Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprzęgło do Bmw 335d
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
przemooo
Witam, czy Ktoś tu z obecnych posiada samochód Bmw e90 po lifcie z silnikiem 3.0d N57 na manualu? Podobno sprzęgło wytrzymuje 660Nm, chociaż w necie znalazłem info, o chipie tylko na 606Nm. Ciekawi mnie czy wytrzyma więcej. I jak to jest, czy tarczę spiekową można stosować z dwumasem? Pozdrawiam
digital14
Matschke ma w automacie.
358 KM 715Nm.

ale to pewnie znalazłeś/wiesz wink.gif
przemooo
CYTAT(digital14 @ Fri, 24 Apr 2009 - 16:59) *
Matschke ma w automacie.
358 KM 715Nm.

ale to pewnie znalazłeś/wiesz wink.gif



Hmm przeciez pytalem o manual...
jendrek e-30
Można wielokrotnie stosowałem tarczę spiekową na dwumas, oczywiście 4 listki a nie 3. Też zakładałem 3 listki na dwumas i działają, ale na co dzień bym radził 4 mniej ordynarne prawie załącza jak seria a trzyma jak złe. Do e36 m50b25 poturbowanej 300km 400nm, fabryczny docisk (ten który był na silniku przed turbo) plus 4 listki spiek i bez bólu działało. Wiem też to że docisk w N57 jest taki sam jak w M5 E39, siła docisku i numer seryjny, i zakładałem do takiej M5 kompletne sprzęgło od N57. Podobno według wyliczeń panów którzy robią sprzęgła na ul: Skoczylasa 4 listki wytrzymują 50% więcej mocy a 3 listki między 50% a 90% zależy od sprawności docisku. Z doświadczenia wiem że ta pierwsza wersja 4 listki to wytrzymują te + 50% ( 50% i troszeczkę) a 3 listki kilka założyłem nigdy nie było żadnych problemów a z 4 listki tak ponad 50% to czasami się potrafiło poślizgnąć. Zasada działania spieka jest taka że jak się rozgrzeje to się klei a nie tak jak seria się pali.



POZDRO ph34r.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.