Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: e39 jaki rozmiar opon na felgi 18"
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
kuras
Siemanko ,kilka dni temu kupilem e39 na felgach 18" ,na które założone są opony o rozmiarze 245/50 - przód i 245/55 - tył pomijając fakt ,że tak czy inaczej opony się skończyły jestem pewny ,że te rozmiary są niewłasciwe dla tych felg w tym aucie. Niedosyć ,że samochód tragicznie się prowadzi to wygląda dość zabawnie (szczególnie z tyłu )na tych oponach. Moje pytanie jest takie: Jakie powinny być kapcie na osiemnastkach w orginale (zawieszenie standardowe silnik to 3.0d) skorzystałbym bym z jakiekoś ogólnodostępnego kalkulatora ,ale nie znam orginału wiec nie mam punktu wyjściowego a na googlach wyskakuja mi tylko jakies forumowe dyskusje... Szerokość 225 (na lato) nie byłaby za wąska ,czy raczej celowac w 235 (na jakim profilu) ?? Czy istnieje możliwość ,że felga jest za szeroka na oponke o szerokosci 225? Z góry dzieki za odp.
Don Pablo
Szukaj opon 225/45R18 lub 235/40R18. Musisz podać szerokość felgi, ale te co podałem powinny spokojnie pasować do max 9.5" 225 i 10" 235- najwyżej trochę się naciągną, ale bez przesady- sam mam 235/45/17 na feldze 10" i jest ok. Opony, które masz prawdopodobnie są z E38
kuras
Dzieki za odp. będe szukał czegoś w tych rozmiarach .Szerokości felgi nie znam ,ale moge sprawdzić (tylko musze koło odkręcić). Mam jeszcze jedno pytanie co do szerokości gumy z przodu i z tyłu - w z3 z tylu mam opony 245 a z przodu 225 ,czy w e39 powinienem zastosować podobny manewr ,czy raczej założyć takie same z przodu i z tyłu?
Don Pablo
CYTAT(kuras @ Mon, 13 Apr 2009 - 13:05) *
Dzieki za odp. będe szukał czegoś w tych rozmiarach .Szerokości felgi nie znam ,ale moge sprawdzić (tylko musze koło odkręcić). Mam jeszcze jedno pytanie co do szerokości gumy z przodu i z tyłu - w z3 z tylu mam opony 245 a z przodu 225 ,czy w e39 powinienem zastosować podobny manewr ,czy raczej założyć takie same z przodu i z tyłu?


Najpierw sprawdź szerokość felg- masz takie same z przodu i z tyłu? Często tylne są szersze. Możesz zastosować np. przód 225/45/18, tył 245/40/18- wg uznania, ale jak masz felgi np 8", to IMO bez sensu dawać tak szerokie gumy na tył. W moim 3.0 V8 przy oponie 235 nie mam problemu z trakcją.
kuras
tzn. miałem bardziej na myśli 225 przód i 235 tył (245 do tego silnika w automacie to przesada) o trakcje się nie martwie ,jestem pewny że na 225 też bedzie dobrze. Powiem szczerze ze bardziej chodziło mi o efekt wizualny z tym 235 z tylu i 225 z przodu ,ale może faktyzcnie to bez sensu i lepiej kupić 5 opon 225 i w razie czego miec zapas ,który bedzie idealnie pasował na wszystkie koła a i dynamika pewnie nieznacznie się polepszy...
P.S.
225/40 - będzie za wąska?
Don Pablo
235/40 jest o 15mm niższa od 225/45 i choć obie mieszczą się w 2% tolerancji, to wyglądać to może średnio, dlatego napisałem o 245/40, która jest o 6mm niższa od 225 i raczej tył optycznie nie siądzie
kuras
czyli Twoim zdaniem najlepsze sa takie opcje:
- przód 225/45 tył 225/45
- przód 235/40 tył 235/40
- przód 225/45 tył 245/40
i jeszcze trzeba uwzględnić szerokosc felgi ,dobrze zrozumialem ?
Don Pablo
Tak wg mnie będzie ok. P.S. 225/40 jest troszkę za niska, od biedy też może być (różnica od fabrycznej średnicy to dopuszczalne 2.6%), ale ma niższy profil od 225/45 i dziury już bardziej straszne wink.gif
kuras
ok ,wielkie dzieki za pomoc teraz trzeba bedzie popatrzec w necie na katalogi . Mogłbyś może polecić mi jakies dobre oponki w normalnej cenie ? Wiadomo auto jest użytkowane z takim przeznaczeniem z jakim zostało stworzone - czyli przyjemny dupowóz , o sporcie nie ma mowy wink.gif Ważne ,żeby oponka była dość cicha i dawała rade na mokrej nawierzchni (auto dla kobiety smile.gif )
Don Pablo
http://oponysklep.com.pl/opona/uniroyal_ra...rt_2_11173.html
Słyszałem dobre opinie, sam nie miałem do czynienia, ponoć na mokrym jest bardzo ok.
kuras
jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc , jak sprawdze szerokosc felgi to jeszcze sie upewnie ,ze dana opona bedzie pasowala .
Pozdrawiam i zycze zakrapianego dungusa wink.gif

p.s.
pewnie juz bylo kilka razy ,ale moze komus sie przyda
tabela szerokosci felg ,do szerokosci opon
http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Sze...i_,3,32,15.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.