Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakie turbo na 350KM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > GM Power Corner
Stron: 1, 2
rolka
Wiec szukam porady jak w temacie, chce troszke zwiekszyc moc autka oczywiscie nie tylko przez wieksze turbo.

Szukam wlasnie czegos do ok 350KM (silnik 2L) co by zaczynalo fajnie dmuchac juz od samego dolu i trzymalo rownie ladnie do konca. Wiem ze to ciezko ale moze cos doradzicie.

Zalezy mi takze zeby nie zabila mnie cena np. nowego garretta rs za 4tys zl. Moze byc uzywka tylko wlasnie nie wiem nawet czego mam szukac. Fajnie by bylo gdyby nie chodzila tez na max i pozyla sobie spokojnie chwile a nie zajechala odrazu.

Bede wdzieczny za podanie jak najdokladniejszych danych takich turbinek zebym wiedzial czego szukac...
abdul
Chyba najlepsza opcja bedzie turbo z evo IX do 370-390 wystarczy spokojnie.Kaska chyba tez w miare rozsądna.No i wstaje bardzo szybko smile.gif
rolka
ok wiec mamy juz jedna propozycje tylko wlasnie jak to dokladnie sie nazywa czy jakies oznaczenia...

moze ktos wie o jakiejs uzywce w stanie bdb, albo wie gdzie szukac bo ja naprawde nawet nie wiem gdzie sie zaczac rozgladac tongue.gif
rennen
mitsubishi td05-16G siedzi seryjnie w evo..
rolka
u nas na alledrogo nic takiego nie ma ale np na jebaju znalazlem takie cos i chyba nie drogo w sumie czy to o taka chodzi??

http://cgi.ebay.co.uk/TD05-16G-turbo-for-S...%3A1|240%3A1318
rennen
Nie wiem czy 350 koni jest dobre dla ciebie, skoro ciężko ci ogarnąć nawet szukanie na allegro..

http://www.allegro.pl/item586732689_turbin...r_evo_viii.html

http://www.allegro.pl/item588936779_mitsub...a_kolektor.html

http://www.allegro.pl/item595700733_jedyna...arka_evo_9.html

http://www.allegro.pl/item582588188_mitsub...r_evo_viii.html

i tak dalej i tak dalej.. fakt że są z kolektorami a na tą nowke spora cena, ale da się znaleźć bez problemu.
dżordżyk
Wydajnościowo do 350KM byłaby spoko GT2871r. Używkę jednak nie jest łatwo dostać, nawet bym powiedział ciężko. Nowa za oceanem wiadomo jaka cena z przesyłkami ~4k zł.
rolka
ehh poprostu wpisywalem td05 16g i nic nie znajdowalo tongue.gif


ok mam jaszcze jedno pytanko te co wyszukal rennen sa chyba na twin scrollu a np ta z ebay z mojego linka nie jest, wiec czy sa rozne te turbiny w mitsu??

ogolnie to i tak bardziej sklanial bym sie ku używce w dobrej cenie.... a garrett chyba odpada jak dla mnie...
Dr Red Devil
A do jakiego silnika szukasz turbiny, z jaką głowicą, i jakie maksymalne ciśnienie możesz dmuchać...?
rolka
CYTAT(Dr Red Devil @ Fri, 27 Mar 2009 - 21:03) *
A do jakiego silnika szukasz turbiny, z jaką głowicą, i jakie maksymalne ciśnienie możesz dmuchać...?



2.0 16v odpezony bedzie uszczelka mysle ze 1,8 bara na spokojnie
andrzejrs
Jak 1,8 bara na spokojnie to super.Gratuluję.
DeviLL
Nie bedzie problemu z silnikiem odprezonym uszczelka i dmuchaniem 1.8 bara ? wink.gif
Dr Red Devil
Super, a co to za magiczny silnik, który odprężony uszczelką wytrzyma 1.8 Bar...? Jeśli faktycznie tyle zniesie Twój silnik, to turbina od EVO będzie odpowiednia.
Albert
CYTAT(rolka @ Fri, 27 Mar 2009 - 21:07) *
2.0 16v odpezony bedzie uszczelka mysle ze 1,8 bara na spokojnie


