Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lanos c20xe
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
piotrek_gt
Model:
Daewoo Lanos 1.6 sx

MODYFIKACJE:
c20xe (coscast)

Naped:
skrzynia d16 lanos, docisk x18xev, tarcza c20le

Układ wydechowy:
sr. 55mm, 2 tlumiki przelotowe

Układ wtryskowy:
seria c20xe, pompa lanos

Elektronika:
wiazka, ecu, cewki lanos (vems, sonda szerokopasmowa w trakcie testow biggrin.gif)

Zawieszenie:
Koni sport
eibach 30/30
ronal 15", toyo proxes t1r

Wnetrze:
2 kubly speed2

Wyniki:

auto po swapie ponad rok, wkrotce hamownia









Sportmile
powinni to obejrzec wszyscy fani wiejskiego tuningu i doklejanych spojlerow z gieldy...... gratulacje czarny na bialej feldze. Mi sie bardzo podoba
Honada
Schludny,czysty projekt. Dziwne, że Deawoo nie postanowiło samo czegoś takiego skonstruować w latach krótkiej świetności. jakiś onboard jeszcze oprócz wykresu przyda sie zamiescic.
Gratuluje wytrwałości w opieraniu sie przed zamontowaniem zbednego "balastu".
kosiniak
bardzo ladny, tak powinien wygladac kazdy lanos smile.gif
artbull
Zgadzam się z kosiniak'iem Super fura
articd
nonono a dokladniej to z jakiego opla tem motor?????

moze jest ktos kto mi moze uzmyslowic co i jak bo padl mi silnik w lanosie i chcialbym wsadzis jakis z opla a niewiem co wazne by mial duzo kucyków:)
pinin
Projekt bardzo fajny - czysto i z gustem, a to się niestety nie często zdarza w dzisiejszych czasach.
CYTAT
nonono a dokladniej to z jakiego opla tem motor?????

moze jest ktos kto mi moze uzmyslowic co i jak bo padl mi silnik w lanosie i chcialbym wsadzis jakis z opla a niewiem co wazne by mial duzo kucyków:)


Boszzz... Szukajka nie gryzie. Wszystko było na forum już. Po kilka razy.

Franio
Elegancko, czyli jednak dałeś radę z tą sondą?
pawel934
Fajny, fajny. Jaki profil tych Toyek? Auto po swapie ponad rok, a Ty dopiero teraz prezentujesz wink.gif ?

P.S.
CYTAT(articd)
[...]moze jest ktos kto mi moze uzmyslowic co i jak bo padl mi silnik w lanosie i chcialbym wsadzis jakis z opla a niewiem co wazne by mial duzo kucyków:)


Widać, że od Twojego zarejestrowania się na forum do napisania tego posta minęły 23 minuty rolleyes.gif
MuMineQ
CYTAT(articd @ Mon, 01 Dec 2008 - 15:22) *
nonono a dokladniej to z jakiego opla tem motor?????

moze jest ktos kto mi moze uzmyslowic co i jak bo padl mi silnik w lanosie i chcialbym wsadzis jakis z opla a niewiem co wazne by mial duzo kucyków:)


z Agili rolleyes.gif, lanos miszcz z zewnątrz i jeździć, też pewnie jeździ cool.gif
Szyd(L)o
Gratuluje fajnego autka. biggrin.gif
Mam prośbę, jeżeli to nie jest tajemnica smile.gif. Czy mógłbyś opisać dokładniej przepis na ciasto: c20xe + elektronika lanosa.
Interesuje mnie co zostało z C20XE a co z lanosa; czujniki, komp, wiązka (trzeba przerabiać wiązkę lanosa czy opla) i jak wygląda sprawa z cewkami z lanosa co jeszcze prócz nich jest potrzebne...
Powodzenia w dalszych modach!
piotrek_gt
CYTAT(articd @ Mon, 01 Dec 2008 - 16:22) *
nonono a dokladniej to z jakiego opla tem motor?????

z calibry

CYTAT(Franio @ Mon, 01 Dec 2008 - 21:52) *
Elegancko, czyli jednak dałeś radę z tą sondą?

no w koncu sie udalo, kupilem sonde w sklepie, a nie jak poprzednie dwie tanie z allegro ktore padaly po paru miesiacach

CYTAT(pawel934 @ Mon, 01 Dec 2008 - 21:58) *
Fajny, fajny. Jaki profil tych Toyek? Auto po swapie ponad rok, a Ty dopiero teraz prezentujesz wink.gif ?

