Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW E38 2.5TDS
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
BartekCK
witam! sprowadzilismy z kolegą bmw e38 2.5 tds z 96 roku z Francji...i jest jedna zagadka ponieważ autko nie chce jechać więcej niż 120km/h... możliwe ze jest jakiś ogranicznik predkości?? jak tak to jak go zdjąc i jakie są to koszta?? pozdrawiam
Joker
CYTAT(BartekCK @ Mon, 29 Dec 2008 - 23:31) *
witam! sprowadzilismy z kolegą bmw e38 2.5 tds z 96 roku z Francji...i jest jedna zagadka ponieważ autko nie chce jechać więcej niż 120km/h... możliwe ze jest jakiś ogranicznik predkości?? jak tak to jak go zdjąc i jakie są to koszta?? pozdrawiam


A wcześniej daliście radę jechać więcej? Bo jeśli to to motor mógł się skończyć i nie ma mocy żeby ciągnąć to auto.
BartekCK
odkąd został sprowadzony czyli od niecałego miesiąca...120 maks co sie da z tego wycisnąć nic wiecej... mozliwe ze w kompie jest jakas blokada????
hz10
do tych 120 to przyspiesza normalnie czy po prostu nie ma siły wogóle jechać? jak to drugie to sprawdzić trzeba kilka rzeczy
1. wężyk od kolektora do mapsensora
2. ciśnienie doładowania
3. jeżeli kopci to zawór egr
Minio
Na początek sprawdziłbym przeplywke....
Lelon
A nic nie pika przy tym jak próbujecie przekroczyć 120km/h? Wiem, że w BMW była możliwość ustawienia ogranicznika prędkości w komputerze pokładowym, ale wtedy powinien wyskakiwać jakiś komunikat na zegarach przy próbie przekroczenia 120km/h.
Minio
W BMW można ustawić tylko pikanie przy przekraczaniu danej prędkości, ale nie blokuje ono dalszego przyspieszania.... W mercedesach można ustawić LIMIT i tam faktycznie szybciej sie nie pojedzie niż ustawiona prędkość....
Lelon
A nie jest tak, że w BMW pika kilka razy i auto przestaje przyśpieszać na jakieś 5sekund? Tak coś mi się kojarzy, że tak było jak kiedyś próbowałem tego w e32. Dziś wezmę ojca e38 i zobaczę jak to wygląda w tym aucie.
BartekCK
CYTAT(hz10 @ Tue, 30 Dec 2008 - 08:42) *
do tych 120 to przyspiesza normalnie czy po prostu nie ma siły wogóle jechać? jak to drugie to sprawdzić trzeba kilka rzeczy
1. wężyk od kolektora do mapsensora
2. ciśnienie doładowania
3. jeżeli kopci to zawór egr


tak do 120km przyspiesza normalnie nagle jak juz zlapie to 120km jest takie odczucie jakby paliwa nie chciało juz wiecej podawać zeby osiągnać wiekszą predkość...

3. nie kopci...
bimmerholic
manual automat?
bimmerholic
jak manual nie wiem czy bmw to ma w navarze mialem taki objaw= czujnik biegu neutralnego
jak automat to moze skrzynia chodzi w trybie serwisowym i nie pozwala= mialem tak w maximie:)
BartekCK
skrzynia manualna jest... dopiero 15 stycznia pojade podpiąć go pod kompa do koleszki...a narazie musze tak smigać...tragedia;)) a jest wogole taka mozliwosc ze jest zblokowana na kompie??;>
Poochu
Ja taki sam problem miałem w e39 530d. Tylko ze umnie 80 i wiecej nie szła. Ale to chyba inna bajka, bo umnie wtryski siadły. I po wymianie wtrysków tak właśnie sie stało, bo jeszcze pompa paliwa w zbiorniku małe ciśnienie wytwarzała i za małą dawke paliwa podawała. Byc moze ze u ciebie to samo jest. Pzdro
Ducce
witam a wic sprawdzilym na pocztek wtysk sterujacy silnik czesto padaja...dalej pompe wtryskwa...pytanie cz na postoju auto kreca sie normalnie d konca?? kolejn pyanie jaki prebieg ma tye auto??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.