spokojnie to latać będą części twojego silnika po okolicy twojego pierwszego przejazdu
rolka
mysle ze zakuty silnik spokojne znesie takie doladowanie wiec nie martwcie sie tym co mi odleci tylko doradzcie w sprawie turbaffki tongue.gif
DeviLL
rolka ale jesli nie stac Cie na turbawke , ktora elegancko by ogarnela moc , ktora potrzebujesz , to smiem watpic ,ze zakujesz silnik by dmuchac 1.8 bara wink.gif
Ale skoro mowisz ,ze bedzie dobrze to polecam gt2871r , montuj i bedzie fajnie tongue.gif
rolka
CYTAT(DeviLL @ Sat, 28 Mar 2009 - 18:38) *
rolka ale jesli nie stac Cie na turbawke , ktora elegancko by ogarnela moc , ktora potrzebujesz , to smiem watpic ,ze zakujesz silnik by dmuchac 1.8 bara wink.gif
Ale skoro mowisz ,ze bedzie dobrze to polecam gt2871r , montuj i bedzie fajnie tongue.gif


zakucie silnika nie wyniesie mnie tyle co kupienie garretta... poza tym slyszalem duzo opinii ze garretty sa strasznie przereklamowane i lepiej za ta kase kupic cos innego... a poza tym jak sami piszecie garretta w uzywce nie znajda a za nowego poprostu nie dam 4tysi tongue.gif

nie chce dmuchac tego 1,8 bara tylko bylo pytanie ile moge dmuchnac max a wydaje mi sie ze dla tego silnika max jest jeszcze troszke wiekszy...ale nie o tym temat

jestem bardziej nastawiony na ta td05 tylko teraz pytanie 16,18 czy 20g bo poczytalem ze fajnie wszczesnie wstaja i sa w sumie najlepsze na te moce..wiem ze wszscy kochaja garretty ale ja go nie chce...

wiec teraz pytanie czy na tej TD05 16g da rade zrobic 350KM ile trzeba dmuchnac?? chodzi mi o to tez zeby ta turbinka nie chodzila na max swoich mozliwosci i nie wyzionela ducha po kilku tys km...

bede wdzieczny za pomoc w dobraniu tego turba a nie mowienie co zrobie a czego nie... nie stac mnie poprostu na garretta i szukam czegos innego co rownie dobrze spelni swoja role....
Samcrk
td05h 16g evo3 + 2litrowy silnuik 4g63t = 1bar od 3000rpm a potrzeba 1.5 bara plus wałki 264 by wypluło 368km.

ewnetualnie holset hx35 ale zalezy co planujesz dokłanie.
Dr Red Devil
Rolka, nie gorączkuj się, bo wbrew pozorom ludzie chcą dobrze. A większość jest świadoma tego, że na silniku odprężonym uszczelką nie da się utrzymać doładowania 1.8Bar, a takie jest mniej więcej potrzebne, aby np. z turbiny od EVO otrzymać okolice 350KM. Silnik odprężony kutymi tłokami, to inna historia, ale stąd pytania, o jak najwięcej informacji, aby jak najlepiej doradzić. Bo potencjał samej turbiny to nie wszystko, a ważniejsze są możliwości silnika. Jak chcesz mieć taniej, to szukaj używanych dużych turbin od DSM'ów, a jak nowa i budżetowo dostępna, to jak Samcrk zaproponował, Holseta HX35.
Mario
Garrett t04b ar 0.6X max do 350KM z Lancii HF Integrale
rolka
ok soorry ze sie unioslem tongue.gif

wiec jeszcze raz chce osiagnac ok 350-400KM ale zeby zaczynalo to juz jechac od okolo 3tys a nie 4 czy 5... chce zeby bylo to typowe auto na uliice....

Jesli chodzi o turbo tak jak mowie nie stac mnie na garretta wole cos tanszego moze byc nawet w uzywce jesli znajdzie sie w dobrym stanie... lub cos nowego jak ten holset ale to znow jest wielkie i napewno później wstaje niz ten TD05

Wiec moze lepiej rozgadac sie za 18G lub 20G

Chce rowniez aby to turbo nie jechalo na kresie swoich wytrzymalosci wiec moze faktycznie lepiej zalozyc cos lekko wiekszego i wtedy mniej dmuchac??

Ja nie znam sie niestety a turbach dlatego poszukuje pomocy tutaj, szczerze powiedziawszy to w sumie to sa moje poczatki w modzeniu przy autach i przyznaje sie do tego bez bicia.

Dlatego zagladam tu czytam co nieco i chce zeby bardziej doswiadczenie pomogli w temacie....

Jesli chodzi o silnik jest to c20let opla... kute korby tloki seryjne odprezone uszczelka.... seryjne tloki zniosa te 350-400KM

Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi


Albert
350-400KM nadal wydaje mi się że najlepsze będzie turbo z EVO
rolka
Ok czyli szukamy zegos z evo tak??

Wiec teraz czego dokladnie czy dalej tedo 16G czy moze lepiej czegos wiekszego zeby nie trzeba bylo tyle dmuchac co by uzyska te 350-400KM.

