Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 530d 218~231~235 chip
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
olko
Pytanie dla znawcow tematu. Kupilem niedawno 530d e60 218km i mam zamiar ją zachipowac. Pytalem w bmw czy wersje 230km+ maja nowy inny silnik, ale nie maja. Jest to ponoc tylko inne oprogramowanie silnika. Skoro jest to inne oprogramowanie to czemu po chipie(ktory swoja droga nie jest nowym programem silnika?) osiagaja inną moc? Chyba w kazdej firmie zajmujacej sie chiptuningiem tak jest wiec chyba nie da sie tego jakos latwo obejsc. Czym to jest spowodowane? Czy gdyby najpierw wgrac w wersji 218km program 231 czy 235 a dopiero pozniej wlasciwego tuningowego chipa co by to dalo? Moje pytanie nie jest bezzasadne gdyz roznice w mocach siegaja ok. 20km i 30nm co przeklada sie znaczaco na osiagi na ktorych mi oczywiscie najbardziej zalezy;)
p.s. dodam tylko ze moje auto jest na szczescie wyposazone w dpf. Na szczescie bo wedlug mnie swierzym autom tej klasy nie wypada juz kopcic;)
pozdrawiam
lazik
Oczywiście, że są to 2 różne silniki, inne wtryski, turbo, kolektory itd...
218km to jeszcze CR II generacji, a >230 to już III,
Dziwne, że BMW podało taką informację.....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.