195/50 r15, dopiero teraz bo jakos wczesniej nie bylo czasu biggrin.gif

CYTAT(Szyd(L)o @ Tue, 02 Dec 2008 - 11:26) *
Gratuluje fajnego autka. biggrin.gif
Mam prośbę, jeżeli to nie jest tajemnica smile.gif. Czy mógłbyś opisać dokładniej przepis na ciasto: c20xe + elektronika lanosa.
Interesuje mnie co zostało z C20XE a co z lanosa; czujniki, komp, wiązka (trzeba przerabiać wiązkę lanosa czy opla) i jak wygląda sprawa z cewkami z lanosa co jeszcze prócz nich jest potrzebne...
Powodzenia w dalszych modach!

zadna tajemnica smile.gif
wiazka z lanosa, jedyne zmiany to:
- wtyczka pod czujnik przepustnicy c20xe (potencjometr, motronic 2.8)
- czujnik temp. wody przekrecony z lanosa zeby nie przerabiac wtyczek
- silnik krokowy do gazu tak samo 4 pinowy zamiast seryjnego z c20xe
- jeden z dwoch kabli do alternatora tylko nie pamietam ktory, na jednym auto nie gasnie po wyjeciu kluczyka biggrin.gif wiec to ten drugi tongue.gif
- cewki lanos, wystarczy tylko kable zaplonwe podpiac
- sonda: sygnal tak samo jak w lanosie, podgrzewanie: masa i przekaznik pompy
reszta wtyczek pasuje, jesli sobie cos przypomne to dopisze smile.gif
Feluke
Do wiazki to jeszcze caly ekobadziew zeby komputer sie nie plul checkiem na desce. wink.gif
piotrek_gt
check sie nie swieci smile.gif vgis i egr sa wpiete i wisza sobie luzno pod maska biggrin.gif
GreGc20xe
Projekt bardzo fajny, lanos jest mega niepozorny, a juz w wersji zimowej na stalówkach to w ogóle seryjniak:p
Wczoraj miałem tez okazje zobaczyć ze jedzie całkiem przyjemnie, ale mam nadzieje ze po skończeniu i dograniu wszystkiego z vemsem będzie lepiej bo c20xe w takiej budzie stac na wiecej, chętnie podstawie vectre zeby przejechac się wtedy jescze raz.

Pozdrawiam!
GreG
Marcin-Lani
Bardzo ładny Lanosik smile.gif
Kiedy uzbroisz swoje xe w osprzęt od leta biggrin.gif ?
wizard
Bardzo gustownie i czysto to wygląda. Życzę powodzenia w dalszym modzeniu. Do tej listy dorzuciłbym jeszcze kompl. lepszych hamulców
LaniR1
ładny Lanosik elegancko zmodyfikowany . Może jakiś wykresik ? Życze powodzenia w dalszych pracach .
bob@
nie mozna zastosowac ecu od xe? teraz jest seryjny program od 1,6?
MarcinGRL
mozna, ale od 1,6 daje lepsze efekty - mozna zyskac pare koni
bob@
CYTAT(MarcinGRL @ Wed, 03 Dec 2008 - 18:55) *
mozna, ale od 1,6 daje lepsze efekty - mozna zyskac pare koni

a program zostaje seryjny? silnik ma wystarczajaca ilosc paliwa?
MarcinGRL
tak. tak.
bylo juz o tym na forum, proponuje uzyc szukajki.
ade
wlasnie kiedy wykresik??

fajnie by bylo zobaczy jaki jest na serii kompie i co na vemsie sie pokaze:]
lorak
CYTAT(GreGc20xe @ Tue, 02 Dec 2008 - 20:32) *
Projekt bardzo fajny, lanos jest mega niepozorny, a juz w wersji zimowej na stalówkach to w ogóle seryjniak:p

jak zaczyna drzec ryja to przestaje byc taki "niepozorny"...

CYTAT(bob@ @ Wed, 03 Dec 2008 - 18:34) *
nie mozna zastosowac ecu od xe? teraz jest seryjny program od 1,6?

CYTAT(bob@ @ Wed, 03 Dec 2008 - 18:59) *
a program zostaje seryjny? silnik ma wystarczajaca ilosc paliwa?

a dlaczego mialby jej nie miec??
poza tym Piotrek wyraznie zaznaczyl, ze ecu z lanosa to tylko przejsciowy etap ewolucji biggrin.gif

CYTAT(LaniR1 @ Wed, 03 Dec 2008 - 15:16) *
Może jakiś wykresik ?

CYTAT(ade @ Thu, 04 Dec 2008 - 00:13) *
wlasnie kiedy wykresik??

fajnie by bylo zobaczy jaki jest na serii kompie i co na vemsie sie pokaze:]

dokladnie taki jest plan... wszystko w swoim czasie cool.gif
marcin986
Dla mnie bomba wink.gif Wygląda rewelacyjnie. Jakie to mas czasy, 0-100, 1/4 ?
bob@
CYTAT(lorak @ Thu, 04 Dec 2008 - 08:27) *
a dlaczego mialby jej nie miec??
poza tym Piotrek wyraznie zaznaczyl, ze ecu z lanosa to tylko przejsciowy etap ewolucji biggrin.gif


bo lanos to 1,6, a c20xe to 2.0 i to mnie zastanowilo. Ale skoro uklad wtryskowy z wydajniejszymi wtryskiwaczami jest od xe, to rozumie, ze jest wystarczajaco
bially
Bardzo ładny projekt czysty i schludny a może do tego TURBO.
Marcin-Lani
CYTAT(bially @ Thu, 04 Dec 2008 - 19:55) *
Bardzo ładny projekt czysty i schludny a może do tego TURBO.


