Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: hamulce z e46 330
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
lato01
Witam. Troszkę poszukałem na forum i w sumie nie znalazłem interesujących mnie informacji.
W związku ze zmianą przedniego zestawu hamulcowego na ten z e46 o średnicy 325mm. bardzo bym prosił użytkowników aut wyposażonych w takie hamulce o informacje, jaki zestaw polecacie. Nie zależy mi na opinie: mam tarcze xxx i klocki xxx i jestem zadowolony. Bardziej zależy mi na odniesienie poszczególnych zestawień klocków i tarcz do siebie, że np. ate tarcza i ate klocek jest gorzej niz brembo tarcza nawiercana i ferodo xx ponieważ tamte się zwichrowały na torze, po ostrym hamowaniu przestawały działać itd itp. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w doborze jak najbardziej optymalnego zestawu. Auto musi dawać sobie radę na torze i przy hamowaniach z predkości rzedu 220, kilka razy. Budżet też jest ograniczony, więc tarcze za 500zł/szt raczej w grę nie wchodzą wink.gif
hz10
jezeli masz tam serie 3.0 to na seryjnych klockach i tarczach będziesz sie musiał sporo napocić żeby je zagotować wink.gif
Jackson
Miałem Zimmermanna wierconego i Ferodo w 330ci. Tarcze były do końca proste.
Bombel
Mi seryjna tarcza i klocki ATE wytrzymały ponad 50kkm w rok i sprzedałem auto nadal sprawne...
RESPECT
Ja kupiłem zestaw EBC Ultimax i klocki EBC red stuff i niestety po 500 km tarcze zaczęły bić sad.gif
lato01
Jeszcze tylko w ramach uściślenia: Seria to ATE, tarcze i klocki. A może ktoś np. jeździł na kilku różnych konfiguracjach aby porównać które zestawienia są lepsiejsze:)
A czy założeniu tych hamulców do E36 proponujecie założyć jakieś specjalne, miększe klocki aby poprawić tylne hamulce czy poświęcić tą sprawę korektorowi? Macie jakieś przemyślenia?wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.