Bo z tego co sie naczytalem lepiej wziac troche wieksze turbo i dmuchac mniej niz mniejsze a wiecej czy to dobra teoria??

No i jak to jes faktycznie z tym 16G czy te 350 to juz kres jego wytrzymalosci czy bedzie to zrobione bez zbytniego obciazenia dla turbo. A zapomnialem jeszcze zapytac bo gdzies tez wyczytalem ze sa dwa rodzaje tego 16G small i big czy cos takiego tongue.gif
rennen
"big" 16g to gorąca strona 10.5.. da się na turbinach od evo w evo wycisnąć 370-390 koni więc na 350 wydaje się idealne.
rolka
no wlasnie wycisnac ale zeby to chodzilo nie bardzo obciaznone to te 350 bedzie ok rozumiem.. poza tym silniki w evo i konstrukcja opla z lat 90 jednak troszke sie roznia wink.gif

Czyli te 16G big bedzie troszke wieksza turbina czy wiec lepiej szukac tego modelu??

A moze ktos juz montował taka lub inna turbine do leta i mogl by sie wypowiedziec w temacie co najlepiej (oprocz garretow) sprawdza sie w tym silniku do takich mocy??
Mario
Koledzy na forum już Ci odpisali a ty nadal szukasz złotego środka.
Chcesz żeby turbo wcześnie pompowało powiedzmy od tych 3 tyś obr. i żeby było wydajne pod 350-400KM to kup turbo od EVO.
Jeżeli chcesz idealnie dobrać turbo do swjego silnika to musisz poczytać mapy kompresorów i zobaczyć które turbo podpasuje Ci najbardziej tylko pewnie i tak wyjdzie że jest to garrett za $$$$.
Jeżeli turbo ma mieć duzy potencjał i wcześnie wstawać to możesz pokusić się również o hybrydy T3\T4 z dużą częścią zimną i małą (ale odpowiednią do twojego silnika) częścią ciepłą.
Zawsze możesz poszperać w google i poszukać info o wykonanych już projektach LET i zobaczyć jakie turbo zostało użyte i jakie dało to efekty.
!markos
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=56548

i przy okazji wiesz juz, ze 350-400 koni to nie takie hop siup jak do tej pory myslales smile.gif
siewcu
w evo 9 z turbina e9rs, walkami i wydechem przy doladowaniu ok 1,6 bar wyszlo ok 380-390KM - a e9 z wydechem i seria turbina wyszlo ok 360-370KM przy tym samym doladowaniu...
rolka
Ok wiec nie bede juz kombinowal i poszukam tej od evo... tylko teraz gdzie to znalezc w dobrym stanie i nie naciac sie na zajechana tongue.gif

I jeszcze pytanie czy byly one montowane we wszystkich lancerach czy np tylko w jakis rocznikach?? czego dokladnie szukac?? jak mozna rozpoznac turbo big od small tzn chodzi mi o to czy sa jakies oznaczenia??

No i wlasnie chodzi mi tez o to czy ta wersja small daje rade na te 350 bez wysilku czy raczej trzeba szukac big??

Ok wiec turbo teoretyczne zalatwilismy teraz jakie wtryski beda mi potrzebne o jakiej wydajnosci szukac??

No i zostaje tez kwestia ogarniecia tego wszystkiego czy na ecumasterze da rade to wszystko ladnie wystroic??
pieszy
Rolka,
staraj się zadawać pytania na które jeszcze nie padła odpowiedź. Wielokrotnie na tym forum była mowa o uturbianiu/modyfikacjach silników rodziny C20xx(x). Jak poszukasz, to po godzinie będziesz wiedział jakie wtryski założyć, kto Ci zrobi kolektor, jaki IC założyć, gdzie go kupić, czym to wystroić a nawet u kogo nie kupować/regenerować turbiny.
Szczególnie polecam fora GM, Projekty i forum Główne.
KamilC20XE
Ja pokaże coś od siebie . Jest to Garrett T04 ze zmienioną sekcją ssącą na większą . Turbina wstaje wbrew pozorą szybko. Przy 3000 rpm jest juz jakies 0,6 bara . Spokojnie 400KM na takiej uzyskasz.





T03 i T04




Coube
sorry stary, ale 0.6bar przy 3k to nie jest dla silnika majacego max efektywnosc przy 5,5-6krpm DOSC WCZESNIE tylko MEGA pozno.
mam wrazenie, ze kolega chce miec silnik typowy na ulice...proponuje na dlugim kolektorze rurowym rowno-odleglosciowym zalozyc wieksze gt28rs i cieszyc sie zwariowanym dolem i fajna gora.
pozniej do tego zrobic walki o dluzszych czasach otwarcia i glowice i poznac 'fajniejsza gore'..

