Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: e30 m20
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
mika_vixen
Witam.Mam myły problem i prosił bym o pomoc,bo w BMW jestem zielony.Posiadam e30 z silnikiem m20,tylko nie wiem jakiej pojemności .Wiem że 2,0 a 2,5 wizualnie niczym się nie różnią,przynajmniej dla mnie.Nie mam dowodu rej. i raczej nie będę miał,i tu cały pies pogrzebany.
SONIC
na bloku pwinna byc wybita pojemnosc a jak nie to podaj nr vin to ci powiem co to za motor.....pzdr.
przem
mozesz szukac na bloku jak napisal kolega powyzej, mozesz spojzec na wystajacy kawalek uszczelki z pod glowicy z przodu silnika (tylko teraz nie pamietam lewa czy prawa strona) tam bardzo czesto jest wybite 2.0/2.3 lub 2.5/2.7
ewentualnie mozesz jeszce sprawdzic numer glowicy. w 2.0 wystepowaly glowice z koncówka 200-starsze modele lub 731 od bodaj 87r. m20b25 ma koncówke numeru glowicy 885. ajesli na uszczelce bedziesz mial 2.5/2,7 i glowice z koncówka 200 to masz 2,7 ale to charakterystyczny motor bo wolno obrotowy;)
mika_vixen
Jutro pooglądam tą uszczelkę,może coś wyczytam.Teraz mogę tylko podać vin WBAAA11080AE44808,mam jeszcze nr.kompa ale nie wiem czy to coś da.Wiem tylko tyle że most posiada szperę,pasuje wiedzieć jaki tam silnik siedzi aby przy sprzedaży części nie było gruszek.pozdr.
przem
orginalnie bylo tam 2,5
SONIC
coupe 89, marzec silnik 2.5
mika_vixen
Witam.Wszystko jasne,dzięki za podpowiedzi teraz wiem na czym stoję.pozdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.