Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E36 swap na s50b30 (mam silnik)
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Wojtek
Witam u mnie w aucie jest m50b20 ale juz dlugo tam nie zagosci smile.gif kupilem silnik od s50b30 z 94r po przebiegu 110 ty teraz jak to zalozyc do mnie jakie moga byc problemy itd zaraz zapodam jakies foto bo mam jeszcze pytania !!
Christoof
lepiej zostac w oryginale i podłączyc ews (dodatkowe zabezpieczenie immobilaiser) jak jestes zainteresowany "wszepieniem" sie w autko to moge pomóc
rumpel_ski
słuchaj tak jak kolega radzi, ale wywalenie EWSa na stałe i jego pozostawienie to te same pieniądze. Pamiętaj jednak iż przed wszczepieniem EWSa musisz mieć pewność że nie jest zablokowany. Więc najlepiej miec elektronikę z auta które odpalało przy tobie.
Wojtek
silnik

Od czego to komp ?? czy ten silnik jak jest z 94 r to ma jakis ews albo cos takiego dziwnego do odpalenia czy nie powinno byc problemow ?

przepustnice

trabki

przeplywka filtr lambdy ...


Mam jeszcze troche wydechu wal i pare pierdol smile.gif
Bombel
94rok Panowie to niekoniecznie ma EWS.
Czarna skrzynka z napisem VNC to komputer sterujący Vanosem.
Karol_e28
i kompressor tam widze.....
Wojtek
no kompresor mial byc do m50 ale plany sie zmienily:) narazie musze troche ogarnac tego s50 i wlozycgo do auta
pocisk997
Jak sie nie myle to Eaton?
czarny is
niechcesz sprzedac tego kompressora to jest eaton 62?
Wojtek
tak to eaton a ten jest uszkodzony mialem go na przymiarke ale znajomy ma sprawny taki i chyba chce sprzedac mogl bym zapytac
Wojtek
Mam kilka pytan czy wspomaganie pasuje z innego m50 z vanosem ? czy musi byc od s50 ?
Czy ten silnik musi miec visco czy mozna zdemontowac tak jak w m50 ? mam wentylator od klimy wiec jak cos to sie sam powinien zalaczac nie wiem jak bedzie po swapie ?
Jak sprawe rozwiazac z chlodnica ? musze zalozyc taka z m3 ? czy mozna jakos zalozyc od m50 ? roznia sie tym ze od m ma zbiorniczek wyruwnawczy osobno
Czy jesli bym chcial zalozyc pompe oleju z 3.2 to cos jeszcze musze zmienic czy wszystko pasuje p&p ?
Czy pompa paliwa moze zostac od m50 ?
Jesli ktos zna jakies strony gdzie mozna sie dowiedziec wiecej o s50b30 to bede bardzo wdzieczny smile.gif
maleckis
Pompa paliwa może zostać od M50 - S50B30 ma tą samą. W E36 tylko S50B32 ma inną pompę paliwa ze względu na 5.0bar FPR. Do pompy oleju z S50B32 potrzebujesz jeszcze miskę olejową. Wszystko pasuje plug & play.
Wojtek
a jeszcze jak sprawa wyglada z lapami od silnika ?? i jak z mocowaniem skrzyni ?
SONIC
powyzej 2.0 sa te same skrzynie a lapy chyba tez bo w koncu to rowniez r6
Wojtek
Czy lapa silnika bedzie pasowac od m50 ? chodzi mi dokladnie o ta od strony pasazera
a jak sprawa wyglada z mocowaniami skrzyni ? pasuja od m50 ?
czy mocowanie lewarka pasuje ? bo to od m mam pekniete to aluminiowe mocowanie
czy pompa wspomagania pasuje od m50 ?
Wojtek
Mam pytanie czy moge zalozyc miske od 3.2 do 3.0 nie ma wtedy potrzeby wymiany pompy oleju ? bo wiem ze jesli chce sie zalozyc pompe od 3.2 do 3.0 to trzeba zmienic jeszcze miske a jak sprawa wyglada jesli chcial bym zalozyc sama miske od 3.2 ? czy pasuje cyz nie a jesli nie to dlaczego ?? smile.gif
Wojtek
Witam wyciagnolem juz swoj silnik



I teraz mam pytanie bo wal mam tez od m3 od tego silnika co kupilem
narazie na chwile zeby tylko autem moc wyjechac z garazu chcial bym to jakos poskladac zeby jezdzilo nie znecac sie zeby nie rozwalic mostu tylko sprawa wyglada tak ze wal od m3 nie bedzi pasowal do mojego mostu (s3.45) od 320i
i teraz pytanie czy odrazu szukac szpery od m3 ? czy szpera od 3.2 rozni sie czyms od szpery 3.0 oprocz przelozenia ??
jesli tak to czym i co trzeba u mnie wymienic zeby wszystko pasowalo
jak wyglada sprawa z flanszami polosi gdzie sa przykrecane do mostu ?
polosie mogl bym kupic tez od m3 ale czy w 3.0 i 3.2 sa takie same czy inne i czy beda pasowac do piast w 320 ?
i pytanie jeszcze czy narazie z tych 2 walow nie da sie tego jakos zlozyc zeby autem tylko wyjechac a w niedlugim czasie pozakladac wszyskto co potrzeba od m3
Wojtek
Dzis troche czasu w garazu i silnik w sumie juz w aucie jutro prac cdn smile.gif jak auto bedzie gotowe pewnie bedzie caly nowy temat z opisem itd smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.