Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [e30]Nisko biorący pedał hamulca
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
MrUw@
Wraz z wczorajszym mrozem powstał problem z hamulcami w mojej buni... tj wczoraj w nocy troche latałem po sniegu ale to akurat chyba ma mało wspolnego z sytuacja...
Problem jest taki że pedał hamulca zaczoł brać nizej... skutecznosc jest dobra ale przy hamowaniu duzo do podłogi mu niebrakuje... (efekt taki jak starte klocki w rowerze klamka idzie dalej) w aucie przeciez niema takiego efektu biggrin.gif I zastanawia mnie co to moze byc ?? cos złego ?? Padło podejrzenie ze moze ktorys z zaciskow był zapieczony i teraz ruszył sie do konca stad taka reakcja ?? Mi troche wydaje sie że może to być wina płynu (teraz jest zimno płyn jest stary może nałąpał wilgoci i taka reakcja??) W e30 jest KOREKTOR SIŁY HAMOWANIA przod tył on też jest czesto sprawcą takiego czegos ??

OD czego polecacie zacząć może ktoś juz ćwiczył taki problem... (acha nie jest to napewno zadna nieszczelnosc ani zapowietrzenie układu bo wtedy objawy sa inne!!) Pedał nie wpada mi w podloge tylko poprostu duzo nizej niz kilka dni temu bierze...

Jutro planuje zmienic płyn i sprawdzic co to da...
tuning86
Sprawdz czy masz lyn czy z tylu nie leja cylinderki jesli masz bebny, jesli sucho i masz bebny zaciog delikatnie reczny chamulec do chwili delikatnego chamowania przegib nozny i jesli bedzie juz git to wychodzi nato ze sa samoregulatory zapieczone i stoja :-). Mialem tak w swojej starej e30.
MrUw@
mam tarczo bebny z tyłu(więc opcja szczekowa odpada bo znam tą przypadłosc z fiatow z bebnem z tyłu)
... niepisalem ale temat wyjasnij sie na drugi dzien... WYMIENIŁEM PŁYN HAMULCOWY (ZALANY DOT 5,1) odpowietrzyłem pożadnie układ i hebel jest jak dzwon wink.gif Myśle że płyn był kiepski a zrobiły sie mrozy akuarat w te dni... pozatem było go troszke mniej niz powinno wink.gif
tuning86
Płyn ma wlasciwosci higroskopijne wiec niema zdziwienia, a jak sie tego pilnuje to sam masz przyklad zawodzi w najmniej oczekiwanym momencie :-). W zimie zamarzl a w lecie przy heblowaniu ostrym napewno sie gotowal.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.