Większość roboty już jest zrobiona...dorzucić osprzęt od leta, zrobić program na 260KM i 13tki jak najbardziej w zasięgu ręki smile.gif
Zakładaj turbo!!!!!!! smile.gif
lorak
Panowie... koncepcji od dawna jest wiele.. nie goraczkujcie sie tak.. na wszystko przyjdzie czas rolleyes.gif
Sane
Bardzo fajnie ogólnie, podoba mi się smile.gif
Ważyłeś może samochód? Jestem ciekaw ile waży buda 3dr.
Czekam na wykresik i dalszą relację z prac nad autem.

PS. Vems do takiego N/A, to chyba przerost formy nad treścią tongue.gif No chyba, że w planach jest osprzęt z LETa, to ok :]
DoLeCk
Jeśli chodzi o wagę karoserii to ważą niemalże identycznie wszystkie 3D HTB,5D HTB.
Sane
CYTAT(DoLeCk @ Mon, 15 Dec 2008 - 13:37) *
Jeśli chodzi o wagę karoserii to ważą niemalże identycznie wszystkie 3D HTB,5D HTB.


to ile waży Twój?

bo ja mam wpisane w dowodzie 1122 kg, a na wadze Lanos sedan z 1/3 baku, w full opcji bez klimy + kilka mat wygłuszającuch APP w drzwiach ważył 1160kg z dokł. do 5 kg...
piotrek_gt
auto zwazylem na przegladzie ale nie wiem czy to jest wiarygodne bo masa byla pokazana na poszczegolnych kolach, najpierw przednia os 359 344 kg pozniej tyl 217 205 kg z ok 1/4 baku i jedna osoba w srodku (ok 80kg) razem 1125 kg, wydaje mi sie ze troche za malo
DoLeCk
Sane w dowodzie mam 1053...

Osobiście nie ważyłem auta.
Sane
CYTAT(piotrek_gt @ Sun, 21 Dec 2008 - 18:49) *
auto zwazylem na przegladzie ale nie wiem czy to jest wiarygodne bo masa byla pokazana na poszczegolnych kolach, najpierw przednia os 359 344 kg pozniej tyl 217 205 kg z ok 1/4 baku i jedna osoba w srodku (ok 80kg) razem 1125 kg, wydaje mi sie ze troche za malo


moim zdaniem tak się tego nie da zsumować, ale może się mylę rolleyes.gif
Colin
CYTAT(Sane @ Sun, 21 Dec 2008 - 19:42) *
moim zdaniem tak się tego nie da zsumować, ale może się mylę rolleyes.gif


Mylisz smile.gif
lorak
wiosna idzie.. troche lansu nie zaszkodzi.. ktore ladniejsze?tongue.gif



tylko hamulce male tongue.gif
kremat0r
Czarne zdecydowanie. Tylko te bębny z tyłu trochę straszą.
Piterus
ciekaw jestem jak by sie mial taki lanos w porownaniu do mojej bylej corsy bo masy i wielkosci wydaja sie byc podobne, ciekawe jak sie sprawdza d16 z tym silnikiem. mialem kiedys lanka 1.6 i 0-100 wyplul mi 9.2 wiec z tym silnikiem powinien latac jak mazenie.
co do felg to zdecydowanie czarny. wiem po swoim specjalnie felgi lakierowalem ze srebrnego na czarny.
Franio
Czarne, na żywo jest klasowo smile.gif
Chester
Przednie tarczki śmiesznie malutkie się wydaja, to 236 czy 256mm ?
Na srebrnej prezentowałby się lepiej gdyby nie fakt ze jest troche sfatygowana
lorak
CYTAT(Chester @ Wed, 15 Apr 2009 - 15:45) *
Przednie tarczki śmiesznie malutkie się wydaja, to 236 czy 256mm ?
Na srebrnej prezentowałby się lepiej gdyby nie fakt ze jest troche sfatygowana


256
bes_pieczniq
witam
widze że też zostawiłeś skrzynie d16 tak jak ja , z czego masz łapy skrzyni ?
Mariox30
Ale odkopałeś skarb z 2009r smile.gif
Później ja miałem tego lanosa smile.gif oj pytali się po nocach ludzie na światłach w Katowicach z czego tam silnik smile.gif fajne czasy były:)
Trochę go jeszcze przerobiłem bo kulała elektryka sad.gif
Przełożyłem kompa i elektrykę i wałek rozrządu z calibry i dopiero autko zaczeło ładnie chodzić nie szarpało itd.
Zrobiłem wydech stożek i jeszcze tam jakieś pierdoły . Dużo mi radości sprawił ale napaliłem się na moto smile.gif i poszedł do Łodzi z tego co pamiętam smile.gif
Łapa była z astry GSi chyba . Wszyskie poduszki były zalane klejem do szyb .
Skrzynia mi się rozleciała D16 i wsadziłem krótszą był mniejszy Vmax ale z miejsca szedł lepiej, była z lanosa 1.5 8V z tego co pamiętam .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.