Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zabezpieczyc silnik wyciagniety z auta
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Gallardo
Jak zabezpieczyc silnik ktory zostanie wyciagniety z samochodu i bedzie lezal okolo roku w garazu ? Slyszlame ze trzeba wykrecic swiece i zalac troche oleju na kazdy cylinder zeby nie zardzewialy tloki :| Co jeszcze trzeba zrobic zeby silnikowi nic sie nie stalo ?
BartekS
Mój 4g63 DOHC leżał ok. 3 lat w garażu zalany po 30 ml oliwy do cylindrów (ale z wkręconymi świecami), po zamontowaniu wymieniłem wszystkie paski/uszczelniacze, olej, pokręciłem chwilę rozrusznikiem bez świec. Po wkręceniu świec odpalił od pierwszego i nie wykazywał przez 60 000 km żadnych oznak choroby sierocej wink.gif - później sprzedałem auto i z tego co wiem buda się popsuła o inny samochód, a silnik wylądował w następnej (4 w swojej karierze) wink.gif. Miałem wprawdzie zgodnie ze sztuką co parę miesięcy obrócić wałem i nalać świeży olej na tłoki, ale przez te 3 lata chyba raz o tym pamiętałem.... Silnik stał na misce olejowej w nieogrzewanym, ale suchym garażu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.