Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMC CDA w 2.8, a srednica dolotu ...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
piotres
Witajcie

Mam BMC CDA, zalozone w silniku M52TUB28 . Problem jest taki ze do tej pory mialem dolot do CDA pociagniety rura flex 80mm z kratki zderzaka, a wczoraj zalozylem kanal dolotu do alternatora ktorego wczesniej nie mialem i flex 80mm juz nie miesci sie . Zmiesci sie cos kolo 60 mm srednicy rury dolotowej . Jak myslicie nie zabierze mi to osiagow ?

Drugi problem jest taki ze nie wiem gdzie taka rure kupic, w sklepach z tego co sie orientowalem jest 50 (rurka dolotu do wynalazkow typu Polonez czy Zuk) lub potem dopiero owe 80mm (rura flex do kominkow) . Wiecie moze gdzie mozna kupic takie 60mm ?

Obecnie mam to załozone tak ze nie ma dolotu i ciagnie powietrze zza lampy, auto to z3 i tam nie ma uszczelki pomiedzy lampa a maska wiec powietrze wpada tam szczelina pomiedzy lampa a maska ( z 5-10mm szczelina), w orginale puszka filtra tez stamtad ciagnie powietrze.

Wrzucam 2 fotki pogladowe jak to wyglada teraz :






dziekuje z gory
Zycze wesołych świat smile.gif
Piotrek
pyjor
A gdybys sobie zrobil zrobil trojnik na dolocie do alternatora i wystawil pod filtrem.. morzesz sprobowac wykorzystac PCV , rozne masy wygladzajace typu zelkot i wlokno szklane (czarne dostępne) lub pomalowac po obrobce czarna farba wysoko tęperaturowa ktora stosunkowo dobrze kladzie sie bez podkladow i dobrze sprawdza sie pod maska;)
piotres
CYTAT(pyjor @ Tue, 21 Apr 2009 - 20:57) *
A gdybys sobie zrobil zrobil trojnik na dolocie do alternatora i wystawil pod filtrem.. morzesz sprobowac wykorzystac PCV , rozne masy wygladzajace typu zelkot i wlokno szklane (czarne dostępne) lub pomalowac po obrobce czarna farba wysoko tęperaturowa ktora stosunkowo dobrze kladzie sie bez podkladow i dobrze sprawdza sie pod maska;)


Rozwazalem taka opcje - ale przez wielkosc samego CDA bedzie bardzo trudna do zrealizowania a i roboty ze zrobieniem rozgalezenia z tego kanalu od groma , nie wspominajac o tym ze wlot do tego kanalu alternatora ma nie wiecej jak 60mm na wejsciu i jest w dosyc dupnym miejscu (powietrze napewno nie jest tam wtlaczane, jest wlot prostopadle do kierunku jazdy) ... takze dzieki za odpowiedz ale to odpada ...
pyjor
Ja pozbylem się większej temperatury w komorze , ktora nie tylko ziala na filtr, ale caly dolot, kolektory izolując kolektory wydechowe oplotem DEI Thermal Heat Header Exhaust Wrap . Poprawia rowniez dynamike spalin w ukladzi ewydechowym, co rowniez generuje dobry skutek. .. przemysl sprawe;) oplot kupilem na ebay.com

http://www.youtube.com/watch?v=55U2ArzgZf4
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.