Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SWAP BMW 3.0 V8 m60 -----> 4.0 V8 m60 co potrzebne poza silnikiem?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
dobrus
hej, szybkie pytanko jak w temacie, kupilem e34 z padniętym 3.0 V8 na skrzyni manualnej 5biegowej, chcialbym na jego miejsce wpakować 4.0, co potrzebuje poza gołym silnikiem? podobno przeplywomierz? a co z komputerem? i jak to bedzie jezdzilo na pieciobiegowym manualu i dyfrze od 3.0 w stosunku do seryjnej 540 na skrzyni 6biegowej? pozdrawiam
rumpel_ski
tylko przepływka i ewentualnie czujnik temp. płynu chłodniczego ale to skrajność. Silnik to silnik będzie się obracał jak każdy inny, a przełożenia będą jak w V8 M60B30 zwiększy się moc prędkość nie. Jeśli zostawisz wiązkę od b30 to i komp może zostać. jednak po tym zabiegu trzeba na hamownię pojechać i sprawdzić co jest pod maską a nie polegać na własnych odczuciach. To z reguły błędne odczucia.
Jackson
4.0 ma chyba inny kolektor ssący. Lepiej kupić silnik z kolektorem ssącym i przepływką. W 3.0 przepływka ma dużo mniejszą średnicę.
tomek_7
Przełożenia skrzyni są praktycznie takie same. 6-gang ma dodatkowy nadbieg poprostu.


dobrus
hej, dzieki za podpowiedzi, sorki,ze dopiero teraz odpisuje, ale dawno tu nie zaglądałem i temat gdzies mi umknął. dla potomnych napisze: do wykonania takiego swapa, potrzebujemy goły silnik, kolektor ssący, przepływomierz oraz kompletną puszke filtra powietrza (lub stożek jak w moim przypadku) i komputer (trzeba bedzie z niego zdjac ews-a, jakby co mam kontakt do zioma w Zabrzu który to robi na poczekaniu w 10min). komp moze byc od automata lub manuala nie ma to znaczenia, pasuje tez od e38 m60 (ja taki mam). reszta pasuje PnP Ze sprzeglem od 3.0 nie ma problemów, ja jezdze na takowym, w dodatku na niezbyt świeżej już tarczy i nie ślizga się smile.gif pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.