Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: szurający łańcuch? zdjęta pokrywa/fotki
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
k64
Pisałem ostatnio CO może szurać przy ok 3-5 tys obrt. i puszczeniu gazu szczególnie slychac.

Ktos odpowiedzial ze ŁANCUCH z winy np. napinacza.


Otworzyłem pokrywe i mam pare pytań:


1.Czy po zdjęciach możecie cos wywnioskować? Napinacz wydaje sie być ok - napina , ale czy nie zbyt już całość jest na górze? naciągnięty łańcuch?
2. Na pokrywie od spodu widać ilości masła = uszczelka już troche wydmuchana? nie jest tego dużo ale sami ocencie.
3.na 1 zdjęciu widać OBUDOWE CZARNĄ PLASTIKOWA na walki ssace . Czy na wydechowe tez ma taka byc? bo nie mam ...

http://www.r-t-k.pl/sciaganiepokrywybmw/


























mcgiver
ad1. jutro pomierzę nowe łańcuchy bo jeszcze nie załozyłem i napiszę ile mają , ale aby to porównac to bedziesz musiał wszystko rozebrać, czyli visco ,wszystkie koła z przodu na wale ,centralna śrubę wału ,cała pokrywę rozrzadu , napinacze kółka rozrządu miedzy wałkami i parę pierdół.
ad2. masła trochę duzo , ale nie wiem czy dobrze widzę, moze to byc spowodowane ciągłym niedogrzewaniem silnika o tej porze roku , jesli jeżdzisz krótkie odcinki , wody z układu nie ubywa?
ten olej taki czysty ,czy mi się wydaje ze jest zabielony wodą?
ad3 obudowa jest tylko na wałku ssacym bo ze wzgledu na zabudowę cewek na wydechowy by nie weszła , zresztą jest niepotrzebna bo tam nie ma korka na który wałek by bryzgał olej.
k64
jak pomierzysz to bede bardzo wdzięczny (napinacz nie ma już co napinać - jest na max wysokości).
wody z ukladu nie ubywa, olej jest nowy czysciutki i tylko przy pokrywie w okolicach lancucha widac troche bialego masla.
mcgiver
łańcuchy IWIS ;493 główny , 274 pośredni (w zwisie wink.gif ) ; mierząc w ten sposób że ostatnie ogniwa sa pod kątem prostym do reszty łańcucha.
ale to że ktoś napisał ze to moze być wina napinacza to napewno nie chodziło mu o napinacz pośredni tylko główny.
znajduje sie po lewej strony głowicy (od strony wydechu) na samej górze nad osłoną rozrządu. moze być zatarty i nie pracuje lub jest za luzny i nie ma siły dociskac łańcucha ,sprawdż to.
napinacz posredni na zdjęciach wygląda ok.
k64
ok dziekuje.
mcgiver
no problem
aa... jeszcze jedno mój stary łańcuch główny jest dłóższy tylko o niecałe 2mm od nowego mimo ze przejechał na emulsji conajmniej kilkadziesiat kilometrów , a ile ma dokładnie przebiegu to nie mam pojecia bo taki silnik kupiłem znajac jego stan poza przebiegiem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.