20B25 w tej chwili mam wałek z M20B23 79r., który właściwie jest identyczny jak w B25 z wyjątkiem jednego szczegółu. Niestety silnik jest jeszcze na dotarciu i narazie niewiele mogę na ten temat powiedzieć.
przem
dzieki za rozjasnienie tematu wałków, nie ukrywam ze chetnie dowiedział bym sie jakim to szczegulem roznią się wałki od b23. no i czekam na dotarcie twojego silnika i opis wrazen
rpautosport
Po prostu w wałku B20/23 do ok. 84r. (te z regulacją luzu na 0,25mm) trzeba rozwiercić na śr.14mm otwór ustalający podstawę palca dla Motronica.
W sumie nie spodziewam się żadnych rewelacji ze strony wałka, raczej ciekaw jestem efektów obróbki głowicy (planowanie -0,25mm, wyrównanie kanałów, likwidacja uskoków, obróbka standardowych kolektorów wydechowych).
Narazie zauważyłem, że całkiem żwawo wkręca się do 3000obr./min. smile.gif
Chris320
CYTAT(rpautosport @ Fri, 05 Jun 2009 - 20:08) *
Seryjne wałki M20 mają tą samą wysokość krzywek. Ostrość wałka od B20 polega na tym, że ma krótsze czasy otwarcia zaworów w porównaniu do B25, co raczej korzystnie nie wpłynie na moc max.


Szkoda ,że wcześniej tego nie przeczytałem,bo właśnie wałek z 2.0 wstawiłem do przerobionej superety. sad.gif
Nie wiem czy warto to w ogóle wkładać do samochodu/uruchamiać czy od razu szukać jakiegoś schricka czy catcamsa?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.