Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kolejne pytanie o olej do m50b25
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
bartus
Chodzi o olej do e36 m50b25 z vanosem.

Auto cały czas jeździ na syntetyku, oleju za bardzo nie ubywa (w 10kkm schodzi do 1/4 nad minimum).

W tej chwili zalany jest 0w40, ale jak sie ostrzej pojeździ to olej jest naprawdę rzadki. Nie wiem czy nie za rzadki. Druga rzecz która powoduje, że myślę o innym oleju to stukanie po szybkiej jeździe po zakrętach - wiem że to kwestia miski i pompy oleju w m50, ale może na gęstszym będzie ciut lepiej.

Cały czas jeździłem na niemieckim castrolu i chyba chciałbym unikać zmiany marki więc myślałem o zmianie na castrol edge rs 10w60 (pełny syntetyk), a może tws choć nie wiem czy to nie byłby przerost formy nad treścią... a może olać i jeździć na tym co do tej pory?

jakie (jeśli w ogóle) skutki uboczne może mieć zmiana na ten 10w60?
autem robię rocznie ok 20kkm w tym zdarzają się wizyty na torze.
zaq1982
A jakie skutki uboczne masz na myśli? Zalej 10w60 - będzie dobrze, a na pewno lepiej niż na 0w40.
bartus
pytam bo nie wiem. może np w temperaturach, które osiąga olej w codziennej eksploatacji będzie za gęsty?
jeśli nie zaszkodzi to czy pomoże?
zaq1982
Ma lepsze parametry więc będzie miał lepszą lepkość w wysokich temperaturach (czyt. nie zrobi się z niego woda).Cykania popychaczy nie uleczy bo te BMW już tak mają ale na pewno będzie lepiej (w codziennej eksploatacji też).
wzkurczak
a co zalać do m50b25 bez vanosa na grajace szklanki czy za równo na zimnym jak ciepłym
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.