Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem z paliwem e30 m50b25vanos
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
arczi27
Witam. Silnik pochodzi z e36 którą jezdzilem i krecilem oporowo wszystko działało tak jak potrzeba smile.gif . Cały zespół napedowy został przełozony do e30 poczym po jazdach testowych obiawiało sie brakiem paliwa w maksymalnym zakresie obrotów tuż przed odcięciem i w trakcie tykania, pierwszą usterke jaka dojzalem to spuchniete przewody paliwowe zostały one zamienione orginalnymi BMW i zero poprawy nastepny pomysl to wymiana pompy paliwa z tej samej e36. I wygląda to tak na postoju raz odcina raz nie a w trakcie jazdy gdy zmienie bieg MAX przy 6000obr. to jedzie i nie zamula ale gdy go dociągne np. na drugim biegu do konca i wbijam 3 to koniec 5sec. sie zastanawia czy pojechac czy nie angry.gif PANOWIE I CO WY NATO????????????????????????????????????????????????? z gory dziekuje smile.gif
arczi27
moze kto sie spotkal z taką ustereczką? rolleyes.gif
wzkurczak
ja sie spotkałem ale samo przeszło, szefie laugh.gif
mcgiver
do sprawdzenia wydajnośc pompy ;conajmniej 875cm^3 /30sekund, przy natęzeniu prądu max 5 amper.
w dalszej kolejności filtr paliwa , jesli jest czysty ,a wydajność za niska to pompa do wymiany.
również sprawdz czy nie spadło podciśnienie z regulatora ciśnienia, znam taki przypadek i właśnie brakowało mocy powyżej 5tyś rpm.
arczi27
podcisnienie jest napewno na miejscu bo jeszcze zmieniałem ten przewodzik a na 2 pompach paliwa jedna m20b25 i droga m50b25 jest identyczny objaw sprobuje jeszcze jutro zamienic regulator cisnienia od m50 WZkurczaka wink.gif
arczi27
AA filtr paliwa chwilowo ominiety huh.gif
mcgiver
CYTAT(arczi27 @ Wed, 04 Mar 2009 - 21:47) *
AA filtr paliwa chwilowo ominiety huh.gif

no fajnie pewnie już wtryski zasyfiło laugh.gif
arczi27
nie raczej nie niebylo jeżdzone
arczi27
jeszcze jedna ciekawostka to taka ze jak zapiełem morsika na przewodzie zwrotnym z lisfy to jedzie dokonca bez problemu jak zła ale zato brak równego biegu jałowego
mcgiver
no to już wiesz gdzie szukac...
arczi27
wymieniłem regulator paliwa i nic z tego niepomogło sad.gif
arczi27
A podpowiedzcie mi koledzy jak sie ma skrzynia biegów m20 do m50 czy da sie to zaadoptowac??? cool.gif (sprzeglo dwumas)
szaddy
Skrzynia od m20b25 wchodzi na m50. Tylko niewiem jak z dwumasem. Ja złożyłem na zwykłym kole zamachowym. A i skrzynia troche krzywo leży. 5ty bieg ciezko wchodzi i poduszki lubi oberwac.ale to nie problem.
Grzesi(E30)k
taaa prawie zaden problem kij w to ze pod obciążeniem po dupie dostanie wał i pare rzeczy po dordze.

btw.coś kiepsko to spasowałeś bo u mnie na takim setupie były wszystkie biegi ;]


Tez miałem getraga 260 z m20 w m50 i powiem że średnio to pasuje sam fakt przekręconej skrzyni w lewo o te 15-20* wydaje sie być pryszczem przy problemach z jej wypoziomowaniem tak aby nie rwało gumy na wale i nie wysrywało uszczelnienia wałka zdawczego.


Więc albo ZF albo ori mityczny getrag do M50

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.