Chlopaku, rzeczy o ktorych marzysz nie sa mozliwe bez dobrego planu=$$$$
awd.pat
http://www.slowboyracing.com/product.php?p...mp;bestseller=Y

nowe 16g big evo III kosztuje 600 dolców.
na 4g63 można przy 3tys mieć z niej już ponad 1 bara i w zasadzie to w gsx przy dobrych ustawieniach wychodzi ponad 350awhp. bardzo uliczne turbo.

jeżeli szukasz używek to popytaj się:
http://www.arsperformance.pl/
chłopaki powinni coś jeszcze mieć bo standardowo do eclipsów to wkładają.
albo się zgłoś na forum do kolegi Samcrk
KamilC20XE
Dla mnie 0,6 bara przy 3000rpm to mega dobry dół smile.gif
kisielisodd
Czy ktoś Rolce napisał że 350km z 16g uzyskuje się przy około 1.5 bara ?

350km na świni w c20xe ? nie ma szans


CYTAT
nowe 16g big evo III kosztuje 600 dolców.
na 4g63 można przy 3tys mieć z niej już ponad 1 bara i w zasadzie to w gsx przy dobrych ustawieniach wychodzi ponad 350awhp. bardzo uliczne turbo.


No chyba żartujesz
MisioLBN
Odświeżę,
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zaturbienia swojego 206 ( luźne plany) 2.0 16v. Moc jaka mnie interesuje to 250km i max 300nm ( więcej nie pozwoli mi sprzęgło z 2.0 hdi) ale dostępna od 3-3,5k max i utrzymująca się do końca czyt. płaski wykres. Pierwsza myśl była td04-19T ale ma 1 poważną wadę otóż wyjście strony ssącej w górę a ja potrzbuje turbo które ma wyjście w dół bo inaczej tego nie upchnę pod Maską. Z tego co wiem nie bardzo idzie obrócić muszlę w tej turbinie. Dodam że ma to być budżetowy projekt więc dzięki za rady typu kup garreta gt28RS
Mis
Muszlę można bez problemu obrócić, trzeba tylko dorobić adapter gruszki WG wtedy. Robiłem tak i działa do dziś.
MisioLBN
CYTAT(Mis @ Fri, 16 Sep 2016 - 09:05) *
Muszlę można bez problemu obrócić, trzeba tylko dorobić adapter gruszki WG wtedy. Robiłem tak i działa do dziś.

Dzięki za odpowiedź czyli dało by radę jednak to obrócić. TD04 19t nie jest taka duża ( bardzo ważne bo pod maską maaaaało miejsca), a myśle że spokojnie przy 3k rpm w 2.0 będzie już pełen ogień. Chciał bym ładować jakieś 0.8b nie więcej.
Mis
0,8b powinno się pojawić w 2.0 16V właśnie w okolicach 3000rpm na TD04 ze ssakiem 19stką.
MisioLBN
T04e chyba już tak fajnie nie wstanie bo jednak jest większa. Moje wymagania to 250km 280nm dostępne od 3k rpm do końca czyli do 7k. Wolę fajny płaski wykres jak przyje... z dołu na 300km zerwanie trakcji pogięcie korby obciążenie dla napędów żeby za chwile spadło i turbo się przytkało... bez sens totalnie no ale niektorzy lubią kreski smile.gif MI zalezy na fajnie jadącym samochodzie na codzień.
spriter1984
Widze ,ze tu kazdy doklada 5 groszy to i ja doloze, nie wiem czy ktos skladal z tych osob c20let albo obojetnie jaka 2.0 16v opla, auto mysli ze zakuje motor w takiej cenie jak koszt turba , fakt moze zakuje bo kute tloki 2100 na cienim sworzniu, korby 1000zl gdzies na olx. wszystko sie zgadza, tylko na tym sie nie skonczy. ja osobiscie samemu zlozylem silnik C20LET i tez myslalem ze w 5tys sie zamkne smile.gifbiggrin.gif c20let mnie razem z turbo wyszlo kolo 13tys zl, wiec to co ja mam kute tloki gruby sworzen supertech 2300 korby 1500zl. glowica zrobienie 1200zl olej/uszczelki duperele 1500zl. polerka walu 60zl dowazenie korb 100pln spr. stop bloku 60 rozwiert bloku 250zl plaszczyna bloku 100 spr. luzow panewek 200 panewki king racing + kolben =305 uszczelka glwoica 130 wszystko rowna sie 4155zl. razem z tlokami a bez korb , cel mam na 400+ ladnie jadace , wiec zawitala sprezara JR-sepca GTX-3076r+BB + 3000tys/pl + przewody duperele 400zl i wychodzi. aaaa nie mowie o swojej robocie i nie mowie o kolektorach ssacym i wydechowym bo juz mialem uspawane, wiec zycze szczescia zdrowia zeby zlozyc silnik za 5tys i dmuchac w niego 1.8b a tym bardziej 400km, ja sie boje w swoj dmuchac bo ch*j wie czy sie nie rozleci:) spoko 3Mam kciukik za twoj projekt smile.gif i chetnie kibicuje . pzdr/
jacof4i
z evo to tylko td05-12 cm z 10tki . wstaje lepiej niż wszystkie starsze i potencjał na ponad 400. u mnie w 2 litrówce bar przy 2800 bodajże albo i lepiej
Woj.Tek
sprinter1984.... kto tu pisze o c20let?
MisioLBN
CYTAT(jacof4i @ Wed, 21 Sep 2016 - 10:56) *
z evo to tylko td05-12 cm z 10tki . wstaje lepiej niż wszystkie starsze i potencjał na ponad 400. u mnie w 2 litrówce bar przy 2800 bodajże albo i lepiej

