Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Turbo CT26 do M50B25
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
k64
Pytanie szybkie , TURBO CT26 pochodzi z Celica Toyota,

jaki potencjal i przy jakim doladowaniu , powiedzmy 0,7 ta Turbina jest w stanie wyciagnac,

i czy pod kolektor wydechowy z T2/T3 bedzie pasowac?

czy bedzie dobra ... obilo mi sie o uszy ze do 300ps ciagnie i to jest max

mam mozliwosc kupienia za male pieniadze, chyba ona pochodzi z Carloz Sainz Edycji ... ale w jakim silniku? 2.0 ?


dzieki cool.gif
wroobel
QUOTE (k64 @ Thu, 26 Mar 2009 - 14:17) *
Pytanie szybkie , TURBO CT26 pochodzi z Celica Toyota,

jaki potencjal i przy jakim doladowaniu , powiedzmy 0,7 ta Turbina jest w stanie wyciagnac,

i czy pod kolektor wydechowy z T2/T3 bedzie pasowac?

czy bedzie dobra ... obilo mi sie o uszy ze do 300ps ciagnie i to jest max

mam mozliwosc kupienia za male pieniadze, chyba ona pochodzi z Carloz Sainz Edycji ... ale w jakim silniku? 2.0 ?


dzieki cool.gif


Turbo pochodzi z silnika 3SGTE twin entry II generacji z Celica/MR2. Wartość 0,7bara w tym silniku daje niewiele ponad 200koni, a 1bar to okolice 240-250koni. Przynajmniej ja uzyskałem takie wartości.
k64
ok to juz wszystko wiem, gra nie warta swieczki dla 250ps ... dzieki, pozdrawiam
supraturbo
Jeśli mowa o silniku BMW 325i 2,5L 192 KM i kolega chce go uturbić turbiną CT26 to jest to bardzo dobry wybór mimo, że pożera sporo oleju smile.gif

kolega wyżej pisał o marnych wynikach na toyocie MR2 czy Celice... nie wiem na jakim fabrycznym doładowaniu w tych autach ta turbina pracuje ALE:
ona montowana przede wszystkim była w Suprach mk3 3,0L Turbo (7MGTE) i seryjne doładowanie wynosiło 0,52 bara i moc 238 KM
- przelotowy wydech 3 calowy i podniesienie ciśnienia do 0,8 bara daje ok. 290 KM
- przelotowy wydech 3 calowy i przepływomierz od Lexusa V8 4,0L 1UZFE (na fabrycznej przepływce 0,8 bara to maksimum) i ciśnienie 1 bar daje ok 320 KM

1 bar na tej turbinie to max żeby działała sprawnie oczywiście jeśli mamy ją po regeneracji smile.gif

P.S taka supra przy mocy ok. 290 KM zjada M3 320 KM smile.gif
k64
dokladnie do 2,5 pojdzie ... moze ktos mi obliczyc przy 0,6 0,7 jaka bedzie przyblizona moc? czy pasuje ta turbina do kolektora wydechowego T2/T3?
artix
http://www.dieselevante.it/turbochargers.asp?idfam=CT26

tu jest w jakich toyotach siedziala ta turbina i np w celice czy suprze ma inny numer tak jak i w cztero litrowym landcruiserze

wiec czy chodzi napewno o te sama turbine ?
k64
pisze tylko na niej CELICA CT26 a i nr 42010 na cieplej stronie przy kolektorze wydechowym, nie wiemy w czym to siedzialo, ale z tabeli ktora pokazales artix wynika ze to staroć ... dziekuje , raczej odpuszczam chyba ze ktos mnie oswieci i powie ze za 500zl warto ja brac ...
supraturbo
ta sama turbina ct26 jest właśnie w landcruiserze i suprze smile.gif

kolego ta turbina naprawdę jest bardzo dobra więc za 500 nawet używanej nie kupisz smile.gif za używaną zapłacisz minimum 800-1000zł ale lepiej kupić świeżo po regeneracji cena 1500-1700zł

warto wydać tyle kasy na tą turbinę, to jest pewne smile.gif no i przede wszystkim każdy może sobie podnieść ciśnienie doładowania za ok. 8zł biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.