Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stuki z dołu silnika m42b18
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
MrUw@
Witam

mojego ISa od kilku dni coś boli i boje sie iz nadeszły jego dni (wkoncu ma najechane 25kkm)
od jakies 1800rpm przy wchodzeniu silnika na obroty z dołu cos strasznie tłucze dosłownie jakby cos sie od czegoś odbijało metal metal... wiem że cieżko to tak na odległosc ocenic ale moze ktos miał podobną sytuacje a niechce narazie nic rozbierac bo niemoge byc bez auta.
Stuk jest metaliczny i wystepuje tylko przy wchodzeniu auta na obroty,,, no i pytanie ? KORBY PANEWKI ?? PAnewka odzywała by sie chyba przy zchodzeniu z obrotow a nie przy wkręcaniu ?? cos jescze ??
hz10
panewki najbardziej słychać przy równej jeździe między 2 a 3 tyś obr czyli wbijasz np 3 równa nawierzchnia i jedziesz nie przyspieszająć ani nie zwalniając jak slychać specyficzny dzwięk to panewki powiedziały papa
k11
Dobra rada, sprawdź to czym prędzej. Koledze też coś postukiwało, postukiwało i wszyscy dookoła mówili, że to pewnie popychacze. No i któregoś dnia ,,popychacz'' wyszedł bokiem (albo wystukała się panewka, a za nią potem korbowód, albo silnik był kiedyś przekręcony i urwała się śruba).

r.
RudeAmi
Tak jak mowi k11 smile.gif wystukala sie korba przez blok silnika smile.gif
Jedyna pociecha to to, ze m42b18 drogie nie sa wink.gif ale jak masz jeszcze co sprawdzac i naprawiac, to lepiej to zrobic.
czarny is
w m42b18 lubia sie odkrecac sirubki np od smoka i reszta zaraz nad miska moze to byc to warto sprawdzic
MrUw@
no ja powiem tak zaliczyłem dzisiaj zgon po rozebraniu dołu i gory silnika... wszystko jest okk

winny okazał sie luźny rozrusznik ktory tak niosło dźwiękiem ze wydaje sie iz stuka cos z rejonow ukl. korbowego z nad miski ehhh no ale niby jest ok ....

po czym wracajac z warsztatu do domu jak juz wszystko poskładałem góra silnika zaczeła tak grać "jakby stukały zawory" ze tragedia cyk cyk i cykcykcyk rośnie z obrotami... rece mi juz opadaja z tym silnikiem
czarny is
samoreglultory pewnienietrzymaja cisnienia a ile przejechales od warsztatu do domu bo moze jak przejedziesz wiekszy kawalek to bedzie git moze
MrUw@
niejest git... :/

Teraz po nastepnych KM jazdy coś tlucze jak szalone jakby ktoś walił młotkiem w tłoki z obrotami silnika :/
mam dosc... będzie SWAP niebawem...
czarny is
to jest metaliczny dziwiek? dobrze ustawiles rozrzad?
bmwkonin
A może to rozleciana pompa wody? W m42/m43 tak jakoś potrafi tłuc... Przerabiałem ostatnio...
MrUw@
yy nie napisałem że stuk słychac z silnika... (btw w m42 pompa niema plastikowych łopatek)

Już wiem stukał najpewniej sworzeń tłokowy ... właśnie korba wylazła bokiem z silnika urwając lewą łapa :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.