Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Swap M50 -> M54, jakie węże wspomagania
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
mktech
Witam !

Jestem w trakcie przekładki do mojej leciwej przyjaciółki nowego serduszka i pojawił się mały "pytajnik" w związku z nowym położeniem zbiornika płynu wspomagania.

Czy wie ktoś może od czego pasuje wąż (powrót) biegnący od listwy wspomagania do zbiornika ?.

Wąż "zasilający" pompę idący od zbiornika do pompy zostaje od M54 to prosta sprawa. natomiast wąż powrotu (z M50) jest
oczywiście za krótki.

Z góry dzięki za radę !

rumpel_ski
udaj się do firmy co dorabia takie węże koszt to około 100zł { w Płocku }z zakuciem holendra pomagającego przestawić wąż w osi w razie potrzeby.
Misior
Idz do tokarza niech Ci dotoczy złączke, albo kup u gazowników i dołoz kawalek weza i bedzie. Koszt to pewnie pare zł.
Rafał323i
Jezeli mozna to sie podlącze do tematu, a jak wygląda sprawa przy swapie z m52b28 na m54b30? z chłodzeniem tez jest cos inaczej prawda?
dzieki z gory za odpowiedzi
mktech
Jeśli chodzi o chłodzenie to jest o tyle inaczej że potrzeba zrobić trójnik - znajdziesz podobne tematy na tym forum.
Co do wspomagania to pytanie gdzie masz zbiornik w M52B28 (ja osobiście nie wiem ;-), jeśli tam gdzie w M54 to powinno pasować bez problemów - generalnie w moim przypadku sprawa dotyczy połącznia pomiędzy zbiornikiem płynu a jego chłodnicą której wyjście idzie na listwę.

Pozdr
Rafał323i
Powiem szczerze ze troche siedzialem na forum i dokaldnej odpowiedzi nie znalałem, jest tam cos wspominiane o trojniku wlasnie ale nikt dokładnie nie odpisał, więc jezeli ktoś moze podzielić się wiedzą bardzo proszę o odpowiedzi. W moim m52 zbiorniczek jest pod kolektorem ssacym, a w m54 ktory kupilem wysunięty na przod silnika, tak wiec bedzie treba przedluzyc przewod tak? dzieki za odp
Gallardo
Powiem szczerze ze troche siedzialem na forum i dokaldnej odpowiedzi nie znalałem, jest tam cos wspominiane o trojniku wlasnie ale nikt dokładnie nie odpisał, więc jezeli ktoś moze podzielić się wiedzą bardzo proszę o odpowiedzi. W moim m52 zbiorniczek jest pod kolektorem ssacym, a w m54 ktory kupilem wysunięty na przod silnika, tak wiec bedzie treba przedluzyc przewod tak? dzieki za odp

Trojnik dajesz na wezu ktory wychodzi na samym dole zbiorniczka chlodnicy m52/m50 . Trojnik rozdziela wode do bloku i do nagrzewnicy. W chlodnicy m54 jest jedno wyjscie wiecej i woda do bloku jak i do nagrzewnicy idzie na osobnych wezach. W m52/m50 wszystko jest na jednym wezu i rozdziela to trojnik ktory znajduje sie pod kolektorem ssacym.

Osobiscie tego nie robile. Takie informacje dostalem od "NoName" jak przymierzalem sie do zrobienia swapa na m54.

Misior
Ja u siebie w e30 zrobilem podobnie tylko ze u mnie wyjscie z bloku i z nagdzewnicy połączone trojnikiem idzie do zbiorniczka wyrownawczego a od zbiorniczka cienki wezyk do chlodnicy. A do chlodnicy grube weze normalnie z wyjscia z obudowy termostatu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.