Seryjny dół raczej nie zniesie 1b od 2800 tongue.gif Jak pisałem potrzebuje turbo które od 3000rpm dmuchnie 0,8b i utrzyma to do 7000rpm. To ma być fajny uliczny setup. Nie wiem po co ten wjazd z c20let tongue.gif Moje Ew10j4 znosi 1,2b w serii po odrężeniu 300km i 400nm i można bezpiecznie to upalać. Mnie interesuje 250-270km max i 280nm ewentualnie obije sprzęgło kewlarem i zaatakuje wincyj.
Barejka
td04hl-16t styknie na te wartosci ktore podajesz, nie wiem jak z wytrzymalaoscia 2.0 ale chyba uczescie czy jakos tak mial 300/400 na tym slupku? Jakby Ci sie chcialo pojsc na latwizne to tu5 zniesie to ciekawe jak dlugo u mnie juz ponad 15tys na poczatku bylo 250/300 pozniej jeszcze dobilem po +30 i kolejne 5tys przejechal a slupek przelotu ma ponad 200tys smile.gif td04 mozesz sobie krecic dookola strone zimna i ciepla
MisioLBN
Uczesz ładował właśnie 1.15b i miał 300/400nm samochód był pałowany kilka lat i niestety z rok temu kupił go jakiś młody chłopak pokazał się gdzięś na zlotach i samochód przepadł... Ja nie chce się mocno pchać w koszta dlatego nie atakuje 300 chociaż ten setup który mam w głowie pozwoli na wincyj. W takim razie kupuje od k64 td04 19T i się nie wygłupiam. Wiem że na bank kolektora równoodległościowego nie bede spawał bo to cięzka robota mega w tym samochodzie. WGL widziałem że do BMW kolektory pod turbo to poprostu rury wpadające w 1 dużą rurę i na końcu flansza... Ale o tym założe oddzielny temat żeby się jak najwięcej dowiedzieć.
spriter1984
woj.tek dalem przyklad. na swoim c20let. a czym roznia sie inne 2.0 16v w oplu? niczym czy z20leh czy z20ler czy z20net wszystko podobne osprzet i nowe to ecokible. walki wyrownowarzajce w misce smile.gif td04-19t styknie na 330hp tylko zobacz czy wirnik goracej strone ma 9 czy 11 lopatek smile.gif czy to td04-hl19t czy td04-19t samo . tym sie roznia , ja sam posiadam td04-hl19t z bentleya mialo. siasc na moj motor . ale jednak bylo by malo smile.gif MisioLBN chetnie kiedys lukne twoj motor na serio z 300km/400nm. bo ja z lbn smile.gif
MisioLBN
Spokojnie moj samochod na razie jest wolnossacym dd. W wakacje zaatakuje turbo a teraz graty bd kupowac
strus
U mnie w c20let seryjna k16 ma 0,8bar przy 3200obr i wyszlo 249/329. Wiadomo ze nie jest to elastyka nowoczesnego dziesla ale jak na 26letnie turbo wstaje calkiem zwawo, w polaczeniu z nieduza masa auta da sie sympatycznie uzytkowac na codzien.
T_E_D_D_Y
Możesz też poszukać hybrydy z FC 20VT TB2810(byle by nie została fabryka bo bez kata szybko lecą uszczelnienia) szybko wstaje i obleci spokojnie do 300koni a da się spokojnie około tysiaka zakupić
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.