Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Olej do dyfra bez szpery. Jaki i gdzie kupić? Alternatywy do SAF-XO.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
wb78
Witam. Oczywiście wiadomo ASO ma swój olej i jest to nic innego jak Castrol SAF-XO. Przejrzałem ETK i tam jest lista olejów dopuszczonych przez BMW do zalania w dyfrze bez szpery. Teraz pytanie czy ktoś widział w sprzedaży, ew. ma namiary gdzie kupić którąkolwiek z tych oliw (oprócz Mobila, tego idzie znaleźć)? Co z Motulem? Widział ktoś gdzieś w sprzedaży Hypo Synt czy może zalać Gear 300? Co takiego ważnego jest w dyfrach BMW, że wymagają specjalnego oleju?

Lista dopuszczonych w ETK

Agip HLX
Aral Getriebeol BS
Dearon BHS
Fina Pontonic MS
Fina Pontonic MX
Veedol SAF 66
Mobil Gearlube VS600
BP Energear SHX
Valvoline HL Plus
Tranself BM 75W-90
Shell Getriebeol OLS-BMW
Westfalen Fugo BMO
MOTUL HYPO SYNT
Avia Hypoid 75W-90 EP
Esso Getriebeol NLS 75W-90
Fuchs TITAN Gear H 75W-90
Wintershall Getriebefluid BOS
mcgiver
..sory pomyłka żle zrozumiałem temat. mellow.gif
wb78
Może napiszę czemu staram się kombinować- nie mam jakoś zaufania do Castrola ani Mobila, no i chciałbym zalać jak najlepszym olejem, wymienia się go bardzo rzadko więc nawet większa cena nie jest problemem. Może macie jakieś własne opinie więc chętnie poczytam.
Drupi
wb78 Motula Hypo Synt sprzedawany jest tylko w beczkach 60 litrowych.

Hypo Synt jest to olej w 100% syntetyczny.

W przekładnie w BMW wg specyfikacji:

- ze szperą (LSD) Motul Hypo Synt LS 75W140
- bez szpery (bez LSD) Motul Hypo Synt 75W90

Z powodzeniem można stosować następujące zamienniki:

- ze szperą (LSD) - Motul Gear FF Competition 75W140
- bez szpery (bez LSD) - Motul Gear 300 75W90
Vlad
może się mylę ale niedawno kupowałem olej do dyfra(ze szperą płtykową) przedniego napędu w traktorze Case o lepkości 85W140 w serwisie New Holland kosztował 16 pln/l brutto Nadawał by sie??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.